Soukromý ráj

Soukromý ráj

     Viděli jste film Pláž s Leonardom DiCapriem? Představa dekadentního povalování se v bílém písku soukromé pláže, daleko od hektiky a ruchu velkoměsta, stresu a spěchání, je, předpokládám, příjemná každému z nás. Občas si však takovéto ostrůvky pozitivní deviace potřebujeme vytvořit okamžitě, bez létání na opačnou stranu zeměkoule. Jednoduše si sednout, nasadit si sluchátka a nechat se unést magií hudby do zázračného světa představ. Jednoduše se izolovat od okolního světa. Vychutnat si čistou krásu harmonii zvuků jen a jen ve své hlavě.
Rakouská společnost AKG, patřící do konzorcia Harman International Company, je roky respektovaným lídrem na poli vývoje a výroby špičkové profesionální i domácí záznamové a monitorovací techniky. Její legendární mikrofony a sluchátka patří všude na světě k neodmyslitelnému vybavení nahrávacích studií. Dnes, kdy si každý z nás může dopřát komfort poslechu hudby v její číré, nezkreslené podobě sluchátky, jaká má na uších světoznámý dirigent během nahrávání legendární symfonie, nebo Michael Jackson při zpívání svého hitu ve studiu, je blízkost tvůrčího procesu a jeho finální podoby přímo hmatatelná. Není nic lehčího, než se na hrázi projíždět na kolečkových bruslích a mít při tom na uších mušle, jaké má v klipu na těch svých Váš idol. Nebo se pohodlně usadit v křesle a nechat znít orchester ve Vaší hlavě. Ani adrenalínová střílečka ve Vašom PC neboly nikdy více vzrušující. Ty rány, výstřely a exploze, jako kdyby jste zachraňovali vojína Ryana.

AKG K272HD

SOUTHERN COMFORT
     AKG K272 HD jsou definovány jako dynamická uzavřená velkomušlová sluchátka s vysokým rozlišením. Jejich brutální frekvenční rozsah od subsonických 16 Hz po netopýřích 28 kHz dává potenciál precizního zobrazení celé bohatosti frekvenčního spektra se všemi nuancemi. Při jejich konstrukci byly použity XXL kapsy s patentovanou profesionální „Varimotion“ technologií. Komfortně čalouněné prstence mušlí umožňují bezproblémové poslechové maratony bez rizika únavy z otlačených uší. Skvostně izolují rušivé podněty z okolí. Samostavitelná obruč garantuje bezproblémovou adaptaci sluchátek na každou velikost a tvar hlavy. Optimalizuje kopírování anatomie uživatele jako dobré potápěčské brýle, čímž zabezpečuje dokonalou izolaci od vnějšího prostředí bez omezení zážitku z poslechu. Robustní konstrukce předurčuje tato sluchátka i pro dýdžejské použití. Vysoce efektivní výstup s velkou dynamikou předurčuje dva-sedm-dvojky pro mobilní aplikace. Přívodní kabel z 99,99% čistého OFC umožňuje optimální transport signálu v co nejvyšší audio kvalitě. Pozlacený robustní konektor se šroubovacím adaptérem je konstruován na vysokou odolnost a dlouhou životnost.

AKG K272HD

KLEPÁNÍ NA NEBESKOU BRÁNU

     Už po vybalení působí sluchátka na první pohled sympaticky, důvěryhodně, robustně a komfortně zároveň. Padnou dobře do ruky a na hlavě se usadí s přirozenou samozřejmostí. Nic netlačí, měkké mušle uzavřou uši do slibného ticha, které sa vzápětí rozezní ohňostrojem tónů. Začal jsem pěkně po audiofilsku vážnou hudbou. Klasický velký orchester se nanominoval do mé hlavy v plném počtu členů, ale žádný zmatek se nekonal. Všichni byli na svých místech. Jednotlivé nástroje a nástrojové sekce se dobře separovaly na nevšedně muzikálně podaném a výsostně kompaktním zvukovém plátně, které se cinemaskopicky rozprostřelo v mé hlavě. Akustický puristicky odsnímaný jazz rozpoutal uprostřed mých uší klubové dusno s vůňí dobré kávy. Kontrabas předl identifikovatelně z pravé strany vzadu, klavír levitoval nad saxofonistou vepředu a bicí šustily metličkami na swingujícím činelu. Paráda. A co vokály? Fajn přítomné, s dobrou barvou a proporcí. Sykavky tak akorát, zřetelné nádechy a vějíř empaticky zpřízněných zpěváků rozevřený jako oslnivě barevný ocas páva. Rockové vypalovačky Vás chytí za srdce a rozpohybují Vaše nohy jako v mnohohlavém davu letního festivalu. Tato sluchátka nabízejí za zaplatitelné peníze vskutku hodně muziky. Svou přednesovou univerzálností, fortelnou konstrukcí a pohodlím vyhoví nárokům široké škály uživatelů, a to i těch najnáročnějších. Soukromý ráj tady a teď. Na závěr už dodávám jen jedno: tato sluchátka hrají bombasticky a bude se mi s nimi těžko loučit.

Zdroj: HIGH END
comments powered by Disqus