Recenze Nilox F-60 EVO pro iPhone

Recenze Nilox F-60 EVO pro iPhone

Jak už jsme zmínili v hlavní recenzi, outdoorová kamera Nilox F-60 EVO je doprovázena oficiální aplikací pro iPhone. Aplikaci najdete v obchodě App Store velmi snadno; stačí, když do vyhledávače zadáte název kamery a do pár sekund už na obrazovce bude zářit aplikace Nilox pro iOS. Stále však berte na vědomí, že je aplikace navrhnta jen pro iPhone a zatím není známo, či Nilox pracuje i na plnohodnotné verzi pro iPad. Aplikace je pochopitelně bezplatná a kompatibilní se všemi modely iPhone s iOS 5.0 nebo novějším.
Co vlastně tato aplikace umožňuje? Ve své podstatě funguje jako dálkové ovládání pro kameru, které je možné používat v případě, že má člověk nastavenou kameru na určitém místě a už ji jen chce ovládat na dálku. Aplikace to umožňuje a vhledem k tomu, že Nilox F-60 EVO má vestavěnou Wi-Fi anténu s dosahem do 100 metrů na otevřeném prostranství, není v tom problém. Osobně mě však překvapilo, že je WiFi zaheslovaná a heslo najdete jen v plné verzi manuálu, která je dostupná na oficiálním webu Nilox. Po zadání tohoto hesla se budete moci připojit ke kameře přes aplikaci, kterou jste si stáhli z App Store.

Ke kameře se můžete připojit s pomocí tlačítka, které se objeví hned po úvodním spuštění aplikace. Jak jsem ale zjistil, ne vždy se to podaří na první pokus, ale to může být způsobeno i systémem iOS 8, protože na iPadu, který má iOS 7.1.2, jsem takové problémy neměl. Po připojení se potom uživatel dostává na základní obrazovku, kde je už připravené dálkové ovládání skládající se ze všech důležitých tlačítek. Kromě toho, že tu může uživatel okamžitě spustit nahrávání nebo focení fotek, může si tu také přiblížit a oddálit obraz nebo dokonce upravit nastavení týkající se zorného pole a jiných věcí. Taktéž je tu tlačítko sledovat záznam na obrazovce iPhonu. U fotek to však není problém a fotky zde uvidíte bezproblémově.


Nilox F-60 EVO Aplikácia

Jak jsem naznačil výše, v aplikaci se nachází tlačítko pro nastavení kamery. Tu si můe člověk nastavit další potřebné věci jako je rozlišení videa nebo fotografií, nastavení zorného pole kamery nebo i počet fotek v jedné sérii snímků. V případě videí má člověk na výběr rozlišení Full HD při 30 fps, zatím co u fotek má na výběr z  8, 12 a 16 megapixelů. Pokud jde o sérii fotek, na výběr je z 3, 6 a 10 fotografií. V sekci Nastavení se nakonec nachází i taková nastavení, která souvisí s TV formátem, jazykem nebo hlasitostí zvuků upozornění. Co nemusí potěšit každého je, že v jazycích aplikace chybí čeština i slovenčina - i když kamery Nilox F-60 EVO nabízí českou a slovenskou lokalizaci.

Nepřehlédněte:
4 vlastnosti, díky kterým si oblíbíte akční kamery
Další důležité tlačítko v aplikaci je Playback, u kterého si myslím, že ho mohl Nilox pojmenovat trochu všeobecněji. Po kliknutí na toto tlačítko se totiž zobrazí celá galerie obsahu, který se nachází buď na iPhone nebo na microSD kartě uvnitř kamery. Aplikace totiž umožňuje kopírovat obsah z paměťové karty na iPhone a přitom dá člověku na výběr, zda si chce stáhnout jen komprimovanou verzi fotek/videí nebo dá přednost plné verzi s tím, že si bude muset počkat na to, až tato data budou přeposlané do iPhone.

Nilox F-60 EVO Aplikácia

Vyhodou je též to, že v sekci Playback může uživatel organizovat soubory na paměťové kartě a tak může kdykoliv nejen zkopírovat data z karty na iPhone, ale může kdykoliv smazat soubory přímo z paměťové karty. Toto se ukáže být výhodou právě v tom momentě, kdy už máte kameru na místě, zkontrolujete záznam a zjistíte, že je špatný. A jak už jsem řekl - sekce "Playback" též umožní podívat se na videozáznamy a fotky na iPhone. V nastaveních sekce Playback potom uživatel najde prakticky to, co se dalo jistým způsobem čekat - možnost připojení aplikace (a kamery) se službami jako Dropbox, Facebook, a Twitter, díky kterým je možné všechny věci sdílet se známými. Zde je však možné, že to do jisté míry opravdu využijete, protože přeci jen nebudete nahrávat akční záběry proto, abyste si je nechali pro sebe.
comments powered by Disqus