NexTech

NexTech

Od nosných tém v minulosti, ktorými boli najmä počítače a ich príslušenstvo, sa rokmi v centre záujmu postupne ocitli mobilné zariadenia, spotrebná elektronika, foto/video, inteligentná domácnosť, kybernetika, umelá inteligencia, virtuálna a rozšírená realita, autonómna doprava a elektromobilita, personalizovaná medicína, ekologické startupy, IoT, cloudové služby, IT v podniku a mnohé ďalšie zaujímavé oblasti.

Úspešný technologický magazín má podľa údajov nezávislých prieskumných agentúr dlhodobo vedúce postavenie medzi odbornými magazínmi, ale aj všeobecnými spoločensko-ekonomickými týždenníkmi a mesačníkmi s prílohou o IT.
JBL JR 310 BT: Dětská sluchátka s mikrofonem
329

JBL JR 310 BT: Dětská sluchátka s mikrofonem

Na testování jsem měl k dispozici sluchátka ve velmi přitažlivé barevné kombinaci růžové a světle modré. V balení naleznete také různé atraktivní nálepky, které si dítě může nalepit ať už na vnější stranu mušlí nebo hlavový most. Díky sklápěcím a otočným mušlím se sluchátka přizpůsobí tvaru hlavy a snadno se přenášejí. Už první dotek čalounění mušlí s velmi měkkou a poddajnou paměťovou pěnou prozrazuje, že budou příjemné i pro jemnou dětskou pokožku. Mušle jsou samozřejmě v "dětské" velikosti. Příjemně čalouněná je i střední vnitřní část hlavového mostu. Sluchátka budou pohodlná nejen při poslechu hudby nebo pohádek, ale díky zabudovanému mikrofonu i při interaktivním online vyučování nebo chatu se spolužáky, kamarády, případně přes přestávku s rodiči. Citlivost mikrofonu je dostatečná a přednostně snímá zvuk zblízka, takže umožňuje komunikaci i v hlučnějším prostředí dětského pokoje či třídy.
...přečíst celý článek
JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH X: Kvalitní bezdrátové špunty
373

JBL UNDER ARMOUR TRUE WIRELESS FLASH X: Kvalitní bezdrátové špunty

Sluchátka jsou svou lehkou, a přitom robustní a vodotěsnou konstrukcí určená pro aktivní, sportovně zaměřené lidi. Nejenže jsou do každého počasí, ale nevadí jim ani pot. Voděodolnost dle standardu IPX7 je tomto případě třeba chápat tak, že špunty vydrží opláchnutí pod vodovodem, případně si s nimi můžete posedět ve vaně či vířivce v dosahu signálu bluetooth.
...přečíst celý článek
Harman Kardon FLY ANC / Sluchátka s aktivním tlumením hluku okolí
632

Harman Kardon FLY ANC / Sluchátka s aktivním tlumením hluku okolí

Kvalitu zvuku těchto sluchátek ocení také náročnější posluchači. Těla mušlí jsou z kombinace kovu a plastu a plochy krytů mušlí jsou pokryty materiálem připomínajícím dotek pokožky. Podobný materiál, ale měkčí a jemnější je také na čalounění okrajů mušlí a na vnitřním oblouku hlavového mostu. Paměťová pěna je měkká a poddajná, takže se sluchátka nosí velmi dobře a ani při dlouhém používání je prakticky necítíte. Mušle jsou k hlavovému mostu připevněny pomocí skládacích a otočných kloubů, takže se dají snadno složit. V balení je také praktické pouzdro s přihrádkou na kabel. Kromě bezdrátového připojení bluetooth 4.2 sluchátka také podporují kabelové připojení, což jistě potěší náročné posluchače, kteří chtějí poslouchat hudební skladby v bezztrátových formátech, s nimiž se kodeky Bluetooth nemohou vyrovnat. Jsou implementovány kodeky A2DP 1.3, AVRCP 1.5 a HFP 1.6. Při párování se smatrphonem se vám zobrazí nevtíravý dialog, abyste si vybrali a nakonfigurovali službu inteligentního Asistenta Google nebo Alexu od Amazonu. Doporučuji poslechnout, protože dotykem povrchu levé mušle se asistent aktivuje, a pokud není nakonfigurovaný, budete poslouchat oznámení o aktivaci pokaždé, když se ho dotknete.
...přečíst celý článek
JBL Go 3 / Atraktivní přenosný reproduktor
635

