High Definition Blu-ray přehrávače Harman/Kardon BDP10

High Definition Blu-ray přehrávače Harman/Kardon BDP10

     Nikdy nebylo pozdě na pořádnou změnu a nikdy nebylo pozdě na řešení bez kompromisů. Nyní však přichází čas vyměnit svůj starý DVD přehrávač a vstoupit do světa nové dimenze pod názvem Blu-ray. Tato magická zkratka je vstupenkou do světa věrného obrazu, známého pod zkratkou High Definition.
Pokud jste v portfoliu firmy Harman/Kardon dosud neúspěšně hledali Blu-ray přehrávač, bylo to způsobeno tím, že tam žádný nebyl. I když vývoj na sebe nechal dlouho čekat a už déle se v kuloárech šeptalo, že Harman/Kardon připravuje něco neobvyklého, první představení přišlo až začátkem léta. A tak máme možnost prvního seznámení s tolik očekávaným přístrojem. Jeho cena je možná na první pohled šokující, ale hovoří však o tom, že na trh přichází skutečně ultimativní přístroj. Hned na úvod je třeba spravit si náladu, výčet může začít kompatibilitou s Blu-ray profilem 2.0, BD-Live a BonusView plus, což bude určitě největším trhákem, jakož i nabídka 1080/24p full HD výstupů přes HDMI verze 1.3 s funkcí xvColor. Podporuje taktéž Dolby TrueHD a DTS-HD Master Audio a přichází s podporou nejnovějších audio kodeků. Přední panel Harman/Kardon BDP-10 obsahuje USB port, přes který je možné přehrávat soubory formátu MP3, WMA, JPEG a DivX. Na zadním panelu je kromě klasiky i do nedávné doby neobvyklý Ethernet, což umožňuje připojit tento přístroj na internet. Proč, zmíníme později.

Harman/Kardon BDP10

Výbava
     I když jsme si už většinu střelného prachu vystříleli v předcházejícím odstavci, ještě stále zůstává dost zajímavého na to, aby jsme pokračovali dále. Rozlišení 1080/24p překvapivě dosáhneme i u své starší DVD videotéky. Na svědomí to má převzorkování do full HD formátu, což znamená, že si starší nahrávky vychutnáme na velkoplošné obrazovce s 1080 řádky. Harman/Kardon BDP 10 je taktéž vstupenkou do interaktivního světa a to i díky výše zmíněnému internetovému připojení, kdy si uživatel může stáhnout bonusy k přehrávanému Bluray disku, hry či zvonění. I když toto není tou nejhlavnější funkcí, jistě potěší budoucího majitele. Podstatnou však byla a stále je obrazová kvalita, která díky vynikajícímu firemnímu procesingu snese i ta nejtvrdší kriteria. Tento přístroj svou výbavou a funkcionalitou předčí mnohé z komerčních produktů, čímž se jasně definuje jako top v žebříčku.

Harman/Kardon BDP10

Ovládání
     Jednoduché a přehledné menu Vás zavede přesně tam, kam náročný zákazník požaduje. Jakmile vložíte datové CD, zobrazí se nabídka, co budeme přehrávat (audio, video, obrázky). Po navolení se již zobrazí jednotlivé adresáře, které se otevírají pomocí DO. Po vložení DVD nebo Blu-ray automaticky nabíhá menu načítaného disku. I starší DVD média, se kterými už měly přehrávače problémy, mohou být načteny v uspokojivé kvalitě a tedy bez trhání. Jasně podsvícené dálkové ovládání dovoluje ovládat přístroj i v úplné tmě, jen škoda, že podsvícení se vypíná po několika sekundách nečinnosti.

Zvukové a obrazové podání
     Disponujete-li zajímavou aparaturou, co se týká zvukového a obrazového řetězce, máte možnost si tuto aparaturu doladit k téměř úplné dokonalosti. Formát full HD svým množstvím detailů a věrností podání zaskočí nejednu návštěvu, které se rozhodnete tuto nádheru předvést. Ale není to jen o dokonalém obrazu. I přehrávání audiofilských nahrávek přináší potěšení uchu majitele, protože množstvým detailů a šířkou scény si v ničem nezadá se skutečně propracovanými přístroji. Jednoduše řečeno, Harman/Kardon BDP 10 je univerzálním a vysoce kvalitním přehrávačem, do kterého můžete bez odmítnutí natlačit téměř všechny formáty. Odmění se Vám kvalitou a čistotou podání.

Multimediamag c.30
comments powered by Disqus