10 tipů na příslušenství pro kuchyňské roboty, které byste měli znát

10 tipů na příslušenství pro kuchyňské roboty, které byste měli znát

Pokud jste se rozhodli koupit si kuchyňského robota, gratulujeme vám k prvnímu kroku ke snazší přípravě jídla a bezproblémovému vaření. Věděli jste ale, že můžete svého kuchyňského pomocníka ještě vylepšit některými doplňky? Příslušenství v našem sortimentu udělá z vašeho robota ještě šikovnější stroj, stačí si jen vybrat podle toho, co děláte nejčastěji, případně podle toho, co vám činí největší potíže.

Nutná a nevyhnutelná je poučka, že příslušenství, které se připojuje shora nebo zepředu, je stejné pro řady robotů Chef a Major. Rozdíl mezi příslušenstvím pro tyto řady je pouze v doplňcích, které se připojují zespoda. Doplňky musí být rozdílně veliké, a to v závislosti na velikosti mís. Řady kMix a Prospero mají příslušenství zcela jiné.

Kenwood AT950Mlýnky na maso, mouku a jiné suroviny
     Jedním z nejpoužívanějších doplňků jsou mlýnky na maso. Konkrétně mlýnek Kenwood AT950 nebo AX950 už je dokonce součástí některých kuchyňských robotů, k jiným modelům je třeba ho dokoupit. K tomuto mlýnku patří tři kotouče, a to na jemné (3 mm), střední (4,5 mm) a hrubé mletí (8 mm). Jeho součástí jsou také nástavce na výrobu domácích párků, klobás a kebbe.

Kenwood AT941     Už jste si všimli, že výrobci v Evropské unii nevyrábí speciální, samostatné mlýnky na mák? S tím si ale velmi dobře poradíte s mlýnkem Kenwood AT941, který snadno namele obilí, luštěniny, rýži, pohanku, proso, mouku i zmíněný mák. Tento mlýnek je určen pro roboty z řady Major a Chef s předním nízkorychlostním vstupem.

Kenwood AT641Odšťavňovače, které něco vydrží
     Prodávané ovocné a zeleninové džusy se ani v nejmenším nedají srovnávat s poctivě vymačkanou šťávou z ovoce nebo ze zeleniny. S příslušenstvím ke kuchyňským robotům si snadno připravíte lahodnou vitamínovou bombu bez větší námahy. Odšťavňovače, které se přidají jako doplňky k robotům, mají navíc jednu obrovskou výhodu – na rozdíl od samostatných odšťavňovačů vydrží v provozu déle než několik minut, aniž by se přehřály.

     Skvělou záležitostí v této kategorii je odšťavňovač Kenwood AT641. Práci velmi usnadní i to, že ovoce a zeleninu před odšťavňováním nemusíte čistit ani zbavovat pecek a semínek.  

Kenwood AT642Kráječe a struhadla
     Práci v kuchyni vám nepochybně usnadní i příslušenství z řady kráječů a struhadel. Kráječe a struhadla se rozdělují podle toho, jak je možné je připojit. Rozlišujeme tedy food procesory, které se k robotům připojují z vrchu, dále kráječe a struhadla s možností připojení zepředu a kráječe a struhadla s možností připojení k robotům zezadu. Poslední dva druhy přitom nejsou omezeny kapacitou pracovní nádoby, proto je velice doporučujeme. Když postavíte robota ke kraji linky, můžete krájet a strouhat téměř neomezeně, třeba do kbelíku postaveného na zemi.

Kenwood AT340     Jedním z kráječů a strouhačů, které určitě upotřebíte, může být například kovové bubínkové struhadlo Kenwood AT642, které disponuje pěti bubínkovými nástavci pro jemné i hrubé strouhání a krájení. Užijete ho na zpracování zeleniny, sýra, čokolády i oříšků. Součástí je i lis na bobulovité ovoce.

     Službu sedmi disků nabízí zase strouhač a kráječ v jednom – Kenwood AT340. Kovový vysokorychlostní kráječ nahradí práci rukou zejména při přípravě zeleniny a přísad do salátů. Díky zmíněným sedmi diskům můžete s tímto doplňkem zvolit jemné strouhání, velmi jemné strouhání, hrubé strouhání, plátkovač na tenké plátky, plátkovač na silné plátky, jemné struhadlo na nudličky nebo běžné struhadlo. Jistě je využijete všechny!

Kenwood MGX400     Ničí vás krájení surovin na kostičky? My víme, že je to nudné a zdlouhavé, a proto vám nabízíme také kráječ Kenwood MGX400, který to udělá za vás. Nakrájí na kostičky ovoce, zeleninu, uzeniny, maso a sýry. Vaší jedinou starostí bude kráječ složit, poté rozložit a umýt, což je ale díky praktickému provedení velmi jednoduché.

Připravte si domácí těstoviny
Kenwood AT970     Patříte k milovníkům těstovin a rádi byste si udělali své vlastní doma? I to je možné. Ba dokonce je to snadné, tedy s příslušenstvím ke kuchyňským robotům. Pro tyto příležitosti vám nabízíme především nástavec Kenwood AT972. Ten se používá v kombinaci s nástavcem na ploché těstoviny Kenwood AT970. Díky těmto dvěma doplňkům vytvoříte těstoviny široké asi 4 mm. Dokonalé tagliatelle. Kenwood AT320

Sekání, mletí a mísení v jednom
     Nasekejte a namelte si čerstvé bylinky, kávu nebo oříšky. Může to být opravdu jednoduché díky doplňku Kenwood AT320A, v němž se tyto tři funkce spojují. Součástí jsou i tři uzavíratelné skleněné nádobky. Jakmile ho zkusíte, nedáte na něj dopustit.

     V naší nabídce je toho mnohem víc. Vyberte si dle svých preferencí některé z námi nabízených doplňků a maximálně si zjednodušte své působení v kuchyni!


Chcete vědět více o kuchyňských robotech Kenwood a o možnostech, které vaření s nimi skýtá? Stáhněte si náš e-book plný zajímavých článků!

comments powered by Disqus