Recenze sluchátek Yurbuds Inspire

Recenze sluchátek Yurbuds Inspire

Pokud hledáte sluchátka, která si s Vámi ráno zajdou zaběhat a večer Vás ještě budou ještě provázet hodinou aerobiku, můžete s jistotou sáhnout po Yurbuds Inspire. Nejsou to sice špunty pro hi-fi puritány, ale díky jejich inovativní konstrukci se na oplátku velmi dobře přizpůsobí Vašim tréningovým dávkám.
Design a konstrukce
     V případě sluchátek Yurbuds Inspire je otázka konstrukce úplně klíčovým parametrem. Samotné špunty vsadily na klasický kapičkový tvar, ale díky speciálním silikonovým nástavcům padnou do ucha doslova jako ulité. Špunty stačí nasadit v tom správném úhlu, nastavit polohu, která Vám bude vyhovovat a budete se cítit přirozeně a okamžitě můžete vyrazit na brusle nebo se postavit před boxovací pytel. Špunty se od začátku Vaší aktivity ani nepohnou. Hlavní zásluhu na tom mají tvarované nástavce z jemného silikonu a též ultra lehké káblíky. Výhoda tenčích kabelů sebou přináší i riziko jejich snadnějšího poškození. Osobně jsme sice žádné náznaky opotřebení nezozorovali, ale pokud míníte sluchátka týrat jako vlastní tělo při tréninku, zkuste raději model Inspire Duro, který je vybavený kabely potáhnutými kevlarovými vlákny. YurBuds Inspire

     Výrobce sluchátek Yurbuds Inspire slibuje taktéž odolnost vůči vodě a potu. Všechno má samozřejmě svoje hranice, ale v rámci přijatelné zátěže si sluchátka v testu doopravdy vedla dobře. Poradila si i s nechtěnou a náhodnou zkouškou, kdy se jedno sluchátkou stalo dětským cumlíkem. Ato bez jakékoliv újmy.

YurBuds InspireZvuk
    Sluchátka Yurbuds Inspire si zřejmě nebudete kupovat kvůli jejich zvuku, ale v této záležitosti si také nevedou nijak zle. Nabídnou Vám zvuk, který odpovídá přůměru této cenové kategorie a svou sílu demonstrují především v basovém pásmu a celkovém výkonu (hlasitost). Frekvence stratosférických výšek jim však spolu s pár detaily mírně zaostávají. Jak už bylo řečeno, Yurbuds skutečně nejsou mířené na jazzové požitkáře ani domácí hi-fi fajnšmekry. Pokud si ale naopak rádi zpestřujete každodenní trénink dávkou energetické hudby, budete s těmito sluchátky opravdu spokojení. K čemu Vám je i dokonale vyladěný zvuk, když Vám po pár metrech sluchátka vypadnou z uší nebo se Vám nepoddajný dlouhý kabel motá mezi rukama? A pokud se budete pár minu navíc věnovat ekvalizéru na přehrávači, dotanete potom z Inspire nakonec celkem hodně.  .  

Nepřehlédněte:
Naháči v parku alias Yurbuds challenge
Komfort
     Komfort nošení je bezpochyby jednou z nejsilnějších stránek sluchátek Yurbuds Inspire. Správné nasazení do uší sice vyžaduje chvíli (je vhodné si to párkrát procvičit a taktéž i rozmotávánní kabelů), ale jakmile si na jejich tvar zvyknet, nebudete o sluchátkách vědět ani po několikahodinovém poslouchání. V tomto směru by se těžko hledala zdatná konkurence pro Yurbuds Inspire. Pokud by se vůbec našla, stejně by nakonec prohrál v ceně nebo odolnosti vůči jiným živlům. Vzhledem k předpokládanému používání sluchátek při sportu jistě oceníte kabel, který nepřenáší při větším pohybu žádné chrastění do sluchátek. Ze stejného důvodu oceňujeme taktéž tvar  nástavců, které propouští část zvuku z okolí. Člověk nemusí ranní běh kombinovat s otáčením, zda ho nepřejede nějaká rojetá tramvaj..
comments powered by Disqus