JBL DUET™ 200: stereo v jednom kuse

JBL DUET™ 200: stereo v jednom kuse

     JBL je přední výrobce audio techniky a mnohokrát nás už přesvědčil, že jakkoliv se nám to zdá nereálné, ví přesně, co dělá a výsledek stojí za to. Tentokrát nám přináší špičkový reproduktor s označením DUET 200, který vám představujeme exkluzivně měsíc před uvedením do prodeje.

     Na první pohled si řeknete – to nemůže fungovat. Potom se podíváte na označení JBL a kouknete se blíže. Před vámi stojí sympatický reproduktor s perfektním designem laděným do stříbrna. Rozměry 359 x 110 x 64 mm (š x h x v) a váha 700 gramů jsou skutečně minimalistické. A to je záměrem – bez jakýchkoliv problémů najít vhodné umístění v každé místnosti!
     V jeho útrobách se skrývají dva Phoenix neodymiumové transducery s výkonem 2 x 10 Watt. Inpendance 10 k Ohmov a frekvenční rozsah 40 Hz až 20 kHz jsou naměřené hodnoty, které byste jistě neočekávali, když i velké dřevěné „reprobedny“ těchto hodnot dosahují jen tak tak. A odstup šumu 85 dB je jen krásná tečka za špičkovými parametry. Maximální kompatibilitu zabezpečuje univerzálnost, kterou v tomto případě představuje připojení vstupního signálu prostřednictvím absolutně běžného 3,5 mm jack konektoru. Aktivní reproduktor potřebuje napájení  230 V AC.

     Přenos zvuku je prostřednictvím digitální vstupní brány, která spolupracuje se systémom DSP (Digital Signal Processing). Tento systém napomáhá vyrovnávat korekce ekvalizéru a koriguje napětí s přijímaným signálem na požadovaný výkon a kvalitu. Osazení špičkovými technologiemi je už dnes skutečně potřebné.

     COE (Computer-Optimized Equalization) je vlastně malý počítač, který zabezpečuje optimalizaci celého systému na dosažení bohatého a kompletního zvuku. OCT (Optimized Compression Topology) se postará o podrobnou analýzu komprese a doladí zvuk na absolutní čistotu i při vysokém výkonu. V rámci špičkového designu si výrobce nemohl dovolit osazení standardních potenciometrů, proto jsou ovládací prvky, jako ovládání hlasitosti, řešené dotykovým způsobem a nacházejí se na horní straně.

     Tento reproduktor se hodí do každé místnosti, kde je potřebné kvalitní stereo, je plně kompatibilní, skutečně malý a lehký a přitom neuvěřitelně výkonný a zvučný. Designem nic nepokazíte, naopak, jedná se o krásný doplněk.

Zdroj: časopis M2
comments powered by Disqus