Radiobudík aneb v iPodu je síla

Radiobudík aneb v iPodu je síla

     Digitální kapesní přehrávače už dnes vlastní skoro každý. Jestliže jeho obsah chceme i přesto poslouchat i nahlas, proč toho tedy nevyužít a nezkombinovat jej i s rádiem a budíkem?
     První pohled na rozbalený „iPodbudík” skalní fanoušky JBL možná mírně zklame. Pokud měly předešlé dokovací stanice pro iPod od JBL značně futuristický design, On Time je kompromisem směrem k lepšímu zvuku, i když méně nápadného vzhledu v podobě seříznuté poloviny vejce. Kromě přehrávání z iPodu funguje i jako rozhlasový přijímač a vzpomínaný budík.
Vrchní straně přehrávače dominuje dok pro iPod. Těch je však samozřejmě více typů, takže si musíte vybrat jednu násadku z pěti, které najdete v balení. Po stranách doku se nacházejí tlačítka. Těch je celkově jedenáct, na levé straně můžeme zapnout a vypnou přístroj, vybírat zdroj zvuku, vstoupit do menu alarmu či do menu nastavení rozhlasových staníc. Na druhé straně se nacházejí navigační tlačítka a enter, vpředu najdeme dvě tlačítka ovládání hlasitosti, respektive snooze.

      Velký LCD displej na čelní straně budíku je dobře podsvícený a díky velkým písmenům a číslům je dobře viditelný i z větší vzdálenosti. Plní svoji funkci stoprocentně, vždyť jedním z hlavních lákadel přístroje je nastavitelný alarm. Budík je poměrně dobře vyřešený a kromě běžného rádia či bzučení Vám umožní i veselé ranní vstávání na oblíbenou písničku z iPodu. Naštěstí si buzení můžeme nastavit celkem detailně, v závislosti na dni v týdnu, nebo jednorázově. Displej přístroje Vám zobrazí obsah přehrávače ve formátu skladba - interpret, přičemž se ve struktuře souborů dá poměrně lehce orientovat.

     Dálkové ovládání slouží nejen na úpravu hlasitosti nebo výběr rozhlasové stanice. Nabízí možnost kompletně ovládat všechny funkce, takže je zde příliš mnoho možností, což může být pro nezkušeného uživatele matoucí. Na druhé straně ale lze opravdu vše nastavit z komfortní vzdálenosti. Tlačítka, kterých je celkem 21, reagují na povely s mírnou odezvou, ale zanedlouho si na ně určitě zvyknete. Zvuk přístroje je vzhledem k jeho rozměrům velmi dobrý. Dokáže podat akceptovatelný výkon a zaplnit středně velkou místnost dostatečnou hlasitostí. JBL On Time 200iD se dá charakterizovat jako zajímavá alternativa pro ty, kteří nechtějí investovat mnoho, ale chtějí mít kvalitní budík s podporou jejich imidžového přehrávače. Probouzet se na preferovanou písničku opravdu stojí za to a On Time200iD Vám to umožňuje bez komplikací. Přístroj je dostupný ve dvou barevných provedeních – black a aluminium.

Zdroj: eSCAPE 2|2008

JBL OnTime 200iD
comments powered by Disqus