Vendula Vrablová

Vendula Vrablová

Vendi tráví hodně času doma nebo v kanceláři, proto je ráda za každou venkovní aktivitu, kterou může provozovat v okolí svého bydliště. V poslední době ji nadchnul běh, a jelikož je od přírody velmi soutěživá, ráda překonává své limity a nejrůznější druhy výzev. Po náročném dni ji nejčastěji potkáte v dobré kavárně u oblíbené knihy a voňavé kávy.
Geniální multicooker: můžete vařit, péct i smažit v jediném hrnci
4063

Geniální multicooker: můžete vařit, péct i smažit v jediném hrnci

S největší pravděpodobností to známe všichni. Ve snaze vykouzlit poživatelný oběd nám po tomto heroickém výkonu na kuchyňské lince zůstane hromada připečených hrnců, mastných pekáčů, talířků, ulepených naběraček, měchaček, vařeček, hrníčků a v neposlední řadě také špinavých příborů. A aby toho nebylo málo, linku zdobí také nejeden kuchyňský robot zapatlaný bramborovou kaší, ponorný mixér se zbytky dýňové polévky a domácí pekárna, v jejichž útrobách se „skví“ nalepené těsto. Požitek z dokonalého obědu je rázem ten tam ihned, jakmile máme takovou spoušť uklidit.
...přečíst celý článek
Jak funguje skupinová motivace při fitness prostřednictvím sport testerů?
2601

Jak funguje skupinová motivace při fitness prostřednictvím sport testerů?

Vše kolem amatérského i poloprofesionálního sportu se točí kolem motivace. Jak obšírným pojmem motivace je, jsme rozebírali v článku o fitness již dříve. Každého z nás bude pochopitelně motivovat něco jiného. A bohužel pro většinu z nás časem začne motivace slábnout. Protože, ale nejsme pohodlní a ve svém snažení hodláme pokračovat, začneme hledat způsob jak se opět „nakopnout“. A právě oním novým impulzem, který nás nasměruje k ještě lepším výkonům, mohou být sportovní hodinky, častěji též označované jako „sport testery“. Co mají společného sport testery a motivace? Odpověď na tuto a spoustu dalších otázek se dozvíte na následujících řádcích.
...přečíst celý článek
5 nejlepších aplikací pro fitness,  které vám pomohou s motivací a měřením výkonu
4453

5 nejlepších aplikací pro fitness, které vám pomohou s motivací a měřením výkonu

Veškerá novoroční předsevzetí vzala před nějakou dobou zasvé a vám se proto stále nedaří dopnout oblíbené kalhoty nebo sukni, na niž nedáte dopustit? Prvotní nadšení ze sportovní aktivity a důsledná pravidelnost je záležitostí minulosti a vy jste tedy nuceni přemýšlet nad tím, co je v tomto případě špatně? S největší pravděpodobností ne lenost, ale nedostatek motivace je příčinou toho, že jste u sportovní aktivity nevydrželi tak dlouho, jak jste si to v prvopočátku plánovali. Motivace je totiž jedním ze základních faktorů, bez nichž se sport nedá dělat takřka na žádné úrovni. Patříte-li mezi soutěživé jedince nebo jednoduše chcete mít přehled o dosažených cílech a úspěších, je tento článek určen právě vám! Našli jsme pro vás totiž hned několik nejoblíbenějších fitness aplikací, díky nimž se vybičujete k maximálním výkonům.
...přečíst celý článek
Jak jsem díky technologii vydržel u fitness půl roku a co mi to přineslo
2434

Jak jsem díky technologii vydržel u fitness půl roku a co mi to přineslo

Na začátku každého nového roku zaplavují fitcentra lidé, kteří si dali novoroční předsevzetí, že zhubnou, začnou cvičit nebo vytvarují postavu do plavek. Bohužel neméně početná většina z nich během týdnů, nebo několika mála měsíců, od svých cílů upouští a vrací se zpět k pohodlnému a nezdravému životnímu stylu. Existují však i výjimky potvrzující pravidlo. Těchto pár úspěšných jedinců nemusí mít zrovna sportovní nadání od Boha, stačí pouze, pokud začnou využívat moderní technologie. Jedním z nich je i Honza, o jehož úspěchu se v tomto článku dočtete.
...přečíst celý článek
Jak využít sportovní hodinky při fitness? Máme pro vás několik tipů!
2753

Jak využít sportovní hodinky při fitness? Máme pro vás několik tipů!

Výkon a měření času jsou spolu neodmyslitelně spjaty stejně jako ručičky hodinek a samotný ciferník. Logickým důsledkem je pak spojení hodinek a pohybu v naprosto přirozenou kombinaci. Ovšem díky moderním technologiím se hodinky stávají takřka nadpřirozeným pomocníkem každého milovníka fitness. A právě díky technologiím se hodinky určené pro sport, zvané také sport testery, stávají víceúčelovým zařízeními, která naše výkony venku i ve fitness centru posunou na vyšší úroveň. Jak? To si řekneme v následujícím článku.
...přečíst celý článek
IPL epilátory: jejich vývoj v čase + aktuální nabídka pro sezónu 2015
6560

IPL epilátory: jejich vývoj v čase + aktuální nabídka pro sezónu 2015

Touha po dokonale hebkém těle je stará takřka jako lidstvo samo. Ačkoli může mnoho z nás namítnout, že trend v podobě těla bez chloupků je neodmyslitelně spjat s několika posledními desetiletími, ve skutečnosti se lidé nežádoucího ochlupení zbavovali zhruba již 30 000 let př. Kr. Pochopitelně, že k tomuto účelu neměli dnešní moderní přístroje v podobě IPL epilátorů, jejich metody byly ovšem velmi sofistikované, bohužel však také krajně nebezpečné. Ale pěkně popořádku…
...přečíst celý článek
Nejlepší Black Box do auta přináší na trh Kenwood
3300

