PC Revue

PC Revue

Nejúspěšnější počítačový magazín na Slovensku. Vychází již 20 let a za ten čas si vybudoval stabilní pozici na trhu médií zaměřených na informační a komunikační technologie. Jeho součástí jsou dnes i populární videorecenze.
JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, která se dobře nosí
1457

JBL Tune 120TWS: Dostupná kvalita, která se dobře nosí

Zcela bezdrátová sluchátka se v poslední době těší velké oblibě, možná právě proto, že jde o dvojici špuntových sluchátek, které jsou samostatně zasunuty do ucha a nepotřebují žádné další fyzické propojení. Můžete je tak snadno nosit stále u sebe. Zatímco donedávna tento typ sluchátek dokázali nabídnout pouze technologičtí giganti jako Samsung, Sony a podobně, dnes je jejich nabídka poměrně široká a vybrat si mezi nimi není zrovna jednoduché. Jeden z kandidátů je i testovaný model JBL Tune 120TWS.
...přečíst celý článek
JBL PartyBox 100: Vezměte si diskotéku s sebou
1144

JBL PartyBox 100: Vezměte si diskotéku s sebou

Pokud jste příznivcem divokých párty a přenosné bluetoothové reproduktory vaše očekávání nesplňují, JBL nabízí i "těžší kalibr". V nabídce výrobce najdete totiž i řadu reproduktorů nazvaných PartyBox. Jak již název napovídá, nejde o žádné kapesní řešení, ale o pořádný kus hardwaru. K nám se dostal nejnovější z této řady, PartyBox 100, který i přesto že je nejmenší, má stejně jako PartyBox 300 vestavěnou baterii, takže si ho až 12 hodin můžete užívat i mimo civilizaci.
...přečíst celý článek
JBL Flip 5: Malý s velkým zvukem
1075

JBL Flip 5: Malý s velkým zvukem

Nový Flip 5 v nabídce výrobce nahrazuje starší model Flip 4, přičemž prošel výraznou modernizací. Flip 5 je v porovnání s předchůdcem o něco větší, těžší, nabízí vyšší výkon a rychlejší nabíjení. Přesto však byly zachovány poměrně kompaktní rozměry, takže ho snadno sbalíte do zavazadla. Novinka prošla rovněž generační změnou, a tak zde najdete nový konektor USB-C, který umožňuje rychlejší nabíjení a je sám o sobě vodotěsný, takže již nemusí být umístěn pod krytkou. Výrobce deklaruje stupeň ochrany až IPX7, což znamená 30-minutové ponoření v hloubce 1m. Měl by tak přežít výlety do přírody i divokou párty, při níž se nedopatřením může ocitnout v bazénu. Na druhé straně zde už nenajdete jack audiovstupu ani funkci hands-free. Nevidím v tom větší problém, ale při výběru je třeba s tím počítat.
...přečíst celý článek
Recenze: JBL Pulse 4 / Efektní design s výborným zvukem
1494

Recenze: JBL Pulse 4 / Efektní design s výborným zvukem

To, že jsou bluetoothové reproduktory JBL mezi uživateli oblíbené, není třeba zdůrazňovat. Pro ty, kterým nestačí kvalitní a výkonný zvuk, je zde řada Pulse, který přidává i světelné efekty. A nutno dodat, že novinka Pulse 4 to bere, jak se říká, "z gruntu". Celý reproduktor má tentokrát vřetenovitý tvar a je zhotoven z průhledného akrylátu, pod kterým se ukrývá světelná část, takže světelné efekty si nyní můžete užít v rozsahu 360°. Jednotnost narušuje pouze logo JBL vpředu a krátký výřez z druhé strany nesoucí konektor USB-C a indikační LED proužek nabíjení. Oba konce jsou tvořeny pasivními zářiči.
...přečíst celý článek
Trio stylových sluchátek JBL série LIVE
1438

