Jak Jana vyřešila zarůstání chloupků jednou pro vždy

Jak Jana vyřešila zarůstání chloupků jednou pro vždy

Jana se stejně jako mnoho dalších žen potýkala s nepříjemným problémem, o kterém se ve společnosti příliš nehovoří. Trápilo jí zarůstání chloupků po holení, což představovalo nejen problém estetický, ale také velmi bolestivý. Přestože vyzkoušela mnoho druhů holicích strojků, stejně jako nepřeberné množství pěn, gelů a dalších kosmetických přípravků, svého problému se po dlouhá léta nemohla zbavit. A to až do minulých Vánoc, kdy ji manžel nadělil pod stromeček revolučního kosmetického pomocníka, který ji zarůstajících chloupků zbavil jednou pro vždy.
Remington EP7030Jak dochází k zarůstání chloupků?
     Hned v úvodu tohoto článku je nutno zmínit, že zarůstání chloupků netrápí pouze ženy. Často se s tímto estetickým kožním problémem, jež se vyznačuje poměrně vysokou bolestivostí, setkávají také muži. K zarůstání chloupků nejčastěji dochází v souvislosti s nahromaděním odumřelých buněk kumulujících se okolo daného chloupku, jež jej donutí růst v jiném směru, než je pro něj typické. Chloupek začne zarůstat tehdy, nepodaří-li mu se prorazit kůži a je tedy nucen vyrůstat ve vrstvě pod ní. Ovšem o vznik tohoto estetického problému se můžeme zasloužit také sami, a to nesprávným holením, kdy žiletkou seřízneme chloupky proti směru jejich růstu.

Nejedná se pouze o estetický problém
     Jak již bylo zmíněno výše, zarůstání chloupků je poměrně bolestivé a zpravidla nás na tento kožní neduh upozorní začervenalé místo citlivé na dotek. Ve své podstatě se jedná o nevzhlednou estetickou Remington EP7030komplikaci, kterou však není radno podceňovat. Mnoho lidí se snaží zarůstající chloupek „vysvobodit“ amatérským chirurgickým náčiním a postupem, ze kterého by kožním lékařům i samotným chirurgům vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Takový neodborný zásah může nakonec nadělat více škody, nežli užitku. Chloupek se vám možná vysvobodit podaří, nicméně do těla si můžete zanést infekci, jež může v tom lepším případě skončit antibiotickou léčbou. V tom horším se pak dočkáte nepříjemných komplikací v podobě zánětu, jenž vás může ohrozit na zdraví, v krajním případě i na životě.

Co pomohlo Janě a pomůže také vám?
     K zarůstání chloupků nejčastěji dochází v souvislosti s klasickým holením a aplikací nekvalitních holicích krémů, gelů a pěn. Také nedostatečné nebo dokonce žádné ošetření po holení může stát za Remington EP7030vznikem recidivujících zánětů vlasových cibulek pod kůží. Z tohoto důvodu je vhodné zvolit jiný způsob odstraňování chloupků, kterým může být epilace či depilace za pomocí moderních kosmetických pomocníků. Pokud máte v souvislosti s epilátory obavu z případné bolesti, můžeme vás uklidnit. Moderní typy epilátorů, mezi které patří například model Remington EP7030 Smooth & Silky 5v1, dnes již odstraňují chloupky takřka bezbolestně, a to díky masážním výstupkům a vrstvě aloe vera, jež přispívá ke zklidnění pokožky a maximálně šetrné epilaci.

Nepřehlédněte:
Kolik stojí provoz čističky vzduchu? Denně méně než polovinu jablka!
Praktické rady závěrem
     Rozhodnete-li se pro pořízení  epilátoru, pak problém zarůstajících chloupků značně minimalizujete. Pro ty nejlepší výsledky pokožku těla pravidelně zbavujte odumřelých buněk za pomocí tělového peelingu, používejte kvalitní kosmetické přípravky s obsahem kyseliny salicylové a vitamínu A, a nezapomínejte také na pravidelnou hydrataci své pokožky. Po holení se snažte nevystavovat přímým slunečním paprskům a vyhýbejte se také příliš těsnému oblečení, jež by se dostalo do kontaktu s epilovanými místy.
comments powered by Disqus