Vychutnejte si kvalitní hudbu

Vychutnejte si kvalitní hudbu

     JBL OnBeat Xtreme je univerzální dokovací stanice, určená především vyznavačům kvalitní hudby. Vypadá velmi efektně, přičemž dokáže produkovat silný a nezkreslený zvuk (4 × 30 W).
     Tento audiosystém je prioritně určen pro zařízení Apple iOS, ale lze jej spárovat s jakýmkoli bluetoothovým zařízením, např. notebookem, nebo chytrým telefonem. Tím dosáhnete bezdrátového přehrávání hudební knihovny, nebo internetového rádia. OnBeat Xtreme je též speciálně přizpůsoben pro telefonování. Na pravé části dokovací stanice jsou tlačítka volby zdroje zvuku, nastavení hlasitosti a realizaci hlasitého hovoru zastavením přehrávání a přechodem na telefonát. Právě proto tato stanice obsahuje i mikrofon a potlačení echo efektu. Dálkový ovladač umožňuje ovládání systémových funkcí a navigaci hudby a funguje ža na vzdálenost 9 metrů.
V přední části zařízení je umístěn otočný konektor, do kterého lze umístit Apple iPad, iPod, nebo iPhone. Právě zařízení určených pro iPad zatím není mnoho a OnBeat Xtreme s tím nemá žádné problémy, přičemž obsahuje držák určený pro iPad i iPad2. Napájecí nároky iPadu jsou o mnoho větší, než v případě iPhone, ale tato dokovací stanice je uspokojí. Apple iPod, iPhone i iPad je možné umístit v horizontální i vertikální pozici, což oceníte při přehrávaní videa. Dokovací stanice obsahuje reproduktorovou výbavu, která vytváří až 360° zvukové pole. V zadní části se nachází port po připojení kompozitního videokabelu, takže přímo z dokovací stanice se připojíte k televizoru, nebo projektoru. Taktéž je zde konektor pro připojení externího zdroje zvuku a připojení k počítači pomocí USB. Tak je možné přímo synchronizovat obsah zařízení iOS s počítačem a aktualizovat jeho obsah prostřednictvím iTunes. Vyzkoušeli jsme toto zařízení s tabletem iPad a funguje skvěle. Opravdu dokáže vytvořit velmi příjemnou zvukovou atmosféru, dobře vypadá a možnosti propojení jsou skvělé. Z iTunes lze stáhnout speciální aplikaci, která umožňuje přehrávat písně, přizpůsobovat ekvalizér podle typu přehrávaného záznamu (hudba, hry, video), nastavit zvukový alarm a pod. Zařízení váží 4 kg.

Zdroj: PC Revue 12/2011

PC Revue 12/2011
comments powered by Disqus