NexTech

NexTech

Od nosných tém v minulosti, ktorými boli najmä počítače a ich príslušenstvo, sa rokmi v centre záujmu postupne ocitli mobilné zariadenia, spotrebná elektronika, foto/video, inteligentná domácnosť, kybernetika, umelá inteligencia, virtuálna a rozšírená realita, autonómna doprava a elektromobilita, personalizovaná medicína, ekologické startupy, IoT, cloudové služby, IT v podniku a mnohé ďalšie zaujímavé oblasti.

Úspešný technologický magazín má podľa údajov nezávislých prieskumných agentúr dlhodobo vedúce postavenie medzi odbornými magazínmi, ale aj všeobecnými spoločensko-ekonomickými týždenníkmi a mesačníkmi s prílohou o IT.
JBL CHARGE 5: Zábava na párty aj k bazénu
89

JBL CHARGE 5: Zábava na párty aj k bazénu

V poradí piata generácia modelu Charge zostáva verná svojmu názvu a prináša v jednom zariadení prenosný bluetoothový reproduktor s veľkou batériou, kvalitným zvukom a funkciou powerbanku. Rovnako ako predchodca je cielený predovšetkým na mladú klientelu, ktorej ponúka atraktívny dizajn vo viacerých farebných kombináciách a odolnosť proti prachu a vode. Oproti predchodcom sa však zvýšil stupeň ochrany z IPX7 na IP67. Bez problémov tak prežije výlety do prírody aj divokú párty, pri ktorej sa môže ocitnúť v bazéne. Oproti štvrtej generácii reproduktor o pár milimetrov narástol vo všetkých rozmeroch, ale hmotnosť išla o niekoľko gramov dole. Vo zvukovej časti pribudol výškový menič s priemerom 20 mm a širokopásmový menič je o niečo väčší, má rozmery 52 × 90 mm. Lepšiu reprodukciu basov a rozptýlenie zvukového poľa napomáha dvojica pasívnych žiaričov s priemerom 65 mm. Kapacita batérie zostala na rovnakej hodnote 7500 mAh, vďaka čomu umožní počúvanie hudby takmer 20 hodín. Nabíjanie ďalšieho zariadenia je možné výkonom 5 W.
...přečíst celý článek
JBL TUNE 660 NC: Prenosnosť ako priorita
125

JBL TUNE 660 NC: Prenosnosť ako priorita

K dispozícii som mal slúchadlá vo farebnom variante Rose čiže svetloružovom, atraktívnom hlavne pre dievčatá. V ponuke je aj modrá, biela a čierna verzia, takže každý si môže vybrať farbu, ktorá dopĺňa jeho štýl. Kompaktné rozmery a primeraný prítlak, aby mušle priliehali na ucho a slúchadlá spoľahlivo držali na hlave, ich predurčuje aj na dynamickejšie aktivity, napríklad športovanie v bezpečnom prostredí.
...přečíst celý článek
JBL JR 310 BT: Dětská sluchátka s mikrofonem
467

JBL JR 310 BT: Dětská sluchátka s mikrofonem

Na testování jsem měl k dispozici sluchátka ve velmi přitažlivé barevné kombinaci růžové a světle modré. V balení naleznete také různé atraktivní nálepky, které si dítě může nalepit ať už na vnější stranu mušlí nebo hlavový most. Díky sklápěcím a otočným mušlím se sluchátka přizpůsobí tvaru hlavy a snadno se přenášejí. Už první dotek čalounění mušlí s velmi měkkou a poddajnou paměťovou pěnou prozrazuje, že budou příjemné i pro jemnou dětskou pokožku. Mušle jsou samozřejmě v "dětské" velikosti. Příjemně čalouněná je i střední vnitřní část hlavového mostu. Sluchátka budou pohodlná nejen při poslechu hudby nebo pohádek, ale díky zabudovanému mikrofonu i při interaktivním online vyučování nebo chatu se spolužáky, kamarády, případně přes přestávku s rodiči. Citlivost mikrofonu je dostatečná a přednostně snímá zvuk zblízka, takže umožňuje komunikaci i v hlučnějším prostředí dětského pokoje či třídy.
...přečíst celý článek
JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH X: Kvalitní bezdrátové špunty
537

JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH X: Kvalitní bezdrátové špunty

Sluchátka jsou svou lehkou, a přitom robustní a vodotěsnou konstrukcí určená pro aktivní, sportovně zaměřené lidi. Nejenže jsou do každého počasí, ale nevadí jim ani pot. Voděodolnost dle standardu IPX7 je tomto případě třeba chápat tak, že špunty vydrží opláchnutí pod vodovodem, případně si s nimi můžete posedět ve vaně či vířivce v dosahu signálu bluetooth.
...přečíst celý článek
Harman Kardon FLY ANC / Sluchátka s aktivním tlumením hluku okolí
749

Harman Kardon FLY ANC / Sluchátka s aktivním tlumením hluku okolí

Kvalitu zvuku těchto sluchátek ocení také náročnější posluchači. Těla mušlí jsou z kombinace kovu a plastu a plochy krytů mušlí jsou pokryty materiálem připomínajícím dotek pokožky. Podobný materiál, ale měkčí a jemnější je také na čalounění okrajů mušlí a na vnitřním oblouku hlavového mostu. Paměťová pěna je měkká a poddajná, takže se sluchátka nosí velmi dobře a ani při dlouhém používání je prakticky necítíte. Mušle jsou k hlavovému mostu připevněny pomocí skládacích a otočných kloubů, takže se dají snadno složit. V balení je také praktické pouzdro s přihrádkou na kabel. Kromě bezdrátového připojení bluetooth 4.2 sluchátka také podporují kabelové připojení, což jistě potěší náročné posluchače, kteří chtějí poslouchat hudební skladby v bezztrátových formátech, s nimiž se kodeky Bluetooth nemohou vyrovnat. Jsou implementovány kodeky A2DP 1.3, AVRCP 1.5 a HFP 1.6. Při párování se smatrphonem se vám zobrazí nevtíravý dialog, abyste si vybrali a nakonfigurovali službu inteligentního Asistenta Google nebo Alexu od Amazonu. Doporučuji poslechnout, protože dotykem povrchu levé mušle se asistent aktivuje, a pokud není nakonfigurovaný, budete poslouchat oznámení o aktivaci pokaždé, když se ho dotknete.
...přečíst celý článek
JBL Go 3 / Atraktivní přenosný reproduktor
794

JBL Go 3 / Atraktivní přenosný reproduktor

Reproduktor je vodotěsný a odolný proti prachu podle třídy IP67, takže ho můžete poslouchat v dešti, u vody a nebude mu vadit ani, když ho položíte na písek, případně když ho budete používat v extrémně prašném prostředí. Oválné pouzdro je po obvodě pokryté materiálem se strukturou hrubého plátna, s tím, že na zadní a spodní straně, na kterých bude reproduktor položený, jsou silikonové plochy, takže atraktivní strukturovaný potah se od podložky neušpiní. Integrované poutko umožňuje lehké zavěšení kamkoliv, případně nošení na opasku. Výrobce reaguje na moderní trendy, takže na nabíjení je k dispozici konektor USB-C, a protože stále více smartphonů již nemá 3,5mm konektor audio jack, JBL GO 3 nedisponuje možností připojení kabelem.
...přečíst celý článek
JBL Quantum 800 / Ponořte sa do hry
663

JBL Quantum 800 / Ponořte sa do hry

Testovaná novinka Quantum 800 vychází z vlajkového modelu Quantum One, nabízí však i bezdrátové připojení a výhodnější cenu. První, co vás zaujme hned při vybalování je velmi robustní konstrukce z kombinace kovu a matného černého plastu. Výsuvné části hlavového mostu jsou z poloprůhledného polykarbonátu. Hlavový most je z vrchní části plastový a ze spodní čalouněný a potažený jemnou koženkou. Mušle jsou kombinací černého a stříbrného plastu s měkkým čalouněním s koženkou. Vnitřní části mušlí obsahují černou mřížku, která zakrývá 50 mm dynamické měniče s velkými červenými písmeny L a R na označení levého a pravého ucha. Z vnější strany mušlí je obruba i logo podsvícené nastavitelným osvětlením RGB. Propojovací kabel mezi mušlemi má elegantní černo-červené opletení. Vzhledem k množství funkcí jsou na obou mušlích ovládací prvky.
...přečíst celý článek
JBL Tune 225 TWS / Hudba do každé kapsy
753

