Nejuniverzálnější vánoční dárek

Nejuniverzálnější vánoční dárek

Pro někoho je nejvíce stresující období Vánoc a hlavně výběr dárků. Nechci v rodině zase skončit klasicky ponožkami, pyžamem, kravatou a podobnými blbostmi (např. kosmetikou). Osobně upřednostňuju nějaké praktické dárky. Jedním z těchto dárků jsou powerbanky. Je to tak univerzální dárek, že nikoho neurazíme, můžeme obdarovat kohokoliv (i obchodního partnera) a navíc to nestojí majlant. Co je vlastně ten powerbank?
Powerbank je vlastně sklad záložní energie připravený na použití kdykoliv pro zařízení, která se dají nabíjet pomocí USB konektoru. Hlavně se využívá na mobilní telefony, které při intenzivním používání častokrát nevydrží fungovat celý den. Příkladů se najde více. Navigace, mp3/mp4 přehrávače, fotoaparáty, hodinky, tablety, přenosné hrací konzole, elektronické cigarety, ... Příp. stačí, že človek celý den cestuje, nebo je déle bez přístupu k elektrické energii a takovouto věcičku ocení.

OK. Tomu rozumím. Je používání i pro analfabety?
Ano, je to tak jednoduché jako samotné nabití zařízení. Powerbank si představte jako USB port počítače. Kabel, který jste dostali k telefonu, je určitě ukončený klasickým USB konektorem. Ten stačí zasunout do powerbanku a druhou stranu do mobilního telefonu. A to je všechno. Telefon se Vám nabíjí.
Nabíjanie zariadenia powerbankom

A jak se mi vybije powerbank?
To je taky jednoduché. Nabíjíte ho jako kterékoliv jiné zařízení přibaleným kabelem. Doba nabíjení je závislá na samotné kapacitě powerbanku.

Nabíjanie powerbanku

Je powerbank kompatibilní s mým zařízením?
Powerbank je tak univerzální zařízení, že nabijete cokoliv, co se nabíjí pomocí USB portu.

Nepřehlédněte:
Na jeden záběr: záložní zdroje Varta a PQI
Powerbank Windows Phone Powerbank iPod Powerbank iPod Nano
Nabíjení telefonu s microUSB konektorem (většinou telefony Android a Windows Phone) Nabíjení Apple přehrávačů, konkrétně iPod a iPod nano pomocí 30 pin kabelu dodávaného k přehrávačům
Powerbank iPad Powerbank Mac
Nabíjení tabletu Apple iPad mini pomocí lightning kabelu dodávaného k zařízení. Nabíjení samotného powerbanku přímo na počítači. Powerbanky se v drtivé většine nabíjejí pomocí microUSB konektoru.

Jaký powerbank mi můžete doporučit jako vhodný vánoční dárek.
Moje osobní preference patří PQI i-Power 5000C. Je dostupný v 7 různých barvách a má dostatečnou kapacitu (5000mAh). Nabijete tak cca 3x iPhone. Navíc je příjemný na dotyk a ma integrované LED svítidlo. A navíc cena je jen do 25€.

Pro ocenění spolupráce s obchodními partnery zase doporučuju Harman/Kardon Esquire mini, který je dostupný v konzervativnějších barvách. Navíc se nejedná jen o powerbank, ale i o přenosný konfereční reproduktor. O kvalitě Vás přesvědčí i ocenění EISA pro rok 2014/2015 v kategorii: EUROPEAN MOBILE AUDIO SYSTEM 2014-2015. Cenovka je tu zase ale podstatně větší.

Celou nabídku powerbanků si můžete prohlédnout u nás. Určitě si vyberete.
comments powered by Disqus