Vendula Vrablová

Vendula Vrablová

Vendi tráví hodně času doma nebo v kanceláři, proto je ráda za každou venkovní aktivitu, kterou může provozovat v okolí svého bydliště. V poslední době ji nadchnul běh, a jelikož je od přírody velmi soutěživá, ráda překonává své limity a nejrůznější druhy výzev. Po náročném dni ji nejčastěji potkáte v dobré kavárně u oblíbené knihy a voňavé kávy.
Jak se zbavit toho, co nevidíme: jemné prachové částice (PM2,5)
4350

Jak se zbavit toho, co nevidíme: jemné prachové částice (PM2,5)

Denně jsou dvě třetiny populace České republiky vystaveny vyšší, než povolené koncentraci pevných prachových částic - neboli polétavého prachu. Tento prach je našemu zraku skryt, neboť se jedná o velice malé částečky. A v tom je právě jejich největší nebezpečí. Čím menší, tím zákeřnější jsou pro náš organismus. Pojďme si o nich tedy říct něco detailnějšího.
...přečíst celý článek
Unikátní technologie čištění vzduchu z Oxfordu  nese název AirNote - Cleanaer™
3008

Unikátní technologie čištění vzduchu z Oxfordu nese název AirNote - Cleanaer™

V dnešní moderní době, kdy vinou těžkého průmyslu a automobilové dopravy je naše ovzduší čím dál více nasyceno polutanty, a kdy je čím dál vyšší hustota obyvatelstva důvodem rychlejšího šíření bakterií a virů, přichází na trh velice slibná technologie. Jedná se o revoluční unikát, jenž světlo světa spatřil na půdě Oxfordské univerzity ve spolupráci s Oxfordskou nemocnicí Johna Radcliffa. Původně vyvinula tuto čističku s označením Cleanaer™ firma Atrium Innovations Ltd., nyní vlastněná Japonskou Sumitomo Chemical Company Ltd. s více než stoletou tradicí, která pro tuto technologii již nově používá název AirNote - Cleanaer™. Následující řádky se vám pokusí přiblížit principy této technologie spolu s jejími výhodami a nevýhodami.
...přečíst celý článek
Jak na domácí klobásky s Kenwood pomocníkem: recept krok po kroku
11141

Jak na domácí klobásky s Kenwood pomocníkem: recept krok po kroku

Pohodlně se usaďte a začtěte se do následujících řádků. Představte si vůni čerstvě vyuzeného libového masíčka, jehož chuť připomíná nebeskou manu. Jakmile se první kolečko klobásky dotkne vašeho jazyka, ve vašich ústech se okamžitě rozehraje ohňostroj lahodných chutí. Libové maso v kombinaci s jemně pikantní chutí česneku a papriky vám nedovolí s degustací přestat. Kmínové aroma spolu s lehce štiplavým pepřem bude onou pomyslnou koncovkou za touto jedinečnou hostinou. Plný talíř uzeného pohoštění zmizí doslova jako mávnutím kouzelného proutku a v žaludku se vám rozlije slastný pocit, který jen tak něco nepředčí…
...přečíst celý článek
Co se skrývá pod pojmem fitness a proč ho dělat? Prozradíme vám to!
2562

Co se skrývá pod pojmem fitness a proč ho dělat? Prozradíme vám to!

Fitness – dnes velmi rozšířený a často skloňovaný pojem. Fitness dnes dělá kde kdo. Málokterý jedinec však došel tak daleko, že by pochopil jeho skutečnou podstatu. Většina lidí pojme za svůj obraz předložený všudypřítomnou reklamou a médii. Obchodníci v tom mají naprosto jasno, je to přece zdroj jejich příjmu a tak se staví fitcentra, platí se fitness trenéři, a prodává fitness značkové oblečení. Zkusme ale odkrýt závoj komerce a pokusme se najít hlubší smysl.
...přečíst celý článek
Legendární značky – Salter část 5.
2443

Legendární značky – Salter část 5.

Salter je jedna z mála značek, která svými výrobky usnadňuje lidem život už dvě a půl století. Počátek její produkce sahá tak daleko do minulosti, že si některý z jejich výrobků klidně mohl najít cestu na dvůr Marie Terezie. Tato značka původem z Británie má dnes pobočky v nejrůznějších koutech světa - od Austrálie přes Hongkong až po Spojené Arabské Emiráty, nebo třeba Chile. Je tedy jasné, že takto rozlehlé zázemí dnes již nadnárodní firmy má opravdovou váhu. Nicméně stejně jako v životě člověka i u této společnosti mělo vše skromný začátek.
...přečíst celý článek
Čističky vzduchu jako prevence proti nemocem – opravdu fungují?
2778

Čističky vzduchu jako prevence proti nemocem – opravdu fungují?

