Hudba minulosti, současnosti i budoucnosti

Hudba minulosti, současnosti i budoucnosti

     Společnost Infinity vládne na celosvětovém trhu těm nejvyšším pozicím dlouhodobě. Každý pedant, který si nekupuje domácí kino za pár tisíc korun o této značce nejenom slyšel, ale měl možnost ocenit i její kvalitu. A ta se rok od roku jen stupňuje! Jinak tomu není ani u nové série s názvem Infinity Calssia.
     V této sérii najdeme skutečně vše, co potřebujeme pro kompletní ozvučení místnosti – ať už jde o domácí kino, nebo špičkovou stereo sestavu. Samozřejmostí je magnetické stínění, možnost uchycení na stěnu či použití špičkových patentovaných technologií. Všechny modely jsou dostupné v lesklé černé barvě nebo z pravého třešňového dřeva. Podívejme se na jednotlivé modely postupně.
Infinity C205
     Jde o dvoupásmové „regálovky“, které najdou využití buď jako přední stereo reproduktory, nebo jako zadní – efektové - dají se uchytit na stěnu. Speciální úprava pro digitální zvuk zabezpečuje frekvenční rozsah až neskutečných 40 kHz. Osazení basovým reproduktorem s průměrem 133 mm a výškovým 25 mm zabezpečuje dostačující příkon. Řízeny jsou patentovanou technologií CAI (Constant Acoustic Impedance), která nabízí vyšší dynamiku. Samozřejmě jsou magneticky stíněné.

image---classia-center-(black).jpgInfinity CC225
     Centrální reproduktor hodně lidí podceňuje a řekne si, že na mluvené slovo postačí i ve slabší kvalitě, dokud ... Dokud neuslyší jeden kvalitní centr! A tím je právě tento model. Osazení dvěma bass reproduktory s průměrem 133 mm doplňuje výškový 25 mm reproduktor. Přestože jde „jen“ o centrální reproduktor, nabízí všechny vymoženosti jako ostatní z této série – rozsah do 40 kHz, technologie CAI a CMMD či magnetické stínění.

image---classia-floorstand-(cherry).jpgInfinity C336
     Nádherné sloupové reproduktory jsou vhodné zejména do větších místností, kde budou mít dostatek prostoru a dostanou šanci projevit svůj dominantní postoj. Osazení třemi bass reproduktory s průměrem 165 mm, jedním 100 mm širokým středovým a 25 mm výškovým zabezpečuje nejenom špičkový frekvenční rozsah až do 40 kHz, ale i nádherný, do detailů prokreslený zvuk, s neuvěřitelně přesnou dynamikou. Samozřejmě přispívá k tomu technologie CAI či CMMD.

image---classia-surround-(black,-no-grille).jpgInfinity C255ES
     Abyste měli (nejen) filmové efekty v absolutně špičkové kvalitě, potřebujete kvalitní zadní – efektové reproduktory. Speciální design neslouží jen pro „parádu“, ale za jejich výsledným vzhledem stojí speciální měření a 40 let dlouhý vývoj. Vybrat si můžete Bipole, Dipole, Monopole a Discrete dvoukanálový mód pro optimální příkon. V malých místnostech dokáže jeden reproduktor simulovat dva samostatné, čímž s „plnou výbavou“ dosáhnete se sestavou 5+1 velmi slušného sedmikanálového zvuku.

image---classia-subwoofer-(cherry).jpgInfinity PSW8

     Subwoofer se stal u domácího kina nenahraditelnou součástí. Je potřebné, aby byl výkonný, dynamický, přesný. Musí splňovat množství parametrů. Tento model od Infinity je nádherným příkladem, jak by měl vypadat. Osazení osmi palcovým (200 mm) reproduktorem je postačující, aby produkoval zvuk s výkonem 150 wattů RMS, ve špičce až 300 wattů.

image---classia-wireless-subwoofer-(black).jpgInfinity PS310W
     Pokud si chcete dát záležet na hlubokých tónech, máte po starostech. Bezdrátový subwoofer přenáší signál na frekvenci 2,4GHz a umožňuje tedy skutečně to nejlepší umístění kamkoliv v místnosti bez omezení. 10“ průměr reproduktoru (250 mm) postačuje na výkon 400 watt RMS a posilněné jsou dvěmia „radiátory“ pro absolutně přesnou odezvu při nejnižších frekvencích. Jako třešnička na dortu je implementovaný Infinity Bass Optimization System, který potichu dohlédne na čisté a detailní basy.
comments powered by Disqus