Vyrušení démoni

Vyrušení démoni

     Další z domácích montáží, kterou si představíme, je předváděčka trenčínské firmy Car&Hifi (www.carhifi-tn.sk), jejíž snahou bylo sestavit kvalitní hudbu z cenově dostupných komponentů a zároveň předvést současné multimediální možnosti v autě, počínajíc Bluetooth, přes DVD, až po couvající kameru. Výsledek tohoto úsilí můžete posoudit sami.
     Už dlouho prodáváme a montujeme autohifi v Trenčíně, takže bylo na čase připravit democar pro předvádění a hlavně poslech dobré hudby. Tuto montáž jsme začali realizovat po dohodě s našim dodavatelem JBL komponentů, Markem Lukáčem z DSI Slovakia, která je oficiálním distributorem značky JBL na Slovensku.

     Chtěli jsme vytvořit montáž GTO série, která poskytuje za přijatelnou cenu dobrou kvalitu. Původní montáž byla zasazená do MDF konstrukce a potažená koženkou. Nebylo to však zajímavé na pohled a tak jsme se rozhodli použít laminát.

     Začali jsme přednými dveřmi, kde jsme osadili jeden pár komponentů GTO 6507 a pár kickbasů z té samé sady. Tyto reproduktory jsou "krmené" čtyřkanálovým zesilovačem GTO 504.

     O pásmo subbasů se stará 15“ subwoofer GTO 1502, osazený v uzavřené ozvučnici z laminátu a MDF-ky. 38 centimetrový suboofer jsem chtěl pro co nejhlubší basový projev. Je živený monoblokem GTO 7001. Nejvíc času při montáži zabrala laminátová zástavba. Chtěl jsem, aby byla vizuálně poutavá, ale aby se dalo dostat i k rezervě. Takže jsou tam použité panty a dá se to odklápět. Pro zpestření jsme na boční stěny vyrobili démony, kteří jakoby vycházeli přes látkovou stěnu. Démony modelovala moje manželka.

     Energie je dodávána 35mm napájecím setem DIETZ, který má digitální ukazatel napětí. Původní OEM autorádio jsem vyměnil za výborný BECKER Grand Prix, který má vynikající zvuk, jednoduché ovládání, Bluetooth a AUX vstup pro připojení DVD přehrávače, jelikož jsem chtěl připojit i multimediální zařízení. DVD přehrávač DIETZ BOA obsahuje USB vstup, přes který se dá napojit až 80GB harddisk s videem, audiem, fotkami atd. ... Obraz je promítaný na dotykové monitory DIETZ BOA. Zvuk z DVD se dá přes AUX pustit v celém interiéru. Druhou volbou je, že řidič poslouchá rádio nebo CD /MP3 a vzadu běží film ze sluchátekl. Na zpětném zrcátku je monitor pro přehrávání DVD pro spolujezdce a při zařazení zpátečky se na něm automaticky přepne couvací kamera.

     O to, aby bylo auto zajímavé i z venku, se postaral pan Bašnár z Myjavy, který stříkal airbrush. O návrh se znovu postarala manželka. Možná to dost kontrastuje: zvenku andělé a zevntř démoni, ale šlo hlavně o to – upoutat. A doufám, že se nám to podařilo, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní oči a uši na něktorém z následujících srazů.


Ve spolupráci s časopisem auto-hifi a navigace
www.autohifinet.sk
comments powered by Disqus