Většina z pracujících lidí si nemůže dopřát luxus nemocenské dovolené. Bohužel je to jedním z důvodů, proč se nemoci šíří mezi lidmi rychleji a více z nás tak onemocní. Kolega z práce dostane chřipku, má ale „tuhý kořínek“ a snáší ji bez problémů, tudíž stále chodí do práce. Jeho kolegové bohužel takové štěstí nemají a záhy půlka oddělení ulehne s teplotami, kašlem a protivnou rýmou. Takovému scénáři však lze jednoduše předcházet.
...přečíst celý článek
Příprava slovenských atletů na sezónu 2015 v Africe
2733

Příprava slovenských atletů na sezónu 2015 v Africe

V Jihoafrickém vyhlášeném středisku Potchefstroome se velmi intenzivně připravovali osmistovkař Jozef Repčík a čtvrtkařka Iveta Putalová na současnou atletickou sezónu, která začátkem března vrcholí Halovým mistrovstvím Evropy v Praze. O travnaté ovály sportovního střediska se dělili s atletickými špičkami, francouzskou reprezentací, výpravou ze Švédska, Holandska, Finska nebo Polska. Jak probíhalo snažení slovenského želízka v ohni, vám nastíníme v následujícím článku.
...přečíst celý článek
Ortel zní jasně: po těchto Vánocích sportujeme multimediálně!
2450

Ortel zní jasně: po těchto Vánocích sportujeme multimediálně!

Jako každým rokem se po Vánocích, potažmo Novém roce zástupy lidí rozhodnou začít s nějakou tou sportovní aktivitou. A neméně početný zástup lidí pak bohužel rezignuje na svá předsevzetí. Není divu, pokud člověk nemá po ruce kamaráda „tahouna“ nebo dokonce osobního trenéra, ztrácí motivaci, stagnuje, a především jej samotná aktivita přestává bavit. Ovšem díky moderním trendům v multimediální elektronice má každý možnost vlastnit takového osobního kouče, který jej bude kontrolovat a motivovat k ještě lepším výsledkům.
...přečíst celý článek
Homedics DUO epilátor AFT a IPL – pohodlnější, účinnější a zcela bezbolestný
2882

Homedics DUO epilátor AFT a IPL – pohodlnější, účinnější a zcela bezbolestný

Žiletka, depilační krém, ultrazvuk, laser, IPL, vosk nebo snad cukrová pasta? Že nevíte, co mají všechny tyto předměty, kosmetické přípravy a postupy společného? My to víme a rádi vám to prozradíme! S pomocí výše uvedeného se totiž můžete na různě dlouhou dobu zbavit nežádoucích chloupků takřka po celém těle. Ovšem ne každý způsob je zcela bezbolestný a trvalý. Pokud se chcete chlubit stále hebkou pokožkou bez nutnosti bolestivého udržování, máme pro vás jeden specifický tip, kterým je 108320>Homedics DUO epilátor AFT a IPL. Co tento praktický pomocník zvládne a proč by se měl stát součástí vaší výbavy? To a ještě mnohem více vám prozradíme o několik řádků níže.
...přečíst celý článek
Jak fungují a v čem vám pomohou čističky vzduchu AirFree?
3453

Jak fungují a v čem vám pomohou čističky vzduchu AirFree?

Čističky vzduchu značky AirFree pomáhají výrazně snižovat znečištění vzduchu v interiéru. To především díky patentované technologii skryté uvnitř každého přístroje. Navíc jsou krom této technologie unikátní také svým líbivým designem. Pojďme se ale zaměřit na to podstatné, oč u výrobků pro zlepšení kvality života doopravdy jde.
...přečíst celý článek
Kam směřuje domácí audio?  Máme pro vás TIP na bezdrátové audio reproduktory Harman Kardon OMNI
2431

Kam směřuje domácí audio? Máme pro vás TIP na bezdrátové audio reproduktory Harman Kardon OMNI

Od dob, kdy vrcholem domácího zvukového systému byl gramofon, a hudba se se zapisovala na velké vinylové desky, uběhlo již více než 40 let. Od roku 1970 ale začaly být tyto desky nahrazovány mnohem kompaktnějšími magnetofonovými páskami. Ty se čas od času svým majitelům zamotávaly v „boomboxech“ a „walkmanech“ až do začátku 80. let, kdy světlo světa, tedy spíše laserů, spatřily první optické kompaktní disky. Tato cédéčka pak zaplavila svět a stala se na dlouhou dobu standardem přenosného média a jakýmsi synonymem kvality zvuku. S rozmachem domácích počítačů nastala další revoluce v uchovávání a zejména pak poslouchání hudby. Zvukové soubory ve formátu MP3 umožnily do té doby nejjednodušší přenášení a přehrávání hudby. A jak se začala hudba přenášet po kapsách a počítače začaly plnit úlohu multimediálních domácích center, začali je lidé opatřovat stále dokonalejšími audio systémy.
...přečíst celý článek
Jak natáčí své krkolomné triky TOP skateboardista Rišo Tury
2277

Jak natáčí své krkolomné triky TOP skateboardista Rišo Tury

Vycházející hvězda československé skateboardové scény Richard „Rišo“ Tury v loňské sezóně dokázal, že je nejlepší a jistojistě o něm ještě hodně uslyšíme. Povedlo se mu vyšvihnout se ze slovenských Košic až do amerického L. A. Rišo si vybral pro zachycování svých šílených výkonů full HD kameru Nilox Mini F Wifi. Co s ní natočil, můžete shlédnout na Youtube. Postupně se můžete těšit také na videa, kde se s námi Rišo podělí o jeho způsob upevňování kamery pod „skejt“.
...přečíst celý článek