Sportovní kamery v akci – ty nejlepší záběry

Sportovní kamery v akci – ty nejlepší záběry

Každý, kdo někdy byť jen trochu zavadil o spotřební elektroniku nebo extrémní sporty, už se nepochybně setkal s kategorií sportovních kamer. Tyto šikovné malé krabičky v sobě skrývají více než slušný obrazový výkon, odolnost proti různým nepříznivým povětrnostním a jiným podmínkám a schopnost připevnění prakticky na cokoliv.

Využití je opravdu široké a své uplatnění akční kamery naleznou během celého roku. Na jaře a na podzim je využijete při lezení po horách, cykloturistice nebo jízdě na rozmanitých dopravních prostředcích, v létě jsou synonymem pro vodní zábavu a v zimě je můžete vytáhnout do hor nebo pomocí Time Lapse funkce natáčet, jak vám přibývá sníh na zahrádce. Fantazii se meze nekladou.

Není se tedy čemu divit, že boomu těchto šikovných přístrojů velmi napomohla bláznivá videa, která nedlouho po uvedení akčních kamer na trh začala zaplavovat internet. Pojďme se tedy blíže podívat na sportovní kamery v akci:

Marc Marquéz a Nilox F-60

Tenhle chlapík je zajímavý případ. Zvládl se stát mistrem světa hned ve třech výkonových kategoriích silničních motocyklů a ve volném čase se nebojí zašpinit se na motocrossu. Navíc má hodně rád akční kamery a jednu z nich dokonce sám představil. Jeho kmotřencem je NILOX F-60 MM93, nabušená Full HD (60 fps) kamera umožňující fotit až 16 mpix fotografie a disponující 175° pozorovacím úhlem. Na tomto videu můžete kameru vidět v akci.

MČR v požárním sportu 2014

Tato tvrdá přehlídka hasičské síly se odehrála v Českých Budějovicích a nešetřila skutečně nikoho. Ani soutěžící, ani použitý materiál. Co je zajímavé na tomto videu, je ukázka, že akční kamera není nutně synonymem pro záběry z vlastního pohledu. Zde slouží jako nástroj poctivé dokumentární filmařiny. Možnost připevnit kameru prakticky kamkoliv se zrovna v tomto případě ukazuje jako velká deviza.

Fotbalový trénink pohledem kamery Nilox

Díky kvalitním záběrům kamery Nilox máte ideální příležitost nahlédnout „pod pokličku“ fotbalového tréninku MŠK Žilina. Dynamika záběrů i celková kvalita výstupu jde ruku v ruce se schopnostmi tohoto týmu, který hrál v roce 2011 ve skupinové fázi Champions League spolu s Chelsea Londýn a Olympique Marseile.

Jak se stát také filmařem?
Pokud se domníváte, že máte na to, natočit video daleko lepší, nic vám nebrání. Pouze byste si měli položit při výběru akční kamery pár zásadních otázek: do jak velkých extrémů se chcete se svojí budoucí kamerou vydat? V jakých podmínkách budete chtít natáčet? O jak dynamickou akci se bude jednat? Tyto a mnohem více otázek jsou určující při výběru kamery.

Chcete vědět více o outdoorových kamerách a o tom, co vše s nimi můžete podnikat a zažít? Stáhněte si náš e-book plný zajímavých článků!

Nepřehlédněte:
Pravidelné fitness aneb 13 tipů jak s posilovnou neskončit po týdnu
comments powered by Disqus