Sportovní hodinky s GPS – technologická novinka, která vás bude motivovat při sportu

Sportovní hodinky s GPS – technologická novinka, která vás bude motivovat při sportu

Technologie se pomalu ale jistě stává součástí života každého sportovce. Když jezdíme na kole, běháme nebo jen tak chodíme na dlouhé procházky, chceme mít odezvu – kolik kilometrů jsme ujeli, uběhli nebo ušli? Jak na to reagovalo naše tělo, konkrétně srdce? Jak dlouho jsme se pohybovali v aerobním a anaerobním pásmu? Jaké jsme zdolali převýšení? A jak vlastně vypadá trasa, kterou jsme absolvovali? Pokud patříte k těm, kteří si tyto otázky kladou, neváhejte a udělejte si radost sportovními hodinkami s GPS. Odpoví vám!
Počátky byly těžké a nákladné
     Možná je to neuvěřitelné, ale sportovní hodinky se u vrcholových sportovců objevily už před 25 lety. K takovým hodinkám, jaké známe dnes, měly ale hodně daleko ať už svým designem, hmotností nebo funkcemi, tak ovládáním a analýzou sebraných dat. Tenkrát k hodinkám patřil celý kufřík s tiskárnou a informace uměl analyzovat pouze vysokoškolsky vzdělaný metodik sportovního svazu. Dnes je situace zcela jiná – hodinky nejenže mají nespočet funkcí se sběrem dat, které zvládne analyzovat každý uživatel, i laik, jsou také komfortnější při nošení a velice stylové - například hodinky TomTom Cardio díky svému vzhledu aspirují na pozici nejkrásnějších hodinek na trhu. Díky možnosti vyndat tělo samotných hodinek a zasadit ho do řemínku jiné barvy může každý kdykoli sladit barvu tohoto funkčního doplňku s barvami svého týmu nebo se se sportovními hodinkami s decentnějším páskem směle vydat do společnosti.

TomTom colour

Hodinky místo mapy a trenéra
TomTom moznosti_obrazovky     Sportovní hodinky už disponují i funkcí GPS, díky níž může každý uživatel zpětně sledovat aktuální polohu či překonanou trasu, také ale lze trasu plánovat podle souřadnic. Záznam pohybu se nakonec zobrazí na mapě a převede informace do přehledných grafů, které je možné detailně prozkoumat na smartphonech, tabletech nebo počítačích. Jedním z nejlepších představitelů takových hodinek je holandská společnost TomTom, kterou mnozí znají díky navigacím do automobilů.

     Amatérští sportovci mohou hodinky využívat i jako osobního trenéra. Díky mnoha funkcím si mohou vytvořit tréninkový plán, který bude odpovídat věku, pohlaví, výšce, váze a také motivaci, například představě o ideálním množství spáleného tuku. Profesionální sportovci jistě potřebují opravdového trenéra, ani na sportovní hodinky ale často nedají dopustit, protože přesná analýza dat z přípravy, jako je například tepová frekvence, vzdálenost nebo převýšení, může učinit trénink zase o něco efektivnějším.

Nepřehlédněte:
Ortel zní jasně: po těchto Vánocích sportujeme multimediálně!
     Velkou výhodou některých moderních hodinek je integrovaný snímač tepu přímo v nich, takže sportovce už neobtěžuje hrudní pás, který často škrtí, padá nebo je obecně nepříjemný. Takovým modelem je například TomTom Runner Cardio. Na jeho oblíbenosti se podepsalo snadné ovládání, velký displej, přesné měření, integrovaný snímač tepu nebo možnost trénování v 5 zónách intenzity.

     Co jistě všichni oceníme, je i fakt, že hodinky jsou od výrobce pravidelně upgradované a jednou z důležitých aktualizací je i přidání češtiny do prostředí hodinek, takže už se nemusíme zabývat tím, jestli zvládáme nějaký světový jazyk.

Sportovní hodinky nejen na běh a jízdu
     Možná si říkáte, že sportovní hodinky nemají příliš široké spektrum využití. Opak je ale pravdou, protože u chodců, běžců či jezdců jejich funkce rozhodně nekončí. Důkazem toho mohou být třeba hodinky TomTom Golfer určené pro golfisty. Ty už na první pohled zaujmou svým designem, především nízkoprofilovým kovovým rámečkem a extra velkým displejem. Dalšími výhodami jsou voděodolnost, odolnost displeje proti poškrábání, výdrž baterie až 10 hodin v GPS režimu a mnoho dalších. Tím největším lákadlem jsou beze sporu plány zatím 35 000 golfových hřišť, o nichž může mít golfista podrobný přehled po jednoduchém zadání polohy.

     Hodinky TomTom Golfer každému uživateli sdělí informace o tom, jaké jsou přesné vzdálenosti z jeho polohy k překážkám, layupům a greenům. Před každým úderem si může golfista jednoduše nechat zobrazit grafiku greenu a překážek a podívat se na vzdálenosti k bodům layupu. Po připojení ke smartphonu lze denně získávat aktuální a detailní informace o hřištích, informace jsou totiž opravdu denně aktualizovány. TomTom tak reaguje na veškeré změny na hřištích. Vidíte? Je tolik možností, jak své hobby obohatit!

Nepřehlédněte:
Jak funguje skupinová motivace při fitness prostřednictvím sport testerů?
TomTom Golfer

Technologie ke sportu patří
     Pusťte do svého sportování více nových technologií a mějte přehled o svých aktivitách. Díky mnoha funkcím moderních sportovních hodinek můžete průběžně zjišťovat své pokroky, hlídat tep a pohyb v aerobním pásmu, plánovat si trasu nebo ji zpětně vyhodnocovat.

Udělejte si radost sportovními hodinkami a mějte pohyb zase o něco radši!
comments powered by Disqus