Technický pohled na Harman/Kardon Esquire mini

Technický pohled na Harman/Kardon Esquire mini

Tak toto je produkt, který jsme už poskytli mnoha různým serverům k orecenzování. Mnozí se yjadřovali ke zvuku a provedení produktu, ale jaksi zapomněli jít do hloubky při vysvětlení základních vlastností produktu, o kterých ne každý běžný uživatel musí vědět. Při mém zkoumání jsem došel i k věcem, které nejsou popsané v manuálu. Začal bych nejprve upřesněním zaměření reproduktroru.
Harman/Kardon Esquire miniTento přenosný reproduktor není určený k plnohodnotnému nahrazení domácích počítačových reproduktorů - i když laciné plasťáky neznámého původu za pár korun strčí hravě do kapsy. Jedná se především o konferenční reproduktor. Možná z práce znáte situaci, kdy tři sedíte shrbení kolem telefonu nastavený na hlasitý odposlech, na druhé straně jeden člověk a nikdo ničemu nerozumíte. Pak tedy stačí mobilní telefon napárovat přes Bluetooth s Esquire mini a hned jste o několik levelů výš.

A tímto způsobem Vám tento reproduktor poslouží i na cestách. Vylepší zvuk z vašich mobilních zařízení - ať už z netobooku nebo tabletu - kde integrované reproduktory nedosahují oslnivé hlasitosti ani kvality. Takže v klidu na hotelu napárujte z tabletu reproduktor a podívejte se na film. V neposlední řadě slouží reproduktor i jako powerbank s vestavěnou 2000mAh baterií a 1A výstupem.

V manuálu se ovšem nedočtete, že si s Esquire mini přes Bluetooth můžete naráz napárovat až dvě zařízení! Možná to nezmiňují schválně, protože co je pro někoho dobrou vlastností (i v případě, že není dotažená do dokonalosti) je pro jiné nevýhodou. Jedná se o to, že pokud mám napárovaný MacBook a přehrávám přes něj hudbu a zároveň napárovaný iPhone, který v okamžiku, kdy zazvoní a já přijmu hovor přeruší hudbu v MacBooku a reproduktor se automaticky přepne na iPhone. To by bylo dobré, kdyby se po ukončení hovoru vše vrátilo zpět, což se však nestane. Není to však žádná tragédie, stačí jen zmáčknout play na notebooku. Takže kdo dá poslední pokyn na přehrávání reproduktoru, ten hraje :).

Nepřehlédněte:
Největší z nejmenších
Když aktivně používáte Esquire mini v práci, tak výdrž 8 hodin na klasickou pracovní dobu stačí. Ale osobně by mě potěšila vlastnost jakou mají reproduktory JBL Pebbles - při nabíjení reproduktoru šlo přes USB rovnou také přehrávat a nemselo se párovat přes Bluetooth. Ale to je zanedbatelný detail, zvlášť, když se na těle reproduktoru nachází i klasický AUX vstup. Párování probíhá úplně jednoduše, ale je potřeba si přestavět výstup systémového zvuku.

Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie vo Windows 8 Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie vo Windows 8 Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie vo Windows 8
Průběh párování reproduktoru ve Windows 8. Nepožaduje žádný PIN kód a je úplně jednoduché.
Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8 Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8

Předvolit ve Windows, aby veškerá hudba šla přes tyto reproduktory musíme vpravo dole na systémové liště klinutím pravým tlačítkem myši na ikonu zvuku a z nabídky si vybereme "Přehrávací zařízení".
Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8 Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8 Predvolenie systémového zvuku Harman/Kardon Esquire mini vo Windows 8

Zde vidíte, že mám předvolené monitorové reproduktory připojené cez HDMI.
V nabídce si najdu reproduktory které jsou připojené  přes Bluetooth Po vybrání, je třeba ješte dole stisknout tlačítko "Předvolit" (u reproduktoru se objeví zelená fajka) a následně ješte OK.

Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X  
V Mac OS X (Yosemite), pro napárování stačí ze seznamu vybrat příslušné zařízení a pripojit. Následně otevřeme nastavení zvuku.
Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X Recenzia Harman/Kardon Esquire mini párovanie v Mac OS X
Klikneme na seznam "Zvukové efekty přehrávat přes" Z menu vyberu HK Esquire Mini A zavřeme. Hotovo.

V režimu přehrávání z počítače nebo telefonu slouží tlačítko zvednout/položit jako play/pauza. V manuálu též není napsáno, že když tlačítko stisknete dvakrát za sebou, přeskočíte o další skladbu. Ano, funguje to například s programy jako iTunes, VLC, MPC-HC,... Trojnásobný stisk (poznáte dle sluchátek) pro skladbu zpět ale už ne. Je to vlastnost, které se nikde nezmiňuje, take to nebereme jako negativum. Stále se to dá ovládat ze zdroje hudby. Navíc reproduktor můžee v nejnovějším OS X Yosemite, nebo iOS 8.1 využít i pro hlasité diktování!

Tlačídla na Harman/Kardon Esquire Mini Tlačídla na Harman/Kardon Esquire Mini Tlačídla na Harman/Kardon Esquire Mini
Základní tlačítka pro vypnutí, párování a zvednutí/položení hovoru. Zdola nahoru: USB na nabíjení mobilních zařízení, AUX vstup, microUSB pro nabíjení reproduktoru a otvor na poutko. Indikátor nabití reproduktoru a vestavěný mikrofon

Všechno ostatní je standard, který najdete popsaný. Ještě se musím pozastavit u provedení. To je opravdu exkluzivní. Kombinace oceli a kůže dělá z tohoto reproduktoru vyjímečný kousek. Tento materiál použili dokonce i na poutko na nošení. I když s nim budete drsněji zacházet, nikde nic nepraskne ani se nezlomí. Maximálně bude poškrábaný nebo protlačený, ale stále funkční. A při hmotnosti 238g je to ideální společník na cesty nebo na stálě používání. Dovolím si říct, že když  takovýmto kouskem někoho obdarujete, tak neurazíte. Navíc je jako dárek univerzální a to vám také pomůže usnadnit rozhodování, čím blízkou osobu nebo obchodního partnera obdarovat. Škoda, že jej mám jen půjčený a musím ho vrátit. Zkamarádili jsme se téměř okamžitě.
Harman/Kardon Esquire Mini Harman/Kardon Esquire Mini
comments powered by Disqus