Vendula Vrablová

Vendula Vrablová

Vendi tráví hodně času doma nebo v kanceláři, proto je ráda za každou venkovní aktivitu, kterou může provozovat v okolí svého bydliště. V poslední době ji nadchnul běh, a jelikož je od přírody velmi soutěživá, ráda překonává své limity a nejrůznější druhy výzev. Po náročném dni ji nejčastěji potkáte v dobré kavárně u oblíbené knihy a voňavé kávy.
Káva, jak ji (neznáte): Arabica vs. Robusta a další zajímavosti z kávového světa
3194

Káva, jak ji (neznáte): Arabica vs. Robusta a další zajímavosti z kávového světa

Kdekdo si den bez své oblíbené kávy nedokáže představit. Co nás ovšem na této tajemné tekutině tolik láká? Její aromatická chuť, opojná vůně, magická barva nebo snad něco docela jiného? Základem naší vášně je obyčejné kávové zrnko. Jeho cesta do našich hrníčků je ovšem mnohem delší a komplikovanější, než se může na první pohled zdát. Víte, že káva je vlastně ovoce a na světě existuje ve více než 100 druzích? A slyšeli jste někdy o striktním zákazu vývozu kávy, jenž dlouhá léta panoval na Arabském poloostrově? A co teprve o velké kávové loupeži v 17. století? Pojďme se společně podívat, co se ukrývá v našich hrníčcích.
...přečíst celý článek
Svět podle Carrie Kirsten: otázky na tělo pro jednu z úspěšných českých Youtuberek
14400

Svět podle Carrie Kirsten: otázky na tělo pro jednu z úspěšných českých Youtuberek

Carrie Kirsten, vlastním jménem Carly Kirstenová, je známou tváří české a slovenské Youtube scény. 17. letá vycházející hvězdička, jejíž videa sleduje více, než 45 000 odběratelů, se mezi svými vrstevníky těší značné popularitě. Také tato studentka jednoho pražského gymnázia s česko-španělskými kořeny, byla jednou z hvězd historicky prvního českého BeautyConu, o němž jsme vám nedávno přinesli unikátní reportáž. Nedalo nám to, využili jsme situace a podrobili ji důkladnému výslechu! Má Carrie nějakou známost? Jak to má s nevěrou, jaký typ mužů ji dokáže dostat do varu a co musíte udělat, aby s vámi šla na rande? Odpovědi na všechny tyto a spoustu dalších otázek jsou součástí následujících řádků!
...přečíst celý článek
5 tipů pro metrosexuály: jak vypadat stylově během chvíle  +  interview s youtubery Frescoot official a Danny z TVTwixx
5544

5 tipů pro metrosexuály: jak vypadat stylově během chvíle + interview s youtubery Frescoot official a Danny z TVTwixx

Ohledně slova „metrosexuál“ panuje v naší společnost poněkud negativní názor. Co si pod tímto pojmem představíte? Někoho, kdo o sebe dbá s až nepřiměřenou zarputilostí? Muže s homosexuální orientací nebo jen člověka, který úpravou zevnějšku tráví více času, nežli jeho vrstevníci? Ať už jsou vaše názory jakékoli, obecné definice metrosexuála charakterizují jako člověka, který péči o svůj zevnějšek věnuje velké množství času, ale i finančních prostředků.
...přečíst celý článek
Recenze Remington na vlastní tváři: vybíráme holicí strojek nové generace
4243

Recenze Remington na vlastní tváři: vybíráme holicí strojek nové generace

Pánové, ruku na srdce – kdo z vás pravidelně neproklíná porost na své tváři a nutnost jeho pravidelné údržby? Jistě nám dáte za pravdu, že jen v málokteré situaci vám odumře tolik nervových buněk a vláken, jako právě při úpravě svého zevnějšku. Ale na vaši obranu – vybrat si kvalitní holicí strojek není v dnešní době ani trochu jednoduché. Přesto, že je nabídka opravdu bohatá, čas od času se můžete setkat s výrobkem, který si označení „holicí strojek“ vysloužil naprosto neoprávněně. Proto jsme rozhodili sítě a pod pohrůžkou (kruté a mučivé smrti) donutili naše kolegy k testování tří holicích strojků od společnosti Remington. Jak toto testování dopadlo? Dozvíte se v naší rozsáhlé recenzi!
...přečíst celý článek
Zažila jsem historicky první český BeautyCon na vlastní kůži a přináším vám unikátní reportáž o vznikajícím fenoménu
3894

Zažila jsem historicky první český BeautyCon na vlastní kůži a přináším vám unikátní reportáž o vznikajícím fenoménu

30. května 2015, 10 hodin ráno, pražské studio Pozitiv a hlouček netrpělivě postávajících slečen. Tak přesně takhle nějak začal historicky první český BeautyCon – unikátní událost, která má ve světě nevídanou oblibu. Youtube i sociální sítě pár dnů před konáním této události zahltila výzva známé Youtuberky Carrie Kirsten a její kolegyně Meshi, která je ve světě online krásy poměrně čerstvým nováčkem, jenž si ovšem velmi rychle buduje silnou základnu fanoušků a odběratelů. Ve svém videu fanouškům obě Youtuberky odhalily pečlivě utajované tajemství, vyzvaly je ke spolupráci na unikátním projektu a návštěvě stověžaté matičky Prahy s příslibem šokující změny vizáže. Jak akce nakonec dopadla? Nepřestávejte číst následující řádky a dozvíte se to!
...přečíst celý článek
12 triumfů v rukou legendárních výrobců auto-rádií aneb s čím se u „no name“ výrobků zaručeně nesetkáte
2945