JBL Tune 225 TWS / Hudba do každé kapsy

Testovaná novinka nahrazuje n nabídce JBL model Tune 220TWS. Sluchátka přicházejí s ještě menším pouzdrem a s podobným designem ve tvaru hokejky, který připomíná sluchátka Apple Airpods. Více než sluchátka mě v prvním momentě zaujalo nabíjecí pouzdro, ve kterém se dodávají a které je jedno z nejmenších, s jakým se můžeme v současnosti u sluchátek setkat. Přesto má baterii, která dokáže zabezpečit nabíjení až na dalších 20 hodin hraní, takže sluchátka nabídnou až celkem 25 hodin hraní. To je o 7 hodin více než u předchůdce. Je to výborný poměr mezi velikostí a výdrží.
...přečíst celý článek
JBL Tune 125 TWS / Pre dlouhý poslech
615

JBL Tune 125 TWS / Pre dlouhý poslech

Úplně bezdrátová sluchátka jsou mezi uživateli velmi oblíbená, protože převážně nabízejí malé rozměry a s tím spojenou snadnou přenositelnost a manipulaci. Pochopitelně, o to větší výzva je konstrukce takových sluchátek pro výrobce, protože na rozdíl od modelů, které jsou navzájem spojené hlavovým mostem nebo kabelem, je u úplně bezdrátových sluchátek velmi důležitá ergonomie, jelikož při vypadnutí z ucha hrozí jejich ztráta. JBL má v nabídce více modelů takových sluchátek a jedna z novinek je testovaný model JBL TUNE 125 TWS. Sluchátka jsou umístěna v šikovném pouzdře, které je poměrně malé, ale hlavně je dobře tvarované, ze stran je zploštěné. Díky tomu je můžete přenášet i v kapse a nebudou vám překážet. Ergonomie je vyřešená dobře, jde o klasická špuntová sluchátka, která se zasouvají do ucha. V balení dostanete tři velikosti silikonových nástavců. Obě sluchátka mají mechanické tlačítko, které umožňuje ovládání připojeného zařízení nebo přijetí hovoru.
...přečíst celý článek
JBL PartyBox On-The-Go / Když párty, tak kvalitně
547

JBL PartyBox On-The-Go / Když párty, tak kvalitně

Horká novinka od JBL v podstatě vyplní mezeru mezi řadami PartyBox a Boombox a výrobce ta vstupuje do nového segmentu přenosných Party reproduktorů. PartyBox On-The-Go se soustředí především na kvalitní ozvučení, ať už ve venkovních nebo vnitřních prostorách. Navíc přináší možnost připojení hudebního nástroje, například kytary, a přímo v balení dostanete bezdrátový mikrofon na karaoke.
...přečíst celý článek
JBL PartyBox 310 / Zábava graduje
730

JBL PartyBox 310 / Zábava graduje

Pod značkou JBL jsem si už zvykl hledat nejrozmanitější zařízení na reprodukci zvuku, ale asi ty nejobvyklejší jsou přenosné reproduktory a jejich větší bratři z řady PartyBox. Novinka je pokračováním úspěšného modelu PartyBox 300 a dostala vícero vylepšení.  V nabídce jde o jeden z největších modelů, takže určitě přijdou vhod přidaná kolečka a výsuvná rukojeť, která umožňuje přemisťovat reproduktor tak, jak jste zvyklí u zavazadlových kufrů do letadel. Zařízení je navržené tak, že může stát v poloze na výšku, ale i na šířku.
...přečíst celý článek
    <
  • 1
  • >