Ostatní vystavovatelé na IFA 2014

Ostatní vystavovatelé na IFA 2014

Kromě primární návštěvy Harman Group stánku jsme si nenechali ujít také setkání s našimi dalšími existujícími výrobci a dodavateli. Při přesouvání se v rámci velkého areálu jsme se samozřejmě zastavili i u značek, které nás primárně nezajímali. Co nás udeřilo do očí u televizorů, je to, že 3D technologie jsou více méně na ústupu a prim hrálo 4K rozlišení a zahnuté obrazovky. Už jsou i dostupné monitory k PC v poměru stran 21:9 se zahnutou úhlopříčkou. Rád bych své 24" monitory vyměnil za takové.
IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

     S tímto trendem šla v rukávě i tzv. nositelná elektronika. Téměř všude jste mohli narazit na různé inteligentní hodinky a všelijaké náramky na monitorování. V tomto nás úplně zklamala firma LG, kde jejich nové prémiové hodinky (LG G Watch R) na obrázcích vypadají podstatně lépe než v reálu. V reálu to byl obyčejný kus plastu. A velký rám, který lemuje hodinky, je též z plastu. :-( No, dát za ně 300 € je trochu silné kafe. To radši za pár euro hodinky, které vyrábí firma MyKronoz. Top model stojí cca 150 € a nabízí kompatibilitu jak s iOS, tak s Androidem. Ale shodli jsme se na tom, že zatím zůstaneme jen u sportovních hodinek TomTom.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

     Co nás na začátku nadchlo, byla 360 outdoorová kamera. Ale při parametrech: HD záznam (žádný full HD), 30 fps a cenovce 499 € jsme poděkovali a šli dál. Co bylo ještě ve velkém vidět, byly různé stativy, držáky a ramena pro telefony. Při široké nabídce outdoorových pouzder pro telefony zastoupí dočasné outdoorové kamery. Samotná ramena měly jednu pěknou vychytávku. Když se chcete pomocí tohoto ramena fotit, či točit záznam, tak nemáte, jak stlačit spoušť. To je vyřešené bluetooth spínačem na druhém konci ramena. Z našich dodávaných značek jsme se stavili v TnB. Tato značka se snaží též uspět s outdoorovými kamerami, a to hlavně příslušenstvím. Za podstatně nižší ceny nabízí široký sortiment kompatibilní s Nilox, GoPro a dalšími značkami. Zanedlouho se objeví toto příslušenství i u nás v nabídce.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

     Výrobci jako Kenwood a DeLonghi neměli na překvapení nic převratného a navíc nevíme, co bude určené pro náš trh. V nabídce se objevilo pár nových modelů kuchyňských robotů. Konečně je napadlo integrovat tlačítko vypínání. Za to palec nahoru, nevím, jak je to nemohlo doteď napadnout. Nový model Chef s přívlastkem Titanium (což znamená, že klidně může fungovat i 12 hodin denně) se dodává v klavírní bílé barvě a se skleněnou pracovní mísou.

Nepřehlédněte:
Amaryllo iCam HD 360 - kamera na dálkové ovládání
IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Remington a Russell Hobbs
     Remington představil nový přenosný model IPL depilace (už u nás v nabídce), ale jak je kvalitou srovnatelný s předcházejícími modely a má nižší cenu, tak víme, po čem dámy budou toužit. V oblasti úpravy vlasů připravila firma pro pány téměř nezničitelný zastřihávač. Samozřejmě, i když zastřihávač vydrží extrémně brutální zacházení, v konečném důsledku se dá všechno zničit. I železná koule. Kolega si vyzkoušel i primární funkci zastřihávače na umělé hlavě, která měla místo vlasů velmi hustý koberec. Měli jsme možnost se i nechat upravit u profesionální kadeřnice, ale s naším půlcentimetrovým porostem by asi nic extra nevymyslela.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Russell Hobbs
     Tady probíhalo prezentování už existujících produktů, hlavně série Illumina, která Vás o svém stavu provozu informuje pomocí barevného kruhu, který mění barvy. Zaujala nás vychytávka pro single. Je to mixér s vařičem pro jednoho, anebo pár. V tom si lehko uvaříte např. polévku.

Status
     Náš osobní favorit už dva roky v oblasti skladování potravin prezentoval klasickou sestavu, jako kdyby ani od minulého roka místo neopustil. Ale když jsme Vám minulý rok nic nepřinesli z tohoto stánku, tak vám nyní přinášíme aspoň reálné fotografie jejich produktů.

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Amaryllo
     Ještě jsme se na chvíli stavili u firmy Amaryllo, která prezentovala existující portfólio. Kdo neví, o co se jedná, tak jde o tzv. Skype kamery. Člověk nemusí být vůbec technicky zdatný, aby takovou kameru zprovoznil oproti klasickým IP kamerám. Stačí Vám telefon a skype konto. Využití je doopravdy široké. Od sledování domácnosti, zaměstnanců až po monitorování rodičů, dětí, domácích miláčků. A co je nejkrásnější, stačí Vám Skype. Podívejte se, jak to funguje.

Nepřehlédněte:
Recenzia iBabi HD: Kamera, ktorá vám zavolá, keď registruje pohyb
IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014

Závěr
     Během 4denního pobytu v Berlíně na veletrhu jsme také navázali nějaké nadějné kontakty se zajímavými značkami. Nebudeme prozrazovat, o co konkrétně se jedná, ale až to bude aktuální, budeme Vás o novinkách informovat v našem e-shopu. Vyplatí se proto nás dále sledovat!

IFA 2014 IFA 2014 IFA 2014
comments powered by Disqus