Trio stylových sluchátek JBL série LIVE

V této recenzí jsme otestovali trojici sluchátek z nové série JBL LIVE, která nahrazuje úspěšnou sérii E. Nová série JBL LIVE přináší mnoho zlepšení v podobě nových funkcí Ambient Aware a TalkThru, lepší výdrž baterie, zlepšený zvuk a design, vícebodové připojení a také možnost nastavit si sluchátka přes aplikaci My JBL Headphones. Sluchátka mají k dispozici i hlasové asistenty Google Assistant a Amazon Alexa. Výsledky testování trojice sluchátek jsme spojili do společného článku, protože modely Live 500 BT a Live 400 BT se liší pouze konstrukcí mušlí a průměrem akustických měničů. Model 500 BT je typu over-ear a 400 BT typu on-ear. Nejvyšší model Live 650 BTNC je rovněž typu over-ear a navíc má aktivní potlačení hluku okolí. Loga na krabicích prozradí, že všechny tři recenzované sluchátka podporují funkce hlasových asistentů Google Assistant nebo Amazon Alexa. Aktivují se dotykovým senzorem na levé mušli nebo tlačítkem Action. V zemích, kde není dostupný Google Assistant, můžete dvojitým poklepáním po levé mušli aktivovat hlasového asistenta. Pokud chcete využívat inteligentního hlasového asistenta Amazon Alexa, třeba tuto službu nastavit v mobilní aplikaci My JBL Headphones.
...přečíst celý článek
JBL TUNE 500BT
1731

JBL TUNE 500BT "Skládačky" s velkým zvukem

Kromě bluetootových reproduktorů nabízí JBL i několik modelů bluetoothových sluchátek. Testované sluchátka JBL TUNE 500BT patří cenově do nižší kategorie, to však automaticky neznamená, že by byly horší. Pojďme se tedy podívat, co nabízejí.Sluchatka jsou polootevřené koncepce, takže mušle se nosí na uších a neobepínají je. To je jedna z cest, jak mohou být sluchátka velikostně univerzální. Hlavový most je z pružného, ​​ale pevného plastu a vrchní část je z vnitřní strany čalouněná. Jde o klasické pouliční sluchátka, mušle se dají natočit o 90 ° a sklopit dovnitř hlavového mostu, takže je snadno přenesete v batohu nebo tašce na notebook. Ovládací prvky se omezují na tlačítko zapnutí a trojtlačítko s regulací hlasitosti a pauzou při přehrávání, respektive přijetí / ukončení hovoru. Ovládací prvky spolu s nabíjecím konektorem micro USB jsou umístěny na pravé mušli. Kabelové připojení sluchátka neumožňují.
...přečíst celý článek
JBL Charge 4: Reproduktor na párty i k bazénu
1540

JBL Charge 4: Reproduktor na párty i k bazénu

Značka JBL platí v oblasti přenosných bluetoothových reproduktorů za etalon a asi byste těžko hledali někoho, kdo by ji neznal. Novinka je již čtvrtou generací modelu Charge, to znamená, že přináší v jednom těle přenosný bluetoothová reproduktor s výkonnou baterií a kvalitním zvukem a powerbank. Tak jako jeho firemní sourozenci a předchůdci je cílený na mladou klientelu, nabízí proto atraktivně nápadný design s provedením ve více, méně či více divokých barvách a odolnost proti prachu a vodě. Stejně jako model 3 se pyšní stupněm ochrany až IPX7, což znamená 30-minutové ponoření v hloubce 1 m. Měl by tak přežít výlety do přírody i divokou párty, při níž se nedopatřením může ocitnout v bazénu. Baterie dostala vyšší kapacitu, až 7500 mAh, a tak umožní poslech hudby téměř až 20 hodin, samozřejmě podle nastavené hlasitosti. Jak naznačuje název, další funkce je možnost napájení jiného zařízení. To se sice děje pouze proudem 1 A, ale na to, abyste si mohli z mobilu dále přehrávat hudbu, to postačí.
...přečíst celý článek
Recenze: JBL XTREME2: Přenosný voděodolný reproduktor s vynikající reprodukcí basů
1942

Recenze: JBL XTREME2: Přenosný voděodolný reproduktor s vynikající reprodukcí basů

Dvojka v názvu naznačuje druhou, zlepšenou verzi tohoto populárního maxireproduktoru. Zdokonalení se týkají především integrace technologie JBL Connect+ na bezdrátové propojení vícera reproduktorů. Reproduktor má taktéž odolnost vůči vodě na úrovni standrardu IPX7. V praxi to znamená, že vydrží ponoření do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Samozřejmě jen s dobře uzavřeným krytem konektorů. Konstrukce reproduktoru umožňuje jeho zavěšení na hruď, přičemž oka na popruhy jsou designově velmi dobře zakomponovaná.
...přečíst celý článek