12 triumfů v rukou legendárních výrobců auto-rádií aneb s čím se u „no name“ výrobků zaručeně nesetkáte

Jak vypadá vaše cesta do práce? V polospánku najdete na parkovišti svého plechového miláčka, uchýlíte se do jeho útrob a takřka poslepu nahmatáte onu magickou krabičku, do níž vkládáte nemalé naděje. Zvuky, jež vyluzuje, vás dokáží probrat, pořádně nakopnout, ale třeba i motivovat před důležitou pracovní poradou. Tušíte, o čem je řeč? Máte-li na jazyku „autorádio“, pak je váš odhad a úsudek stoprocentně správný!
...přečíst celý článek
Smoothies boom: nestíháte? Nemáte čas? Připravte si smoothie „to go“!
3231

Smoothies boom: nestíháte? Nemáte čas? Připravte si smoothie „to go“!

Známe to všichni. Otřesný zvuk budíku, rychlá návštěva koupelny v polospánku a úprk na metro či parkoviště. O snídani doma ani nezakopneme a žaludek se o svůj příděl začne hlásit již v metru, nejpozději pak po příchodu do práce. Na stole máme zbytek vody od včerejška a v kuchyni zapomenutý hrnek od kávy. Po jídle samozřejmě ani památky.
...přečíst celý článek
Recenze Remington IPL: Konečně bezbolestná epilace s viditelnými výsledky
12082

Recenze Remington IPL: Konečně bezbolestná epilace s viditelnými výsledky

Venkovní teploty se zvyšují a to neodmyslitelně vede ke zkracování dámských sukní a odhalování kolen. Která dívka či žena alespoň občas nezatouží mít nohy hodné přehlídkových mol? A kolik z nás se dennodenně trápí s ostrými žiletkami a pěnou na holení ve snaze se obdivovaným nohám modelek alespoň trošku přiblížit? Dámy, vyhoďte žiletky, zapomeňte na bolestivé vytrhávání chloupků a seznamte se s absolutním favoritem ve světě IPL epilace, jenž nese název Remington IPL6500 i-Light Pro. Dost bylo otravného holení a vytrhávání, světlo světa spatřil ultra moderní vynález, který přepíše budoucnost epilace! Pojďte se s tímto moderním IPL společníkem detailně seznámit a zamilujte se ještě dnes!
...přečíst celý článek
Lungo: slabší šálek větší kávy
7186

Lungo: slabší šálek větší kávy

V dnešní hektické době stále někam spěcháme, myslíme na hromady úkolů a jsme pod neustálým tlakem. Mnohdy nemáme dostatek volného času a potýkáme se s vyčerpáním. Je to daň za relativní blahobyt, ve kterém žijeme. Proto není divu, že lidstvo konzumuje obrovské množství kofeinu a mnozí si bez povzbuzujícího šálku kávy snad ani nový den nedokáží představit. Vstříc nám vychází tradiční espresso, které na dva loky „kopneme“ a můžeme pokračovat ve svých povinnostech. O to vzácnější budiž chvíle, kdy si můžeme chuť kávy vychutnat v klidu a v okruhu přátel. Proto si společně s námi nabídněte lungo, prosím.
...přečíst celý článek
Revoluce v grilování aneb jde to i jinak:  bez ohně, bez námahy, bez tuku a s pomocníky!
3238

Revoluce v grilování aneb jde to i jinak: bez ohně, bez námahy, bez tuku a s pomocníky!

Venkovní teploty posledních dnů jsou předzvěstí počátku letní sezóny, s níž je neodmyslitelně spojeno pohodové posezení na zahrádce v okruhu rodiny či přátel u křupavého grilovaného masíčka, piva nebo oblíbeného vínka. Pokud i vy netrpělivě vyčkáváte na počátek grilovací sezóny nebo jste dokonce již zazimovaný gril vytáhli, pak nám dáte jistě za pravdu, že chuť grilovaného masa a zeleniny, případně ovoce je jednoduše neodolatelná. Víte ale, že díky domácím kontaktním grilům se nemusíte ohlížet na rozmary počasí či venkovní teploty a oblíbenou grilovanou pochoutku si připravit během několika mála minut pěkně v pohodlí svého domova? A víte taky, že taková večeře připravená dle základních grilovacích zásad je mnohdy lepší, než klasický chleba s máslem? Pojďme se společně podívat, jak si připravit grilované pochoutky bez rizika a během několika mála minut. Těšit se můžete nejen na praktické rady, ale také několik chutných, rychlých a dietních receptů.
...přečíst celý článek
Legendární značky – Russell Hobbs – část. 8
4071

Legendární značky – Russell Hobbs – část. 8

Zmíníte-li před jakýmkoli Britem značku Russell Hobbs, okamžitě se mu rozzáří oči a jeho chuťové pohárky zažijí velmi příjemné déjà vu. Proč? Tato značka je totiž synonymem vysoce funkčních a designových kuchyňských spotřebičů té nejvyšší kvality. Za dobu svého vzniku se navíc může pochlubit hned několika prvenstvími, v nichž se snoubí spotřebiče pro dřívější dobu nadčasové, v kombinaci s inovacemi, které usnadňují život milionům lidem na celém světě. Ale pěkně popořádku. Pohodlně se usaďte a nechte se unést jedinečným příběhem, na jehož počátku stál velký sen a možná až příliš troufalý nápad.
...přečíst celý článek