JBL Go 3 / Atraktivní přenosný reproduktor

Reproduktor je vodotěsný a odolný proti prachu podle třídy IP67, takže ho můžete poslouchat v dešti, u vody a nebude mu vadit ani, když ho položíte na písek, případně když ho budete používat v extrémně prašném prostředí. Oválné pouzdro je po obvodě pokryté materiálem se strukturou hrubého plátna, s tím, že na zadní a spodní straně, na kterých bude reproduktor položený, jsou silikonové plochy, takže atraktivní strukturovaný potah se od podložky neušpiní. Integrované poutko umožňuje lehké zavěšení kamkoliv, případně nošení na opasku. Výrobce reaguje na moderní trendy, takže na nabíjení je k dispozici konektor USB-C, a protože stále více smartphonů již nemá 3,5mm konektor audio jack, JBL GO 3 nedisponuje možností připojení kabelem.
...přečíst celý článek
JBL Quantum 800 / Ponořte sa do hry
558

JBL Quantum 800 / Ponořte sa do hry

Testovaná novinka Quantum 800 vychází z vlajkového modelu Quantum One, nabízí však i bezdrátové připojení a výhodnější cenu. První, co vás zaujme hned při vybalování je velmi robustní konstrukce z kombinace kovu a matného černého plastu. Výsuvné části hlavového mostu jsou z poloprůhledného polykarbonátu. Hlavový most je z vrchní části plastový a ze spodní čalouněný a potažený jemnou koženkou. Mušle jsou kombinací černého a stříbrného plastu s měkkým čalouněním s koženkou. Vnitřní části mušlí obsahují černou mřížku, která zakrývá 50 mm dynamické měniče s velkými červenými písmeny L a R na označení levého a pravého ucha. Z vnější strany mušlí je obruba i logo podsvícené nastavitelným osvětlením RGB. Propojovací kabel mezi mušlemi má elegantní černo-červené opletení. Vzhledem k množství funkcí jsou na obou mušlích ovládací prvky.
...přečíst celý článek
JBL Tune 225 TWS / Hudba do každé kapsy
641

JBL Tune 225 TWS / Hudba do každé kapsy

Testovaná novinka nahrazuje n nabídce JBL model Tune 220TWS. Sluchátka přicházejí s ještě menším pouzdrem a s podobným designem ve tvaru hokejky, který připomíná sluchátka Apple Airpods. Více než sluchátka mě v prvním momentě zaujalo nabíjecí pouzdro, ve kterém se dodávají a které je jedno z nejmenších, s jakým se můžeme v současnosti u sluchátek setkat. Přesto má baterii, která dokáže zabezpečit nabíjení až na dalších 20 hodin hraní, takže sluchátka nabídnou až celkem 25 hodin hraní. To je o 7 hodin více než u předchůdce. Je to výborný poměr mezi velikostí a výdrží.
...přečíst celý článek
JBL Tune 125 TWS / Pre dlouhý poslech
508

JBL Tune 125 TWS / Pre dlouhý poslech

Úplně bezdrátová sluchátka jsou mezi uživateli velmi oblíbená, protože převážně nabízejí malé rozměry a s tím spojenou snadnou přenositelnost a manipulaci. Pochopitelně, o to větší výzva je konstrukce takových sluchátek pro výrobce, protože na rozdíl od modelů, které jsou navzájem spojené hlavovým mostem nebo kabelem, je u úplně bezdrátových sluchátek velmi důležitá ergonomie, jelikož při vypadnutí z ucha hrozí jejich ztráta. JBL má v nabídce více modelů takových sluchátek a jedna z novinek je testovaný model JBL TUNE 125 TWS. Sluchátka jsou umístěna v šikovném pouzdře, které je poměrně malé, ale hlavně je dobře tvarované, ze stran je zploštěné. Díky tomu je můžete přenášet i v kapse a nebudou vám překážet. Ergonomie je vyřešená dobře, jde o klasická špuntová sluchátka, která se zasouvají do ucha. V balení dostanete tři velikosti silikonových nástavců. Obě sluchátka mají mechanické tlačítko, které umožňuje ovládání připojeného zařízení nebo přijetí hovoru.
...přečíst celý článek
JBL PartyBox On-The-Go / Když párty, tak kvalitně
453

JBL PartyBox On-The-Go / Když párty, tak kvalitně

Horká novinka od JBL v podstatě vyplní mezeru mezi řadami PartyBox a Boombox a výrobce ta vstupuje do nového segmentu přenosných Party reproduktorů. PartyBox On-The-Go se soustředí především na kvalitní ozvučení, ať už ve venkovních nebo vnitřních prostorách. Navíc přináší možnost připojení hudebního nástroje, například kytary, a přímo v balení dostanete bezdrátový mikrofon na karaoke.
...přečíst celý článek
JBL PartyBox 310 / Zábava graduje
593

