Jak vybrat správná sportovní sluchátka? S těmito už vás nic nezastaví!

Jak vybrat správná sportovní sluchátka? S těmito už vás nic nezastaví!

Už bylo dost nechtěných přestávek při sportu kvůli vypadávajícím sluchátkům. Dost bylo i nekvalitního zvuku, který vás místo povzbuzení spíš rušil, a nepohodlného tvaru sluchátek, po jejichž hodinovém nošení se vaše uši vzpamatovávaly po zbytek dne. Je čas na výběr těch správných sportovních sluchátek, s nimiž budete mít z pohybu ještě větší radost, než už máte.
Yurbuds a JBL – záruka nerušeného pohybu
     Právě na sportovní sluchátka, která by vám sport oživila a neznepříjemňovala, se zaměřila společnost Yurbuds, od nichž si můžete vybrat z celé škály produktů a nikdy přitom neprohloupíte. U Yurbuds šlo o poměrně logický krok – jeden ze zakladatelů, Richard Daniels, aktivní triatlonista a mnohonásobný účastník maratonu, se zkrátka nehodlal spokojit s kvalitou sluchátek pro sportovce, které byly na trhu běžně k dostání. Díky jeho spolupráci se Sethem Burgettem začaly vznikat zcela výjimečné audio produkty, které si pochvaluje nejeden běžec, běžkař nebo bruslař. Od roku 2014 dodává technologii kvalitního zvuku značka JBL.

Na co se při výběru sluchátek soustředit
     Výběr sluchátek by se měl odvíjet od toho, co od nich každý člověk očekáváme. Předně je třeba si uvědomit, zda kupujeme sluchátka pro muže nebo pro ženu, protože ti lepší výrobci sluchátek už dávno vědí, že tvar vnitřního ucha ženy je od toho mužského poněkud odlišný.

     I kvůli zmíněné velikosti si vždy zkontrolujte, zda jsou v balení ke sluchátkům přiložené i náhradní plastové nástavce. Každé ucho může mít jinou velikost a díky nástavcům můžete zapadnutí sluchátek vyladit na maximum.

Nepřehlédněte:
Hudba při trénování
     Pozornost věnujte i materiálu, z něhož jsou vyrobené plastové nástavce. Ty totiž skončí ve vašem těle, proto by měly být absolutně zdravotně nezávadné. Nejvhodnějším materiálem k výrobě plastových nástavců na sluchátka je flexibilní silikon používaný ve zdravotnictví. Důležité je také všímat si materiálu kabelu, protože právě použitý materiál může mít vliv na nežádoucí zamotávání kabelu.

     Parametrem, který pro vás bude při výběru sportovních sluchátek jedním z nejdůležitějších, je pozornost, jakou výrobce věnuje problematice vypadávání sluchátka z ucha a zamotávání kabelů do sebe. Všichni ty nepříjemné situace známe, přitom i relativně jednoduché řešení může přinést dokonalý uživatelský komfort.


     Důležité je také to, jak výrobce řeší odkládání sluchátek, aby byly stále po ruce, i když je zrovna nemáte nasazené v uších. Výborným řešením jsou například vestavěné magnety, díky nimž sepnete sluchátka kolem krku a nemusíte se o ně dál starat, dokud je nebudete zase chtít nasadit či úplně sundat.

     Moderní sportovní sluchátka se dají pochopitelně připojit k chytrému telefonu. Pokud tak budete chtít učinit a chcete mít možnost přijímat hovory i při sportu, vyberte si sluchátka s integrovaným mikrofonem. Rovněž se zaměřte na ovládání sluchátek, s nímž můžete pohodlně upravovat hlasitost ze samotného sluchátka.

Nepřehlédněte:
Soutěž o vstupenky na Zlatou tretru a sluchátka Yurbuds!
     Jestliže provádíte aktivitu, při níž je nezbytné mít volné obě ruce, například jezdíte na kole, na lyží nebo na motorce, určitě si vyberte sluchátka s Bluetooth funkcí.

