Vendula Vrablová

Vendula Vrablová

Vendi tráví hodně času doma nebo v kanceláři, proto je ráda za každou venkovní aktivitu, kterou může provozovat v okolí svého bydliště. V poslední době ji nadchnul běh, a jelikož je od přírody velmi soutěživá, ráda překonává své limity a nejrůznější druhy výzev. Po náročném dni ji nejčastěji potkáte v dobré kavárně u oblíbené knihy a voňavé kávy.
Jak fungují a v čem vám pomohou čističky vzduchu AirFree?
3191

Jak fungují a v čem vám pomohou čističky vzduchu AirFree?

Čističky vzduchu značky AirFree pomáhají výrazně snižovat znečištění vzduchu v interiéru. To především díky patentované technologii skryté uvnitř každého přístroje. Navíc jsou krom této technologie unikátní také svým líbivým designem. Pojďme se ale zaměřit na to podstatné, oč u výrobků pro zlepšení kvality života doopravdy jde.
...přečíst celý článek
Kam směřuje domácí audio?  Máme pro vás TIP na bezdrátové audio reproduktory Harman Kardon OMNI
2306

Kam směřuje domácí audio? Máme pro vás TIP na bezdrátové audio reproduktory Harman Kardon OMNI

Od dob, kdy vrcholem domácího zvukového systému byl gramofon, a hudba se se zapisovala na velké vinylové desky, uběhlo již více než 40 let. Od roku 1970 ale začaly být tyto desky nahrazovány mnohem kompaktnějšími magnetofonovými páskami. Ty se čas od času svým majitelům zamotávaly v „boomboxech“ a „walkmanech“ až do začátku 80. let, kdy světlo světa, tedy spíše laserů, spatřily první optické kompaktní disky. Tato cédéčka pak zaplavila svět a stala se na dlouhou dobu standardem přenosného média a jakýmsi synonymem kvality zvuku. S rozmachem domácích počítačů nastala další revoluce v uchovávání a zejména pak poslouchání hudby. Zvukové soubory ve formátu MP3 umožnily do té doby nejjednodušší přenášení a přehrávání hudby. A jak se začala hudba přenášet po kapsách a počítače začaly plnit úlohu multimediálních domácích center, začali je lidé opatřovat stále dokonalejšími audio systémy.
...přečíst celý článek
Jak natáčí své krkolomné triky TOP skateboardista Rišo Tury
2152

Jak natáčí své krkolomné triky TOP skateboardista Rišo Tury

Vycházející hvězda československé skateboardové scény Richard „Rišo“ Tury v loňské sezóně dokázal, že je nejlepší a jistojistě o něm ještě hodně uslyšíme. Povedlo se mu vyšvihnout se ze slovenských Košic až do amerického L. A. Rišo si vybral pro zachycování svých šílených výkonů full HD kameru Nilox Mini F Wifi. Co s ní natočil, můžete shlédnout na Youtube. Postupně se můžete těšit také na videa, kde se s námi Rišo podělí o jeho způsob upevňování kamery pod „skejt“.
...přečíst celý článek
Novinka na poli GPS hodinek pro golfisty - TomTom Golfer
1986

Novinka na poli GPS hodinek pro golfisty - TomTom Golfer

Každého hráče golfu muselo někdy napadnout, jak užitečné by bylo mít vždy po ruce praktického pomocníka, který by znal dané hřiště jako své boty. Napovídal by mu, kolik metrů jej dělí od greenu, varoval jej, kde se nachází překážky, instruoval, jak zahrát lay-up a ještě k tomu by mu mohl počítat jednotlivé údery. Zbystřete, protože právě takového pomocníka z dílen značky TomTom nyní můžete nosit na svém zápěstí.
...přečíst celý článek
Jaké reproduktory od JBL se hodí pro outdoor použití? Známe odpověď!
3449

Jaké reproduktory od JBL se hodí pro outdoor použití? Známe odpověď!

Lidé, kteří si rádi vychutnávají vysokou kvalitu zvuku, znají značku JBL. Nejeden „audiofil“ má ve své domácnosti některý z jejich produktů. Jsou ale i lidé, kteří se neradi vzdávají kvalitní reprodukce mimo domov. A to ať už při sportovní aktivitě, večírku s přáteli nebo jen tak při posezení pod širým nebem. Pro všechny audio-outdoorové činnosti existuje řešení právě od renomované značky JBL. Co vám může tento světový gigant nabídnout? To se dočtete o několik řádků níže!
...přečíst celý článek
Představujeme vám toho nejpřesnějšího pomocníka v kuchyni:  váhu Salter Heston Blumenthal
2753

Představujeme vám toho nejpřesnějšího pomocníka v kuchyni: váhu Salter Heston Blumenthal

