Reprosoustavy JBL Spot a JBL Spyro

Reprosoustavy JBL Spot a JBL Spyro

     Doba, kdy reproduktory k osobním počítačům působyly oproti malým reproduktorům pro domácí kino jako nepříliš podařené hračky z umělé hmoty, definitivně skončila s nástupem formátu mp3 a wma. V současnosti dokáží nejen konkurovat, ale mnohokrát nabídnout atraktivnější design, vzhledem k ceně i dobrý zvuk a pro mnoho uživatelů překvapivé vybavení.
Důkaz představuje například řada Spot od americké značky JBL. Ta se sice proslavila během uplynulých 60 let především jako firma, která dokázala vybavit svými soustavami reproduktorů zvukově špičková kina v multiplexech, ale jejich nabídka je kromě modelů pro profesionální využití natolik široká, že se jejich produkty využívají neljen v domácí zábavě a ve velké míře při ozvučení automobilů nebo motocyklů, ale najdeme je taktéž například v notebooku značky HP. Systém reproduktorů JBL Spot připomíná spíše než "bedničky k PC" malá vesmírná tělesa. Je možné je zakoupit v lesklé černé nebo bílé barvě. Je kompatibilní s PC, s Mac, lze je použit i u notebooků. Hodí se taktéž k osobnímu DVD přehrávači, mp3 prehrávači nebo k herní konzoli. JBL samozřejmě patří mezi značky, které nabízejí ve dvou variantách stanici pro iPod. Systém reproduktorů JBL Spot má označení 2.1, což znamená, že velký reprobox ve tvaru koule představuje subwoofer. Doplňují ho dva satelity s malými kruhovými mřížkami, které naznačují umístění reproduktorů.

     K přednostem systému reproduktorů JBL Spot však nepatří jen originálně řešený design. Lehce se připojí díky systému "plug and play". Disponují pamětí, takže zachovají nastavení hlasitosti zvuku před posledním vypnutím počítače. Satelitní reproduktory mají výkon 6W a subwoofer 24W.

     Ještě víc než JBL Spot sází na originálně řešený design reprosystém JBL Spyro. Má podobné technické vlastnosti jako JBL Spot, avšak odlišuje se právě tvarem satelitních reproduktorů, které připomínají čtyřlístek. Součástí přepracovaného designu tohoto modelu zůstáva i kabel mezi subwooferem a satelity.

     Novinky JBL navazují na experimentální řadu souprav reproduktorů k PC JBL Creature a zvukově představují ve své třídě velmi kvalitní model s přesvědčivým podáním basů. Vytvářejí módní trend, který mění pohled na doplňky osobních počítačů.
comments powered by Disqus