JBL PartyBox 310 / Zábava graduje

Pod značkou JBL jsem si už zvykl hledat nejrozmanitější zařízení na reprodukci zvuku, ale asi ty nejobvyklejší jsou přenosné reproduktory a jejich větší bratři z řady PartyBox. Novinka je pokračováním úspěšného modelu PartyBox 300 a dostala vícero vylepšení.  V nabídce jde o jeden z největších modelů, takže určitě přijdou vhod přidaná kolečka a výsuvná rukojeť, která umožňuje přemisťovat reproduktor tak, jak jste zvyklí u zavazadlových kufrů do letadel. Zařízení je navržené tak, že může stát v poloze na výšku, ale i na šířku.
...přečíst celý článek
Dětská sluchátka s mikrofonem JBL JR 310 BT
939

Dětská sluchátka s mikrofonem JBL JR 310 BT

Na testování jsem měl k dispozici sluchátka ve velmi atraktivní barevné kombinaci růžové a světle modré. V balení najdete i různé atraktivní nálepky, které si dítě může nalepit na vnější stranu mušlí nebo hlavový most. Už první dotek čalounění mušlí s velmi měkkou a poddajnou paměťovou pěnou prozradí, že budou příjemná i pro jemnou dětskou pokožku. I mušle jsou v "dětské" velikosti. Příjemné čalouněná je i střední část hlavového mostu. Vedle kvality zvuku je u dětí klíčovou vlastností ochrana sluchu. Když posloucháte na smartphonu hudbu přes běžná sluchátka, tak smatrphone vás při překročení doporučené úrovně hlasitosti na tuto skutečnost upozorní, vyšší hlasitost ale nastavit můžete. Dětská sluchátka JBL JR 310 BT bez ohledu na to jak je nastavená úroveň na smatrphonu či jiném zdroji zvuku, ke kterým jsou sluchátka připojena, nikdy nepřekročí úroveň hlasitosti 85 dB. Sluchátka se nabíjí přes moderní USB-C konektor a na jedno nabití vydrží hrát přibližně 12 hodin. Desetiminutové nabíjení zabezpečí energii na dvě hodiny poslouchání. Dětské mušle jsou pro dospělého samozřejmě malé, takže při testování jsem měl sluchátka nasazená tak, že mušle uši neobklopovaly, ale byly na nich jen přitlačené, takže technicky řečeno namísto over-ear jsem měl on-ear sluchátka. Navzdory tomu byl zvuk velmi dobrý. Poslouchal jsem především hudbu od dětem známých interpretů typu Zahrajko a Spievanka. Čisté vokály i podání rytmických prvků hudby mě příjemně překvapily. Provizorní měření frekvenční charakteristiky prozradilo, že zvukoví inženýři šli v tomto případě na jistotu a nezvýraznili žádné frekvenční pásmo.
...přečíst celý článek
Přenosná digitální rádia JBL
777

Přenosná digitální rádia JBL

Digitální rozhlasové vysílání DAB (Digital Audio Broadcasting) přináší v porovnání s klasickým analogovým FM rádiem lepší kvalitu zvuku a vyšší odolnost proti rušení a šumu. Zatím však digitální vysílání nepokrývá celé území, takže v některých regionech jste odkázání na příjem rozhlasových stanic v pásmu FM. Při nákupu nového rádia je však třeba přemýšlet perspektivně a vybrat si přístroj, který příjem digitálního vysílání DAB+ podporuje. Dokonce i i na malém přenosném rádiu se dají postřehnout limity analogového a výhody digitálního rozhlasového vysílání, především co se týká dynamiky a brilantní reprodukce vyšších frekvencí. Značka JBL by Harman je záruka velmi dobrého zvuku i z tak malého zařízení, které neoplývá objemem ozvučeného prostoru.
...přečíst celý článek
Headsety a reproduktory JBL Quantum pro hráče
739

Headsety a reproduktory JBL Quantum pro hráče

Recenze trojice stylových headsetů a herních reproduktorů jsme spojili do společného článku, protože patří do nové produktové rodiny JBL Quantum, která je směřovaná na hráče. Z bohaté nabídky headsetů si vybere každý. Produktová rodina začíná cenově dostupným modelem Quantum 100 za 1090,- Kč a na opačném konci je headset Quantum ONE za 6990,- Kč, který disponuje proprietární technologií JBL QuantumSPHERE 360, poskytující nejvěrohodnější prostorový zvuk. Do recenze jsme vybrali tři modely ze středu cenové škály. Modely Quantum 300 a 400 se připojují k počítačům a herním konzolím přes USB. Model Quantum 600 se připojuje bezdrátově s využitím proprietárního radiového spojení mezi sluchátky a modulem USB vysílače. Všechny modely jsou kompatibilní s Windows, Mac OS a herními konzolemi Xbox, PlayStation, Nintendo Switch i s mobilními platformami. Všechny sluchátka umožňují i pomocí kabelu s 3.5 mm konektorem jack.
...přečíst celý článek
    <
  • 1
  • >