JBL LS series

JBL LS series

     Už v roce 1946 začal mladý inženýr James B. Lansing prosazovat kvalitu reprodukce zvuku. Po více než 60 letech praxe, vývoje a prosazování stále vyšší a vyšší kvality na trhu přináší společnost JBL novou sérii špičkových reproduktorů. Podívejme se na novou high-endovu sérii LS.
image---ls40-(3d-view).jpgJBL LS40
     Prvním představitelem série je model standardních reproduktorů, které nádherně vyniknou i na jednoduchém stojanu. Třípásmové řešení se ukázalo jako ideální – o tom vás bez problémů přesvěedčí dynamika, smysl pro detail a celková akustika. Osazené jsou 165 mm bass reproduktorem a 50 mm titanovým výškovým reproduktorem. Třetí pásmo tvoří speciální 19 mm „radiátor“ určený pro ultra vysoké tóny. Je třeba zmínit i frekvenční rozsah do 40 kHz či patentovanou technologii Bi-radial, který dosahuje bohatosti zvuku. Pozlacené konektory připravené na Bi-wiring jsou jen důkazem dokonalosti.

image---ls60-(pair).jpgJBL LS60
     Pro absolutní špičku, nejenom zvuku, ale i designu jsou připravené sloupové reproduktory, určené k samostatnému stání na zemi. Osazení dvěma bass reproduktory s průměrem 165 mm, jedním výškovým 50 mm a speciálním 19 mm širokým zařízením pro detailní výšky postačí pro vysoký příkon, ale i přesnou dynamiku při vyšších hlasitostech. A to už nehovoříme o tom, jaký propracovaný zvuk „vyleze“ při běžné hlasitosti! Maximální příkon 300 watt postačí každému. Absolutně dokonalé zpracování je jen podtržený špičkovou technologií Bi-radial, či pozlaceným osazením pro připojení pro bi-wiring.

image---ls120p-(3d-view).jpgJBL LS120P
     Každé domácí kino či dynamická hudba potřebuje i velmi nízké tóny. Subwoofer k tomu určený nemusí být zákonitě velký a škaredý. Tento model od JBL je jednoznačně veliký elegán s velkým potenciálem! Reproduktor s průměrem 300 mm postačuje pro přesné, precizní a dynamické nejnižší tóny. Výkon 400 watt RMS je více než postačující. Regulace hlasitosti, ovládatelné LFE, či měnitelné fáze polarity jen zvyšují uživatelský komfort na maximum.

JBL LS Center
image---ls-center-(3d-view).jpg     Centrální reproduktor u domácího kina slouží zejména pro dialogy – ale nejenom! A v máloktoré sestavě je center technologicky téměř rovnocenný standardním reproduktorům. A to vám přidá neuvěřitelný zážitek z efektů ve filmech. Osazení dvěma 165 mm bass reproduktory, 50 mm výškovým a 19 mm „detailistům“ je – ano, máte pravdu, stejné jako u "regálovek“ LS40. Maximální příkon 300 watt je jen důkazem, že tento centr to opravdu myslí vážně!

image---ls80-(pair).jpgJBL LS80
     Komu by nepostačoval model LS60 a chce zamířit do absolutní špičky, společnost JBL mu akorát vyhověla. Jak jste se jistě dovtípili, jde tedy o „většího brata“ modelu LS60. Mohutnější vzhled je zejména kvůli osadzení dvěma bass reproduktory s průměrem 200 mm! Výškový titanový a speciální „transducer“ je stejný jako u nižšího modelu. Ale příkon se zvýšil na 400 wattů a frekvenční rozsah klesl do hlubších tónů. Tento model se hodí ke skutečně kvalitní audiotechnice a jeho absolutní kvalitu poznáte už při prvníh tónech!

     Co více? V jednoduchosti je krása! Tato série je založená na eleganci, zvuk je však precizní, přesný a maximálně dynamický. Zahrají dobře jemný jazz i nejnovější disco hitovku. A v neposlední řade, každý film zanechá dlouhodobý zážitek – takovýto zvuk si zapamatujete dlouho!
comments powered by Disqus