Jaké asociace ve vás vzbuzuje slovní spojení Heston Blumenthal? Pokud alespoň trochu sledujete zahraniční kulinářské dění, s největší pravděpodobností se vám vybaví kuchařská legenda Heston Marc Blumenthal. Tento anglický kuchař byl za své inovativní přístupy k vaření dokonce odměněn Řádem britského impéria. Možná jste již někdy slyšeli o molekulární gastronomii nebo o technice sous-vide, kterou propaguje právě ve své vyhlášené restauraci The Fat Duck oceněné třemi Michelinskými hvězdami. Díky svému věhlasu a popularitě propůjčil své jméno také jednomu kuchyňskému pomocníkovi, se kterým povýšíte vážení a přípravu pokrmů na vskutku královskou disciplínu.
...přečíst celý článek
Nejlepší evropské značky kávy aneb kde se berou kávové delikatesy
7561

Nejlepší evropské značky kávy aneb kde se berou kávové delikatesy

Mnozí z nás si bez ní nový den snad ani neumí představit. Její chuť a výrazné aroma nás již provází takřka od nepaměti. Patříte-li mezi milovníky kávy, pak budou následující řádky věnovány právě vám – jejím příznivcům a pravidelným i příležitostným konzumentům. Ovšem ne každá káva, která se nám dostane na stůl, je kvalitní a označení „káva“ si mnohdy ani nezaslouží. Jak poznat kvalitní a chutnou kávu od levné napodobeniny, jež nemá s tímto nápojem bohů pranic společného? Jak kávu správně nakupovat a skladovat? O tom všem budou následující řádky.
...přečíst celý článek
Jak Jana vyřešila zarůstání chloupků jednou pro vždy
11226

Jak Jana vyřešila zarůstání chloupků jednou pro vždy

Jana se stejně jako mnoho dalších žen potýkala s nepříjemným problémem, o kterém se ve společnosti příliš nehovoří. Trápilo jí zarůstání chloupků po holení, což představovalo nejen problém estetický, ale také velmi bolestivý. Přestože vyzkoušela mnoho druhů holicích strojků, stejně jako nepřeberné množství pěn, gelů a dalších kosmetických přípravků, svého problému se po dlouhá léta nemohla zbavit. A to až do minulých Vánoc, kdy ji manžel nadělil pod stromeček revolučního kosmetického pomocníka, který ji zarůstajících chloupků zbavil jednou pro vždy.
...přečíst celý článek
Polévku Gazpacho z čerstvých rajčat vykouzlíte s robotem Kenwood
2847

Polévku Gazpacho z čerstvých rajčat vykouzlíte s robotem Kenwood

Rádi si pochutnáváte na lahodných pokrmech a specialitách? Dáváte přednost lehké španělské kuchyni? Pak právě vám se trefíme do chuti receptem na exkluzivní polévku Gazpacho, který je součástí tohoto článku. Jak již první řádky napověděly, jedná se o španělskou specialitu – konkrétně tedy zeleninovou polévku, která se však podává a konzumuje za studena. Původně tento recept vznikl v dálné Andalusii, kam se rajčata – tato mnohými milovaná i nenáviděná pochoutka – dostala až po roce 1492. Základem polévky je čerstvá, křehká a chutná zelenina, zejména pak právě masitá rajčata. Příprava polévky není nikterak náročná, ovšem její chuť je zcela nezaměnitelná.
...přečíst celý článek
Tři atraktivní účesy díky kulmě na vlasy s vyměnitelnými nástavci
4293

Tři atraktivní účesy díky kulmě na vlasy s vyměnitelnými nástavci

Touha po kráse je věčná jako lidstvo samo. Je zcela pochopitelné, že se chceme líbit svému okolí. Díky kosmetickému a textilnímu průmyslu a moderním vychytávkám můžeme variabilně měnit styl líčení, oblékání, ale i účesy. Následující řádky budou věnovány právě účesům, které můžete na své hlavě vykouzlit za pomocí nové kulmy s třemi vyměnitelnými nástavci Remington CI97M1.
...přečíst celý článek
Infografika: 6 outdoorových kamer a jejich majitelé
2431

Infografika: 6 outdoorových kamer a jejich majitelé

Outdoorové kamery disponují celou řadou funkcí a jejich majitelé si tohoto moderního společníka nemohou vynachválit. Kvalitní obraz, dokonalý zvuk, stejně jako možnost ihned se o zážitky podělit se svými přáteli na sociálních sítích – to vše a ještě mnohem více umožňují tyto moderní kamery, které vás potěší cenovou dostupností, jakož i širokým spektrem využití.
...přečíst celý článek
Představení a příběh značky Kenwood
2641

Představení a příběh značky Kenwood

Víte, co stojí za elegantními kuchyňskými pomocníky, kteří dokáží s chutnými surovinami opravdové zázraky? Odkud se vzaly inovativní nápady a kdo vlastně stojí za vznikem celosvětově úspěšné značky Kenwood? Připravili jsme pro vás stručné shrnutí příběhu této legendární značky, které je nezbytné pro pochopení filosofie výrobků, jež nám každodenně usnadňují práci v kuchyni. Pojďte společně s námi odhalit nejedno tajemství moderních spotřebičů a poznejte zakladatele věhlasné společnosti, která má „na svědomí“ mnoho praktických pomocníků, jež byly ve své době vskutku převratnými vynálezy.
...přečíst celý článek