Test akční kamery Nilox F-60

Test akční kamery Nilox F-60

Žijeme v době, která je podle všeho renesancí akčních kamer. Videoservery se utěšeně plní různými bláznivými záznamy od profesionálů i amatérů, a stejně tak se objevují nové a nové společnosti nabízející outdoorové kamery. Jednou z nich je i italský výrobce technologií pro sport i zábavu Nilox. Ten nabízí širokou škálu akčních kamer pro různě náročné uživatele. Dnes se podíváme na zoubek akční kameře, která je určena pro ty s vyššími nároky – Nilox F-60.
Obrazová kvalita
     Nejdůležitějším hlediskem u akční kamery je samozřejmě obraz. Nilox F-60 může nabídnout 16megapixelový CMOS snímač. Video je s ní možné natáčet ve více režimech. Základem je klasické fullHD, tedy 1920x1080. Tato outdoorová kamera však nabízí i další obrazové možnosti – můžete s ní například nahrávat zpomalené záběry s rychlostí 60 snímků za sekundu při rozlišení 1080i (prokládaně) nebo při nižší kvalitě obrazu i na frekvenci 120 snímků za sekundu, což je výborný parametr pro tvorbu zpomalených záběrů. Díky tomu vám ze snímané akce neunikne opravdu nic.

Nilox F-60

     Nilox F-60 může nabídnout i nastavitelnou šířku. Samozřejmě nemůže chybět mezi milovníky adrenalinu natolik oblíbené rybí oko s úhlem 175 stupňů. To doplňuje klasický 16:9 širokoúhlý záběr nebo obraz odpovídající 50mm objektivu. Tato možnost volby by tak měla bohatě uspokojit všechny volitelné potřeby pro využití akční kamery. Ta se svojí 16 Mpix optikou může posloužit i jako velmi kvalitní fotoaparát.
Kameru jsme otestovali dlouhodobě v různých podmínkách a musíme říct, že pořízené záběry jsou opravdu pěkné, ostré a s vysokým fps. Taktéž na fotografickém poli se Nilox F-60 vyrovná leckterým kompaktům.

Provedení kamery
     Nejdominantnějším prvkem na této outdoorové kameře je její pouzdro. To je vyvedeno z odolného plastu a dle tvrzení výrobce vydrží ponor až do hloubky 60m (parametr IP68). My jsme se nebáli několikrát kameru upustit nebo ponořit a musíme říct, že se nejedná o žádné přehnaně sebevědomé tvrzení. Pouzdro je skutečně odolné. Najdete na něm 3 tlačítka (spuštění nahrávání, pořízení fotografie, zastavení nahrávání/přepnutí na pořízení zvuku). Navzdory bytelnosti samotného pouzdra se však mačkají velmi lehce. Sklo na pouzdru navíc působí dojmem, že jej jen tak nepoškrábete.

Nilox F-60


     Tělo kamery samotné je vyrobeno z odolného materiálu, jehož vylisování působí velmi kvalitním řemeslným dojmem.

Nilox F-60 príslušenstvoPříslušenství
     Oproti konkurenci kraluje Nilox F-60 na poli základního příslušenství. Balení ho nabídne opravdu bohatě. Velkým překvapením je extra baterie pro zapojení namísto displeje (a která přináší dvojnásobnou výdrž kamery), dálkové ovládání nebo displej s pěkným podáním barev. Pokud navíc dokoupíte bezdrátový ovladač s displejem, budete moci kameru ovládat z větší vzdálenosti včetně živé kontroly záběrů.

Baterie
     Výdrž kamery Nilox F-60 je rozhodně nadprůměrná. Výrobce uvádí až 2 hodiny záznamu a další dvě s extra baterií. Po návratu ji pak nabijete klasickým mini USB kabelem. Pokud ovšem chcete natočit timelapse video (což tato kamera umožňuje), můžete zadní displej odebrat a nahradit jej baterií přídavnou.

Závěr
     Pokud máme shrnout dojmy z akční kamery Nilox F-60, dojdeme jednoznačně k pozitivnímu výsledku. Její rozměry a umístění čočky ji umožňují pevně držet v ruce a díky rozmanitému dokoupitelnému příslušenství ji můžete připevnit skutečně kamkoliv. Stejně tak nabízí i opravdu precizní obraz. Za cenu okolo 8000,- Kč nemůžete sáhnout vedle.

Chcete vědět více o outdoorových kamerách a o tom, co vše s nimi můžete podnikat a zažít? Stáhněte si náš e-book plný zajímavých článků!

Nepřehlédněte:
Jak vybrat outdoorovou kameru Nilox
comments powered by Disqus