Pohled olympijského vítěze objektivem outdoorové kamery

Pohled olympijského vítěze objektivem outdoorové kamery

Outdoor kamera a sport? No jistě! Outdoorová kamera a atletika? Proč ne! Ale která disciplína nám poskytne opravdu netradiční záběry? Pokud bych měl vybrat ze svého pohledu nejadrenalinovější sport z atletického stadionu, tedy z odvětví lehké atletiky, asi bych neváhal a hlasoval pro skok o tyči. Vždyť ty nejlepší výkony převyšují u mužů 6 a u žen 5 metrů! A to už je pěkně adrenalinová výška, kde špatná koordinace může znamenat vážné zranění.

Renaud Lavillenie NiloxČelovka s kamerou pro Bolta?
Že se nejatraktivnějšího českého atletického mítinku – Zlaté tretry v Ostravě – účastnil několikrát nejlepší sprinter světa Usain Bolt, to je všeobecně známá věc, okolo níž se také spustil slušný mediální humbuk. Nicméně čelovka s outdoor kamerou na hlavě nejrychlejšího běžce planety, to by byly asi pěkně roztřesené záběry, nehledě na zpomalení… Ovšem ostravská tretra každoročně hostí i mnohé další hvězdy, které toho často ve své kariéře nedokázaly o moc méně než jamajská hvězda. Jednou z nich byl i letos světový rekordman a olympijský vítěz právě ve skoku o tyči, francouzský šampión Renaud Lavillenie. Atletická hvězda světového formátu v kombinaci s adrenalinovým sportem, co více si přát?
Renaud Lavillenie Nilox
Světový rekordman natáčí
Lavillenie dokázal mimo jiné skočit letos v únoru v Doněcku světový rekord do výšky 6,16 m, kterým po dvaceti letech překonal fenomenálního Sergeje Bubku. Zbývalo už jen domluvit se s Renaudem a jeho manažerem. Protože je tenhle sympaťák pro každou legraci a během tréninku si najde i čas na odreagování, domluva byla na světě.
Renaud Lavillenie Nilox
Kamera nalepená na helmu
Dalším úkolem bylo vymyslet, jaký úhel záběru bude pro celou akci nejlepší a zároveň nebude skokana omezovat v pohybu. Díky vstřícnosti českého distributora helem Berg vyhrála varianta se zapůjčením helmy a nalepením F-60 EVO, tedy toho nejlepšího, co Nilox nabízí, na helmu pro toho nejlepšího současného skokana o tyči.

Výsledek stojí za to!
Výsledek, i to, že si Renaud čtvrteční trénink před mítinkem užil, uvidíte po kliknutí na video níže. Ještě dodáme, že laťka byla při tomto pokusu nasazena do výšky 540 cm a vítězství v páteční soutěži si rekordman zajistil výkonem 583 cm.

Chcete vědět více o outdoorových kamerách a o tom, co vše s nimi můžete podnikat a zažít? Stáhněte si náš e-book plný zajímavých článků!

comments powered by Disqus