Harman Kardon GLA-55

Harman Kardon GLA-55

     Aktivním reprosoustavám Harman Kardon GLA-55 by měl věnovat pozornost každý, komu jde o nadstandardní kvalitu zvuku i v případě multimediálních „bedýnek“určených k počítači či přenosným audio přehrávačům. I přes nevelké rozměry očekávejte působivý zvuk, který si spolehlivě poradí i s většími místnostmi (a, jak mohu potvrdit, bude slyšet i v jiných patrech činžovního domu). Zejména výšky a středy si v podání ničím nezadají s audiofilskými třípásmovými regálovými či sloupovými soustavami, překvapivě se ale dočkáte i výrazných basů a výrazného podání celého frekvenčního spektra. Díky speciálním technologiím Harman Kardon nebudete mít ani s třípalcovým wooferem pocit, že by vám cosi unikalo v basové části zvukového pole. Pokud jste ovšem milovníky skutečně výrazných basů, otřásajících páteří, doporučuji vám doplnit GLA-55 o subwoofer, který dodá ten správný šmrnc i hip-hopovým phat bassovým linkám. Celkový výkon 110 W pokrývá standardní domácí potřeby více než s rezervou.
Obsluha je jednoduchá, zdroj zvuku (notebook, iPod, mobil...) připojíte standardním 3,5 mm jackem, stejně jako případný doplňující subwoofer. Dotekové ovládání hlasitosti se osvědčilo už u legendárních Soundsticks reprosoustav a funguje skvěle i zde.

     Samozřejmě nelze opomenout ani výrazný design reprosoustav, který v tomto případě nepochybně bude stejně důležitým rozhodovacím parametrem, jako samotný zvuk. Harman Kardon přináší výrazný designový solitér, který opoutá jak samotným materiálem (tvrzené neprůstřelné sklo, extrémně odolné proti poškrábání), tak výslednou podobou. Ta vyvolává zejména filmové asociace: leckomu připomene křišťálové lebky z posledního Indiana Jonese, kresby H. R. Gigera či Supermanovu krystalickou „pevnost osamění“; je evidentní, že pro fanoušky sci-fi filmů je GLA-55 naprosto ideální volbou. Hra skleněných křivek a lomů světla vynikne i v tmavé místnosti, kterou budou reprosoustavy ozařovat modravým světlem, poblikávajícím poklidně i ve stavu stand-by. Volba GLA-55 je volbou, kterou ocení jak vaše uši, tak i oči.

Harman/Kardon GLA 55
comments powered by Disqus