Nejlepší Black Box do auta přináší na trh Kenwood

Značka Kenwood, je synonymem pro kvalitní audiosystémy do aut. Bylo jen otázkou času, za jak dlouho se její portfolio rozšíří o palubní kamery, známé též jako černé skříňky, ve světě dash cam nebo black box. Času si na to dali docela dost, což je vzhledem ke kvalitě výsledného produktu naprosto pochopitelné. Pojďme si tedy Black Box Kenwood KCA-DR300 představit.
...přečíst celý článek
Mléčné kávové speciály: latte, macchiato a latte macchiato
5170

Mléčné kávové speciály: latte, macchiato a latte macchiato

Tyto tři pojmy, a zároveň také názvy lahodných kávových specialit, jsou dnes velmi často skloňovány. Jejich interpretace ovšem pokulhává. Všichni tak nějak tuší, že se jedná o mléčné variace kávy, stejně tak si asi většina lidí vybaví vícebarevný nápoj. Ovšem ať za to může cokoliv, stále se vyskytují zákazníci a někdy i neznalá obsluha, která si tyto pojmy jaksi nedá dohromady. Pojďte společně s námi odhalit rozdíly jednotlivých speciálů a navnadit se na tu správnou kávovou vlnu!
...přečíst celý článek
Alternativní přípravy kávy, které možná ani neznáte
6239

Alternativní přípravy kávy, které možná ani neznáte

Příprava kávy, jak ji známe dnes, je vcelku jednoduchá a zároveň docela „mainstreamová“ záležitost. Stejně jako v jiných odvětvích lidské činnosti i zde jsou technologie a lidé zodpovědné za produkci a především konzumaci kávy jako na běžícím páse. A jelikož je dnes v módě vše, co jde proti proudu a slovo „alternativní“ je notně zprofanované, může být nadpis tohoto článku poněkud zavádějící. V kontextu přípravy kávy je vhodnější slovo „původní“. Jak jsme již v jednom z předchozích článků psali, automatický, resp. pákový kávovar využívající vysokého tlaku páry, je vynálezem 20. století. Ale konzumace kávy se určitě k 20. století nedatuje. Vychutnávání tohoto lahodného moku sahá ještě mnohem, mnohem dále.
...přečíst celý článek
Jak si vybrat fitness sluchátka a zaplatit jen tolik, kolik je třeba?  Pár rad a triků pro vás!
3277

Jak si vybrat fitness sluchátka a zaplatit jen tolik, kolik je třeba? Pár rad a triků pro vás!

Poslech hudby během sportu je tím nejrozšířenějším motivačním prostředkem pro dosažení lepších výkonů. Jen málo věcí nás dokáže tak snadno a přitom efektivně vybičovat, abychom ze sebe vydali co nejvíc. Není proto divu, že na trhu se se sportovními sluchátky doslova roztrhnul pytel. V této záplavě sluchátek se však čím dál tím hůř zákazníci orientují. Druhým úskalím je cena. Většina výrobců nabízí levná i drahá řešení, bohužel však nic mezi jedním nebo druhým. Lidé tak získají buď sluchátka, která jim nevyhovují nebo naopak utratí příliš mnoho peněz za něco, co nepotřebují. To se však změnilo s příchodem sluchátek Yurbuds.
...přečíst celý článek
Legendární značky – Remington - část. 6
4982

Legendární značky – Remington - část. 6

Víte, co mají společného střelné zbraně, šicí stroje, QWERTY klávesnice, holicí strojky a žehličky na vlasy? Ačkoli se to zdá značně nepravděpodobné, ba dokonce neuvěřitelné, za jejich výrobou stojí silná značka s dlouhou – takřka dvousetletou historií. Pokud před jakýmkoli milovníkem střelných zbraní zmíníte slůvko „Remington“, zaručeně si vzpomene na celý arsenál hvězdných pušek. Asociace celé řady spisovatelů a žurnalistů se budou při vyslovení této značky stáčet směrem k psacímu stroji, jehož klapky zdobilo klasické „QWERTY rozložení“. A pokud se o značce zmíníte před kteroukoli ženou či dívkou, s největší pravděpodobností vám bude pět ódy na Remington žehličky na vlasy, holicí strojky nebo fény či celé produktové řady. Jak je možné, že jedna značka chrlí do světa tolik rozdílných výrobků? Pojďme se podívat na vývoj této legendy, jež se neodmyslitelně zapsala do zbrojařské, spisovatelské i módní síně slávy.
...přečíst celý článek
Espresso - základ všech káv
3163

Espresso - základ všech káv

Roztomile malý šálek, výrazná vůně a chuť povznášející tělo i mysl - toť velice stručná charakteristika nápoje, který si vydobyl svou pozici na výsluní po celém světě. A ani Češi v tomto nezůstávají pozadu. V roce 2012 podle statistik připadlo ročně na jednoho Čecha zhruba 400 šálků kávového nápoje vyrobeného ze tří kilogramů kávových zrnek. Je zřejmé, že kávový nešvar, kterým jsme byli proslulí - „turek“ ustoupil do stínu espressa. A pro ty z vás, kteří lačníte nejen po jeho chuti, ale i po zajímavostech jsou určeny následující řádky.
...přečíst celý článek