JBL On Stage 3

JBL On Stage 3

     Výrobky s logem „Made for iPOD“ rostou jako houby po dešti. Při počtu prodaných přehrávačů s logem ukousnutého jablka se ani není čemu divit. JBL je však v této hře už dlouho, a tak na scénu přichází už třetí generace výrobků s označením JBL On Stage.
Produkt firemně nazvaný přenosná základna s reproduktory je ve skutečnosti designově moderně pojatý aktivní reproduktorový systém, a to nejenom pro iPod. Pomocí vstupu přes 3,5 mm jack konektor můžete On Stage 3 připojit k jakémukoliv zařízení se sluchátkovým výstupem. Primárně je však vše přizpůsobeno prehrávači s jablkem. Pro něj je tu připravený konektor formou dokovací stanice, přes který proudí všechny potřebné informace i samotné nabíjení. Do něj je možné zasunout všechny tipy iPodů kromě malého Shuffle. Omezený provoz může být i se 3G modely, s jinými překážkami se už ale nesetkáte.

     Dokovací stanice je propojená s miniUSB konektorem, který je v zadní části systému, a tak není problém tímto způsobem iPod i synchronizovat bez potřeby přímého propojení s počítačem. Vzadu se navíc ještě nachází i další 3,5mm jack konektor s označením „out“, díky kterému můžete On Stage napojit i na větší audio systém taktéž bez potřeby jiných kabelů. iPod tedy zůstává stále bezpečně v doku, žádné konektory nevydrží věčně.

     Při prvním pohledu na On Stage by vás určitě napadla myšlenka, jak něco tak malého může vůbec hrát. Realita je však taková, že tento zázrak má dokonce patentově chráněné 4 neodýmové reproduktory typu Odyssey. Pohání je zesilovač s výkonem 2 x 6 W, což na takovouto krabičku bohatě stačí. Pro napájení je navíc možné využít i klasické tužkové baterie v počtu 6 kusů či přiložený adaptér. Jistě vás zajímá zvuková stránka. Přes malá tlačítka na přední části přidávám hlasitost a čekám, co se bude dít. I při maximální hlasitosti má zvuk jen minimální zkreslení, i když jsem už evidentně přesáhl poslouchatelnou hranici. Nečekal jsem žádné zázraky, a tak mě zvuk linoucí se ze čtyř malých reproduktorů mile překvapil. Bonbónkem v krabici je samotné dálkové ovládání – malé, stýlové, ovládáním přizpůsobené iPod-u.

     On Stage 3 patří mezi ty levnější doplňky iPodů. Jestli nepotřebujete hudbu poslouchat nahlas, bohatě si s ním vystačíte. Já osobně bych On Stage využil spíše jako dokovací stanici k domácímu kinu, je nenápadný, ale se zajímavým designem. Vyrábí se v bílém i černém provedení, a tak nebude kontrastovat s vašim domácím kinem a vy nemusíte nechávat iPod jen tak pohozený.
comments powered by Disqus