Udělejte si o Vánocích radost křišťálovým zvukem reproduktorů JBL

Udělejte si o Vánocích radost křišťálovým zvukem reproduktorů JBL

Ideální čas na dárek (i pro sebe)
     Blíží se Vánoce. Zaznamenali jste je? Protože jestli ještě ne, zbystřete! Nejste právě vy těmi milovníky silných, přesných a nezkreslených zvuků, kteří by si tento výstavní kousek zasloužili? Pokud ano, na co ještě čekáte? Dopřejte si ještě letos ten nejlepší zvuk svého života!
Pryč jsou doby, kdy jsme s napjatýma ušima zachytávali každý zvuk a dlouze ho museli analyzovat, abychom mu porozuměli. Technika naštěstí kráčí vpřed mílovými kroky, a proto si dnes každičký zvuk můžeme dokonale vychutnat, ať posloucháme hudbu, nebo sledujeme filmy. Jedním z nejlepších způsobů, jak si poslech dokonale užít, je pořízení reproduktorů JBL Authentics L16.

Styl každým coulem
     Reproduktory JBL, které jsou již na trhu klasikou a stále nás překvapují novými a novými remaky, už přehrají zvuk ze všeho, na co si jen vzpomenete. Na první pohled vás na nich ale zaujme jednoduše skvostný design. Tento mohutný kus elektroniky vypadá neuvěřitelně skvěle. Pokud na přední desce ponecháte ochranný molitan, dýchne na vás doba dávno minulá, po jeho sundání nabydete dojmu, že se z vašeho obývacího pokoje stal super moderní kousek světa.

JBL Authentics L16

Jak je to s připojením
Na vrchní stěně mezi dvěma kruhovými ovladači najdete víko, při jehož odkrytí se dostanete k portům a tlačítku WPS, díky němuž se hravě připojíte k wifi síti. Objevíte zde i dva USB porty a 3,5 mm konektor – aux-in, díky němuž spojíte reproduktor se vším, co disponuje výstupem pro klasická sluchátka. Na zadní straně přístroje potom najdete optický vstup a konektor pro připojení gramofonu nebo mixážního pultu. Samozřejmostí je také připojení za pomoci Bluetooth, k úspěšnému spojení dopomáhá technologie NFC. Zvuk, který chcete nechat přehrát, stačí z jakéhokoli zařízení s iOS odeslat přímo do reproduktoru pomocí v systému iOS integrované technologie AirPlay, případně lze zvuk poslat ze zařízení se systémem Windows přes iTunes. Potom už se můžete směle zaposlouchat. Řekněte sami – nejsou tvůrci reproduktorů v JBL geniální?

Nepřehlédněte:
Poznačte si: Audio Video Show Praha
JBL Authentics L16

Na vysvětlenou: NFC (Near Field Communication) označuje komunikaci na krátké vzdálenosti. Funguje na bázi elektromagnetického vlnění a mezi dvěma přístroji tedy nedochází pouze k přenosu informací, ale i energie. Technologie NFC je velmi rychlá, ale nabízí přenos jen omezené velikosti souborů. Alespoň jedno ze zařízení, které má být spojeno s druhým, musí být vybaveno tagem.

AirPlay je technologie, díky níž může proběhnout bezdrátové spojení a přenos vybraných souborů mezi dvěma zařízeními Apple.


Dokonalý zvuk vychází z masivního dřeva
     Jedním z důvodů, proč je zvuk vycházející z reproduktoru JBL Authentics L16 tak přesný, kvalitní a hutný, je to, že vychází ze dřeva a kovu. Pokud jste zvyklí na klasické plastové reproduktory, ihned zaznamenáte citelný rozdíl. Ne že by snad byly všechny plastové reproduktory špatné nebo nekvalitní, materiál reproduktorů však dělá své a přeslechnout to nelze. Když se místností rozezní plný zvuk z L16, je to zkrátka síla.

     Výborný zvuk si reproduktor zachovává i při vysoké hlasitosti. Nedochází k míchání hlasů a i přes pevné a silné basy perfektně uslyšíte každou součást své oblíbené hudby, ať už půjde o klasiku, rock, hip-hop nebo koledy. Dominantou reproduktoru jsou svěží a přesné výšky, které nechávají vyniknout jednotlivé nástroje, jež jsou součástí poslouchané skladby či písně. To je nejspíš také důvod, proč se reproduktor JBL Authentics L16 stal produktem sezóny 2014/15 při udílení EISA Awards mezi kompaktními hifi systémy.

JBL Authentics L16

     Nenechte se odradit cenou, která je 10x vyšší než u plastových reproduktorů. Síla dřeva a kovu je silná a mocná a váš zážitek z poslechu bude s tímto reproduktorem lepší ne 10x, ale aspoň 100x. Milujete kvalitní a nezkreslený zvuk? Neváhejte a okořeňte si Vánoce s L16!
comments powered by Disqus