TomTom a Renault představují svůj první palubní navigační systém pro elektromobily

TomTom a Renault představují svůj první palubní navigační systém pro elektromobily

Praha, 13. září 2011 – TomTom a Renault představili svůj první integrovaný navigační systém specificky navržený pro elektromobily, který je standardně umístěn ve vozu Fluence Z.E.
     Carminat TomTom Z.E LIVE přijímá informace o aktuálním stavu nabití baterie, podle čehož určí vzdálenost, kterou je vůz schopen ujet. Informace je poté zobrazena na navigačním displeji porovnáním plánované trasy s odhadovanou výdrží baterie a dostupností dobíjecích stanic na cestě. Tím pomáhá efektivně naplánovat dobíjení a eliminovat stres řidičů jejich ubezpečením, že trasu je možné dokončit. Systém umožňuje vyhledat rovněž ekologické trasy, tedy ty, které jsou nejméně náročné na spotřebu energie vozidla.
Schopnost vyhledat vhodnou dobíjecí stanici, kterých bude letos v Evropě už přes pět tisíc, je pro řidiče kritická. Aplikace TomTom HOME poskytne uživatelům aktuální seznam dobíjecích stanic pokaždé, když připojí SD kartu s mapami ke svému počítači. Carminat TomTom Z.E LIVE informuje řidiče v reálném čase o dostupnosti dobíjecích stanic na trase, takže mohou kdykoli zastavit a dobít svůj elektromobil.

Renault Fluence

     „Toto je první navigační systém TomTom v segmentu elektromobilů, který reprezentuje významný milník pro nás jako společnost na tomto novém trhu. Carminat TomTom Z.E. LIVE pro Fluence Z.E. je v pořadí třetí generací úspěšné řady Carminat TomTom a zdůrazňuje naše plodné vztahy s Renaultem,“ vysvětluje Robert Červenák, Senior Account Manager Czech Republic, TomTom.

     „Jsme velmi šťastni, že jsme v uplynulých letech vypěstovali silné partnerství s firmou TomTom, díky němuž můžeme nyní dát za vznik nové generaci našeho produktu – Carminat TomTom Z.E. LIVE. Toto řešení je klíčovým doplňkem nového vozu Fluence Z.E. Program elektromobilů je pro nás v Renaultu obrovsky důležitý a Carminat TomTom Z.E LIVE hraje podstatnou roli v jeho úspěšnosti,“ dodává Stephen Norman, ředitel pro globální marketing & komunikaci, Renault.

     Carminat TomTom Z.E LIVE přichází navíc se službami LIVE včetně HD Traffic, která poskytuje řidičům unikátní dynamické navádění a tím umožňuje dojet do cíle nejrychlejší dostupnou trasou na základě aktuální dopravní situace. Nechybí ani lokální vyhledávání s TomTom Places a Google.

Klíčové vlastnosti:
- Navigační řešení pro elektromobily zahrnuje průjezd přes dobíjecí stanice a integraci se správou baterie vozidla;
- Ekologické trasy;
- Vizualizace vzdálenosti, kterou je vůz schopen ujet, na mapě zobrazené na navigačním displeji;
- Automatické aktualizace prostřednictvím TomTom HOME s vyhledáváním nejbližší dobíjecí stanice, včetně těch v blízkosti destinace nebo jiné lokality;
- HD Traffic – unikátní kombinace dopravních informací v reálném čase a dynamického navádění. Informace jsou generovány prostřednictvím sítě čítající přes 82 milionů sond po celé Evropě;
- Lokální vyhledávání s TomTom Places a Google;
- Počasí;
- Upozornění na silniční radary pomáhají řidičům jet bezpečněji a zodpovědněji.
- Technologie IQ Routes vypočítá pro uživatele nejrychlejší trasu do cíle. Tato technologie počítá trasu podle průměrných rychlostí naměřených na silnicích. Vždy nabídne tu nejrychlejší trasu a zároveň i nejpřesnější odhad příjezdu pro každý den a každou denní hodinu, čímž šetří čas, peníze a pohonné hmoty;
- Dokonalé navádění jízdními pruhy přehledně ukazuje, do kterého jízdního pruhu se máte před křižovatkou zařadit, abyste nepřejeli odbočku. I na těch nejsložitějších dálničních uzlech budete díky realistickému 3D znázornění křižovatky v pohodě a bezpečí;
- Funkce Map Share umožňuje uživateli zanášet opravy do svých vlastních map a využívat tisíců dalších oprav vytvářených komunitou TomTom každý den.

Načítám video ...
comments powered by Disqus