Harman Kardon Drive+Play 2

Harman Kardon Drive+Play 2

     V současnosti je docela velký problém vybrat si pořádné autorádio. Zvolit takové, které by splňovalo všechny vaše požadavky a nemuseli jste přijmout žádný kompromis je v podstatě nemožné. A právě proto je tu možnost i v automobilu využívat externí zařízení. Obáváte se konektivity? Nebo množství kabelů? Či celkového komfortu užívání a ovládání? Zbytečně!

     Základem je úplně obyčejné a běžné autorádio. K němu připojíte váš přenosný přehrávač a ... je tu kámen úrazu - nemáte jak! A právě tady najde uplatnění sada od společnosti Harman/Kardon.

     Model Drive+Play 2 mobile manager je přímo určen na umístění do automobilu za účelem propojení přenosných hudebních zařízení a digitálních přehrávačů jako např.: Apple iPod s vaším autorádiem. Zkrátka nepřijdou ani populární USB flash paměti a mnoho jiných přehrávačů.


     V základním balení najdete nádherný barevný displej, který nabízí hned vícero možností uchycení a proto si najde místo na každé palubní desce. Navíc nabízí vyhlazování fontů, což na jeho úhlopříčce 3,5" (89 mm) s vysokým rozlišením působí velmi dokonale. Nabízí dokonce i množství barevných témat, aby přesne zapadl do interiéru anebo naopak, aby s ním dostatečně kontrastoval.trastoval.

     Druhým velmi důležitým prvkem je bezdrátový otočný ovladač. Slouží na pohyb v přehledném menu na displeji, kde máte jednoduchý přístup k umělci nebo albu, ovládání hlasitosti či základních funkcí jako je play/stop/pause. Dokonce není problém zobrazit přímo obrázek každého alba. Můžete jím otáčet v plných 360°. Samotné zařízení podporuje mimo přehrávání hudby z různých externích zařízení i příjem satelitního rádia Sirius. A to není všechno!

     Díky Bluetooth boxu BTMA máte postaráno i o telefon a bez problémů si můžete nechat synchronizovat váš telefonní seznam. Samozřejmostí je přímé vytáčení pomocí otočného ovladače, přijmout hovor je hračka a telefonovat můžete už sami, buď přes vaší hands-free sadu nebo prostřednictvím reproduktorů v autě. A jako třešnička na závěr - máte hudbu i v mobilním telefonu? Prostřednictvím podpory profilu A2DP si jí můžete přehrávat přes vaše autorádio.

Nepřehlédněte:
Netradičný test DNX-7260BT a DNX-9260BT

     Každé zařízení potřebuje zdroj energie. Vzhledem k tomu že je určený do automobilu, nemá vlastní měnitelné baterie, protože v autě už tak jako tak vozíte akumulátor. Samozřejmě je tu univerzální zdroj, který najdete snad v každém automobilu - místo pro cigaretový zapalovač! Toto jen svědčí, že vývojáři mysleli skutečně na všechno a my si můžeme jen říct - jak jednoduché, že?

     Úplně na závěr musíme dodat, že nikdy nezůstanete u "starého modelu", protože jeho firmware podporuje upgrade a hned jak výrobce přijde na něco nového, můžete si nahrát nový update a jste stále "in"! Cena: 10.990 Kč, Bluetooth modul BTMA 3.190 Kč.

comments powered by Disqus