Co by nemělo chybět v domácnosti audio gurmánů? Soundbar z naší nabídky!

Co by nemělo chybět v domácnosti audio gurmánů? Soundbar z naší nabídky!

Milujete kvalitní zvuk, ať už posloucháte hudbu, hrajete hry, nebo se díváte na oblíbené filmy a seriály? Nemáte přitom dostatek prostoru na klasickou reproduktorovou soustavu 5+1? Pořiďte si prostorově nenáročný soundbar z naší nabídky a užívejte si dokonalý zvuk i tak!
V čem je soundbar jiný
     Jak už jsme se zmínili, soundbar je výborným řešením pro všechny, kteří nemají v obývacím pokoji dostatek místa na celou sestavu reproduktorů. Bez obav si ho ale pořizují i ti, kteří jednoduše nechtějí mít reproduktory na každém kroku, a přesto touží po přesném a kvalitním zvuku. Soundbar totiž svými funkcemi klasické reproduktorové sestavy nahrazuje, ale přitom se jedná o jednu jedinou „bednu“, která se zpravidla umisťuje pod televizi nebo nad ni, ideálně do úrovně uší sedícího posluchače.

     Soundbar samotný v sobě ukrývá několik reproduktorů, které dotvářejí efekt prostorového zvuku díky tomu, že některé reproduktory, obvykle ty krajní, vytvoří zvuk o několik milisekund dříve než ty ostatní. Zvuk tedy nakonec působí dokonale prostorově.

     Soundbary, které si vám dovolujeme představit v naší nabídce, působí moderně i elegantně a mohou se jednoduše stát pěkným doplňkem do vašeho bytu.

Nepřehlédněte:
Slovenské premiéry v expozícii DSI Slovakia
Harman/Kardon Sabre

I soundbary jdou s dobou
     Trendy bytového designu jsou mnohdy nevyzpytatelné, ale jednu tendenci většina elektroniky má. Touto tendencí je zeštíhlení. V móde jsou ploché spotřebiče, ploché televize a audiosystémy netvoří žádnou výjimku, ba naopak se snaží být minimalistické až funkcionalistické. Jejich tvůrci předpokládají, že pokud byste chtěli do bytu další kus nábytku, pořídili byste si skříň. Vy ale chcete elegantní audiotechniku. Plochou, jednoduchou, krásnou.

Nevíte, který soundbar vybrat? Dejte na naše tipy!
Harman/Kardon Sabre     Tím nejlepším, co vám můžeme v kategorii soundbarů nabídnout, je bezpochyby soundbar značky Harman/Kardon, model Sabre SB35. Tento ultratenký soundbar s kompaktním subwooferem vás uchvátí nejen svým výkonem, ale jak už jsme naznačili, tak i elegancí. Díky němu můžete zažít naprosto jedinečný zážitek z poslechu hudby i mluveného slova. Jeho velkou výhodou je ovládání prostřednictvím displeje a také možnost streamování zvuku třeba přímo ze smartphonu. Je konektibilní s každým zařízením s Bluetooth nebo HDMI (3 vstupy, z toho jeden s ARC podporou a CEC), má jeden stereo analogový audio vstup, jeden optický digitální vstup a jeden USB port pro aktualizaci softwaru. Nechte se unést jeho funkčností i krásou. Vstupte do nové dimenze zvuku.

     V oblasti soundbarů nezahálí ani značka JBL, která se může pochlubit například svým modelem Cinema SB350, což je 2.1-kanálový soundbar s bezdrátovým subwooferem. Tento model zahrnuje duální levý a pravý reproduktorový modul a kupolovitý tweeter. Příjemný je i celkový zesilovací výkon 320 W. Možná je také úprava basů díky EQ přepínači. Basy tedy můžete upravit podle toho, v jaké výšce soundbar máte, aby zněly co nejpřirozeněji.

JBL Cinema SB350     Tento soundbar lze připojit k zařízením hned několika způsoby – má jeden HDMI vstup s ARC, jeden stereo analogový audio vstup, jeden optický digitální vstup, jeden USB port pro aktualizaci softwaru a je zde i možnost připojení přes Bluetooth.

Nepřehlédněte:
Silný zvuk hubených televizí
     Další lahůdkou, která může změnit váš poslech k nepoznání, je Cinema Base od JBL. Jedná se o 2.2-kanálový all-in-one soundbar, který sice není nejtenčí, ale zato na něj můžete klidně postavit i televizi.
Cinema Base obsahuje levý a pravý širokopásmový měnič a vytváří kompletní virtuální prostorový zážitek, aniž by k tomu bylo potřeba mít ještě další reproduktory. Má jeden HDMI výstup s ARC, možnost Bluetooth připojení, jeden stereo analogový audio vstup, jeden optický digitální vstup a jeden USB port pro nabíjení mobilního zařízení a aktualizaci softwaru.

ARC je jednou z vlastností HDMI 1.4. Tato možnost audio spojení se využívá zejména tehdy, když je televize tím zařízením, které vytváří video nebo ho streamově přijímá. Pokud by ARC chybělo, bylo by nutné spojit televizi a soundbar dalším kabelem.
JBL CinemaBase
Soundbar jako centrum zvuku v bytě
     Díky neustále skvěle odváděné práci výrobců soundbarů si z některých můžete udělat perfektní centrum zvuku a spojit ho zároveň s televizí (přes HDMI s ACR), počítačem (přes Aux-In) a k notebooku či jinému mobilnímu zařízení (přes Blutetooth). Potom už jen stačí měnit zdroj hudby či mluveného slova. Jak jednoduché!

     Dopřejte si uším lahodící zvuk, i když nechcete nebo nemůžete mít v bytě několik reproduktorů. Dobrý soundbar může uspokojit i ty nejvášnivější posluchače hudby či mluveného slova. Udělejte si radost vynikajícím zvukem sdíleným s ostatními!
comments powered by Disqus