     Sluchátka Yurbuds a JBL řeší tedy nejen výborný zvuk, ale i perfektně padnoucí tvar sluchátek, které při sportu jen tak nevypadnou. Navíc dbají i na pohodlí, takže po nošení těchto sportovních sluchátek nebudete mít ještě dvě hodiny pocit zevnitř otlačených uší. A to jsou právě tři nejdůležitější veličiny, o něž byste se při výběru sluchátek měli zajímat. S každou funkcí navíc, především s tou, která se týká ovládání nebo konektivity, však musíte počítat s vyššími částkami. Ostatně jako u všeho.

3 tipy na luxusní zážitek ze spojení pohybu a hudby
     Vybrali jsme pro vás sluchátka, která mohou být v kategorii těch sportovních standardem, a 2 produkty, které můžeme doporučit pro jejich absolutní propracovanost a drobné odchylky od všech ostatních.

Yurbuds Inspire 400 Black
YurBuds Inspre 400     Tato sluchátka nám mohou posloužit jako výchozí standard. To, že jsme je takto označili, ale neznamená, že by byla horší než kterákoli jiná od Yurbuds. Větší či menší rozdíly u dalších produktů však zaznamenat lze. U sluchátek Inspire je klíčovým parametrem tvar a konstrukce. Klasický kapkovitý tvar slouží i zde, nicméně silikonové nástavce na povrchu sluchátek zajišťují kýžené pohodlí při nošení a pevnost.

Nepřehlédněte:
Byli jsme na: Volkswagen Maraton Praha
     Zvuk je v poměru cena/výkon poměrně kvalitní a je zaměřen především na basy a celkovou hlasitost. Čajkovského si s nimi sice nevychutnáte tak jako s jinými sluchátky, ale předpokládáme, že si sportovní sluchátka vybíráte za jiným účelem než je muzikální požitkářství.

     Z dalších výhod tohoto modelu můžeme zmínit odolnost vůči vodě a potu, možnost slyšet zvuky v okolí, magnety, díky nimž se sluchátka nebudou zamotávat do sebe, nebo systém dálkového ovládání s mikrofonem o 3 tlačítkách.

JBL Reflect Bluetooth
     V několika designových barvách provedená sluchátka JBL Reflect Bluetooth mají svou nespornou výhodu zmíněnou už v názvu – možnost bezdrátového připojení za pomoci technologie Bluetooth. To ale samozřejmě zdaleka není všechno. Oslnit vás může i reflexní kabel a systém stahování nebo dálkový ovladač s mikrofonem.

     Technologie JBL se stará o nezapomenutelný zvuk a vy si díky ní můžete dopřát fantastické zážitky z jakékoli fyzické aktivity. Sluchátka JBL Reflect Bluetooth budou ve vašich uších držet jako přilepená díky tvarovaným nástavcům s možností otáčení a kabely už se vám nemusí nikdy zamotat díky funkci magnetického zapnutí.

JBL Reflect Bluetooth

Yurbuds Leap Wireless for Women
     A teď něco speciálního pro ženy, které obvykle potřebují šetrnější přístup, v tomto případě třeba proto, že mívají menší uši než muži. Už ani jemnější pohlaví nemusí trpět otlačenýma ušima kvůli velkým a špatně padnoucím sportovním sluchátkům. Stačí si pořídit model Yurbuds Leap Wireless for Women.

     Kromě odlišného tvaru a jiné velikosti nabízejí sluchátka spoustu dalších vychytávek, které jsme vesměs zmínili u předchozích modelů – skvělý zvuk, možnost přenosu pomocí technologie Bluetooth a perfektního uchycení v uchu nebo dálkový ovládač s mikrofonem pro připojení k telefonu. Kromě toho se u tohoto modelu můžete setkat s tkanými kabely, které jsou odolnější vůči zamotání a poškození či přetrhnutí.

YurBuds

Nabídka je velká, račte si vybrat
     Zaujala vás možnost nerušeného pohybu za doprovodu hudby bez neustálého zastavování nebo upravování sluchátek? Chcete si užít skvělý zvuk během svých aktivit, ale sluchátka v uších téměř ani necítit? Neváhejte a vyberte si z naší nabídky kvalitních sportovních sluchátek. Udělejte radost sobě nebo svému blízkému – sportovci. Sluchátka mohou být i luxusním vánočním dárkem, který stoprocentně potěší!
comments powered by Disqus