Představení sluchátek AKG K 514 a K 512

Představení sluchátek AKG K 514 a K 512

     AKG je známa svým poctivým přístupem ke kvalitě zvuku ve všech cenových kategoriích. Proto se dá téměř s jistotou předpokládat, že ani dva nové modely K 514 a K 512 nebudou výjimkou a poskytnou přesně to, co zákazník požaduje od kvalitních přenosných sluchátek.
AKG K 514
     Klasická stereo sluchátka v jemném barevném zabarvení „mocca“ kombinují excelentní zvuk s komfortem a příjemným designem. Samo nastavitelný středový pás umožňuje příjemné nošení, měkký potah z jemné kůže na místech, kde se dotýká hlavy a uší, zase pocit komfortu a nízká hmotnost  neunaví ani při delším nošení. Silné basy jsou doplněny průzračnými výškami a celé dohromady to tvoří přirozený, nezkreslený a ničím nezabarvený zvuk. Magnetodynamický systém sluchátka dosahuje frekvenční rozsah od 18 Hz to 22 kHz při citlivosti 112 dB SPL/V. Impedance je 32 Ohmů a maximální vstupní příkon 200 mW. Čistá hmotnost sluchátek bez přívodního 2,5 m kabelu vyrobeného z čisté bezkyslíkaté mědi je 210 g. Sluchátka se napájejí přes malý 3,5 mm jack. Cena je velmi příznivá.

AKG K 512

     Hledáte-li univerzální a cenově ještě dostupnější sluchátka pro různé aplikace od přenosného MP3 přehrávače až po notebook, tak jste na správné adrese. Tento nižší model si zachovává všechny charakteristické zvukové črty, typické pro značku AKG, kterými jsou dynamika, analyticky čistý projev a objemné basové podání. Magnetodynamické měniče dosahují menšího frekvenčního rozsahu od 18 Hz do 20 kHz, citlivost 115 dB SPL/V je naopak mírně vyšší. Příkon 200 mW a impedance 32 Ohmů zůstávají identické a model K 512 dosahuje nižší hmotnost190 g. Dva a půl metrový kabel s vodiči vyrobenými taktéž z bezkyslíkaté mědi, je osazený malým 3,5 mm jackem. Cena je v tomto případě ještě příznivější.

     Dvojice nových sluchátek určitě osloví mladší klientelu, které se už zamlouvaly malé sériové špunty dodávané k přehrávačům. Po výměně za některé z této dvojice, budou určitě všichni překvapení, kolik zajímavých detailů bylo doposud ukrytých v hudbě, kterou poslouchali. Podobně mohou být až šokováni přechodem na velká sluchátka, jak sytě a konturně mohou hrát basy. Proto neváhejte a svěřte se do rukou odborníků z AKG, kteří velmi dobře rozumí přenosným sluchátkám.
comments powered by Disqus