Náš test nejtestovanější čističky vzduchu na světě

Náš test nejtestovanější čističky vzduchu na světě

V poslední době je okolo nás mnoho vědeckých článků a jiných strach vzbuzujících zpráv o virech, plísních, bakteriích, roztočích a dalších škodlivých mikroorganismech, které nás obklopují a znepříjemňují nám život. Způsobují alergie, rychlejší šíření chorob a ohrožují zejména ty, které chceme chránit nejvíce – naše děti. V 21. století už naštěstí umíme proti těmto potvůrkám bojovat.
Jak fungují čističky vzduchu?
AirFree P60     V široké nabídce čističek vzduchu je velmi těžké se zorientovat. My jsme si vybrali na testování čističku vzduchu Airfree s jedinečnou technologií. Výrobce Airfree deklaruje, že tato čistička vzduchu úplně ničí vzdušné plísně, bakterie, roztoče, alergeny, viry a pyl, zneškodní až 99,99% všech těchto malých nepřátel a ničí částice menší než 0,03 mikrometrů. Čističky vzduchu Airfree fungují na principu, který pro lepší dezinfekci využívaly už naše babičky. Airfree pohlcuje a následně spaluje všechny škodlivé mikroorganismy a vypouští ven čistý vzduch. Vzhledem k tomu, že je tato čistička vzduchu založena na 100 % přirozeném fungování, její výhodou je, že nepotřebujete měnit žádné špinavé a znečištěné filtry. O to neuvěřitelnější pro nás bylo, že tato čistička skutečně funguje, a protože nám nestačila prohlášení výrobců, rozhodli jsme se, že si Airfree vyzkoušíme také my sami. Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj.

Protokol jahodového testu
     Testování jsme uskutečnili v naší kanceláři a role pokusného králíka se zhostily jahody.  Krásné, čerstvé a voňavé jahody jsme rozdělili na 3 skupiny. Jednu várku jsme umístili v uzavřené místnosti o rozměrech 3x5m, kde bylo zapnuté Airfree (2 jahody na talířku). Druhou várku jsme umístili do našeho openspace (3 jahody na talířku) a třetí várkou jsme potěšili mlsné jazýčky kolegů :). S jahodovým testem jsme začali v pátek a následně jsme 10 dní každý den ve stejnou hodinu jahody fotili. Už po víkendu jsme mohli pozorovat první změny. Zatímco naše „Airfree jahody“ vypadaly stále čerstvě a chutně, na jahodách z openspace se už zabydlovala plíseň. Na jahodách, které byly v místnosti s Airfree, začaly být změny patrné až 7. den – byly trochu oschlé, ale v té době by už nikdo neřekl, že jahody z openspace a z Airfree místnosti jsou z téže krabičky. 10. den jsme jahodový test ukončili. Výrazný rozdíl snad není potřeba ani komentovat.  

AirFree jahodový test

Výsledek nás přesvědčil
     Je zjevné, že v místnosti, kde jsme umístili s jahodami i Airfree, byly skutečně eliminovány plísňové spory, které volně poletují okolo nás, a naše jahody vydržely déle čerstvé. Tento test nás definitivně přesvědčil, že technologie Airfree funguje, i navzdory tomu, že výsledek její činnosti není pozorovatelný pouhým okem. Na jahodový test jsme použili čističku vzduchu Airfree P60, která je vhodná do místnosti s plochou až 24m2. Výrobce nabízí v základní řadě čističky, které jsou vhodné do místností o rozměrech 4x4m až 5x6m, tedy do standardních pokojů v bytě nebo v domě. Kromě toho si můžete vybrat z různých barev a designových tvarů a vytvořit tak pro svoji rodinu nejen zdravý, ale i stylový domov.
comments powered by Disqus