JBL On Stage II – roztancujte s iPodem den

JBL On Stage II – roztancujte s iPodem den

     Reproduktorová soustava nemusí být bezpodmínečně mohutná a objemná, aby dokázala vyplnit kvalitním zvukem místnost, ve ktoré se nacházíte. Obzvlášť v případě, když se rozhodnete využít pro ozvučení svůj kapesní iPod. JBL nabízí řešení, které si vás získá svým kvalitnýím zvukem a designem. On Stage II přinese do vašeho příbytku nejen zábavu, ale i styl.
Design, který osloví
     U špičkových produktů je důležité, aby svoje technologie dokázal výrobce zabalit i do atraktívního obalu. Designéři proto dostávají nemálo prostoru pro to, aby vytvořili produkt, o kterém si řeknete – „tento musím mít“. On Stage II není výjimkou – možná i proto získal tento ozvučený dock několik designérských ocenění, kde porota kladně hodnotila přímočarou jednoduchost ladicí s designem iPodů.

     Volba diskovitého prstence není náhodná – zařízení skvěle sedí na podložce i při intenzívním vybuzení reproduktorů a kruhový tvar zabezpečuje, aby se zvuk šířil do místnosti rovnoměrně, všemi směry. Uživatelé si mohou vybrat mezi černou a bílou alternativou v závislosti na interiéru místnosti, kam plánují toto zařízení umístit.

     Základna má průměr jen o málo přesahující hranici 17 centimetrů, takže On Stage II příliš  mnoho místa ve vašem příbytku nezabere. Najde si svoje místo na konferenčním stolku, ale i na minimalisticky laděných nábytkových sestavách. Záleží jen na tom, jak je místnost uspořádaná, abyste získali prostorové ozvučení.

Jediný konektor pro všechny iPody
     S výjimkou iPodu Shuffle osadíte do docku jakýkoliv přehrávač z dílny Apple Computer. Standardizovaný systémový konektor zajišťuje bránu k audiovýstupu a napájení, v tomto případě však zašel výrobce dále.

     Aby se prřhrávač vkládal do základny co nejpohodlněji, je třeba do centrální části vsunout plastovou redukci, která je součástí dodávky samotného přehrávače. Součástí dodávky je i sada samolepicích maskovacích fólií, kterými redukci přelepíte (černé a bílé). Fólie je dostatečně hrubá na to, aby dokázala sladit svůj lesk s okolím – pohodlné řešení nabízí skvělý vizuální výsledek. Jestli vám k iPodu redukce chybí, můžete si ji bezplatně objednat k některým modelům přehrávače přímo na webu JBL.

     Systémový konektor zabezpečuje průběžné nabíjení iPodu i tejdy, když hudbu neposlucháte. Stejně tak nejste omezeni ve využívání jeho systémového konektoru. V zadní časti je vyvedený v plném zapojení, takže můžete připojit k iPodu synchronizační kabel pro spojení s počítačem, kabeláž pro využití videovýstupu nebo můžete sáhnout po volitelném příslušenství – např. FM tuneru a podobně.

Namísto iPodu notebook či jiný přehrávač
     Abyste dokázali On Stage II využít i pro ozvučení jiných zařízení, v zadní části se nachází linkový stereofonní vstup ve formě 3,5 mm jack konektoru, který můžete využít pro libovolné zařízení. Díky malým rozměrům a mobilitě je On Stage II ideálním společníkem pro přenosný DVD přehrávač, stejně rozezvučí místnost hudbou přehrávanou z vašeho notebooku. 

     
Ovládání dotykem prstu
     Síťový vypínač je skrytý na zadním panelu. Ani jeho ukrytá pozice však nezabránila tomu, aby se designéři pohráli s detaily a nezapomněli přidat LED podsvícení. Na těle najdete ovládací prvky jen dva – jsou to dotyková tlačítka se symboly + a -, které slouží pro regulaci hlasitosti. Když se dotknete obou současně, systém umlčíte, opětovným dotykem ozvučení obnovíte. 
     V dodávce je i dálkový ovladač s rádiovým přenosem. Výhodou je, že funguje i z vedlejší místnosti bez zajištění přímé viditelnosti na systém. Možná i proto je vybavený na rubové straně klipem, abyste ho mohli nosit na oblečení po celém bytě, aby byl vždy tam, kde ho potřebujete.

     Ovladač je vybavený pěti tlačítky. První dvě ovládají reprodukci a napájení, zbylé dvě hlasitost. Jelikož iPody si rozumí i s fotografiemi, speciální kombinací dokážete na dálku přepnout přehrávač do režimu zobrazování fotografií, které si s příslušnou kabeláží můžete zobrazovat na televízní obrazovce. Dálkový ovladač je stejně jednoduchý a naleštěný jako základna.

Zvuk, který není tuctový
     Podobných systémů pro iPod je na trhu vícero a neliší se jen designem. JBL se snaží oslovit kvalitním ozvučením. Už letmý pohled přes mřížku vám prozradí, že každý z dvojice kanálů je ozvučený dvěmi malými reproduktory, které dokáží připravit pro uši skutečně dynamický zvuk pokrývající širokou frekvenční škálu – od mohutných basů přes vyvážené středy až po křištálově čisté výšky, které se rovnoměně šíří do prostoru všemi směry. Nezáleží na tom, jakou hlasitost nastavíte – basy vznikají už při nízké úrovni hlasitosti, plná intenzita ozvučení s sebou zkreslení nepřináší. 

     Konstruktéři využili osvědčenou technologii reproduktorů Odyssey postavených na platformě neodýmových magnetů a hliníkových membrán. Každý z kanálů nabízí 6 wattový výkon a skvělý zvuk. Aby byl akustický výstup co nejlepší, nechybějí ani technologie COE (Computer Optimized Equalization) a OCT (Optimized Compression Technology), které zajišťují rovnoměrné ozvučení a kvalitní zvuk při vysokém vybuzení. Frekvenční rozsah pokrývá škálu od 80 Hz po 20 kHz, odstup šumu od signálu je 80 dB. 

     Při kvalitním ozvučení se používání skladeb s vyšším bitratem rozhodne vyplatí.

     JBL On Stage II je skvostem mezi ozvučenými docky pro přehrávače iPod. Doplňkové funkce si sice svoje místo v tomto produktu nenašli, o to více se výrobce rozhodl podpořit kvalitní zvuk a oslnivý design. Univerzálnost ve formě linkového vstupu a ochrana investice prostřednictvím standardizovaného systémového konektoru zajistí, že dock zůstane používaný i tehdy, když přejdete na novější verzi iPodu, nebo se rozhodnete pro některou z alternativ na trhu. Máte-li však dojem, že by vám funkce buzení a FM tuneru příliš chyběla, najděte si v nabídce JBL model On Time. Přehlédnout byste neměli ani On Stage Micro, který je menší, mobilní a jednodušší.Zdroj: pc.sme.sk
comments powered by Disqus