Představení: Zesilovače JBL GT 5 série

Představení: Zesilovače JBL GT 5 série

V minulém čísle jsme si představili základní řadu reproduktorů americké firmy JBL a nyní si provětráme zesilovače ze základní série GT5, představující vynikajicí poměr kvality, spolehlivosti a ceny.
V nabídce je trojice zesilovačů, které jsou ve stejném designovém provedení. Šasi tvoří hliníkový odlitek s černým nástřikem, kterého žebrování na vrchní stěně zlepšuje odvod tepla. Poznávacím znakem série je oranžově podsvícené logo a dvojice stříbrných plastových lišt na bočnicích. Přípojné terminály jsou v poniklovaném provedení a tak určitě doporučuji zakončit kabeláž odpovídajícími vidličkami. Na protější bočnici najdete kromě nízkoúrovňového vstupu i všechny ovládací a nastavovací prvky. Nějlevnější voľbou je 2-kanál GT5-A402, který poskytuje výkon 2×40 W RMS, což představuje více než dvojnásobek reálného výkonu autorádia, a v případě, že ho spojíte s firemními komponentními reproduktory série GTO, či jinými reproduktory s impedancí 2Ω, výkon poskočí na 2×60 W RMS. Výbavu zesilovače tvoří nastavení vstupní citlivosti, BassBoost, LP/HP filtr v rozsahu 32÷320 Hz a dvojice LED diod indikujících pracovní stav a zapnutí ochrany. Nezanedbatelným plusem jsou i jeho malé rozměry a jeho cena, které mohou konkurovat jedině „no name“ značky, rozhodně však ne kvalitou.

     
    Specialitkou je monoblok GT5-A3001, který je ve stejné ceně jako 4-kanál, avšak jeho působiště je jasně dané – živení subbasů. Kromě vstupních/výstupních RCA tak ve výbavě najdete jen nastavení vstupní citlivosti a LP filtr se strmostí 12 dB/okt. Tato výbava však pro woofer bohatě postačuje. Nejdůležitější je však skutečnost, že tento zesilovač je stabilní do 1Ω, což je v dané ceně skutečná rarita. V závislosti na impedanci tak z něho dostanete 300/225/175 W RMS (1/2/4Ω). Nezanedbatelným faktem celé série jsou i seriózní technické parametry počínajíc odstupy signál/šum až po nízké hodnoty harmonického zkreslení.

Závěr
     V případě spojení s firemními reproduktory GT5 série, které mají vysokou účinnost, dosáhnete dostatečně hlasitý a dynamický zvuk, bez extrémních nároků na váš akumulátor u jakéhokoliv zesilovače. Stačí jen zvolit správnou kombinaci...

Zdroj: auto-hifi & navigácie
comments powered by Disqus