JBL Charge 2

JBL Charge 2

Zdá se, že se poslední dobou roztrhl pytel s malými reprosoustavami. Jejich primárním účelem je co nejkvalitněji ozvučit prostor. Ovšem v případě malých rozměrů spíše ozvučit vámi aktuálně obývaný osobní prostor. Což se může jevit jako problém, protože se bavíme o opravdu malém řešení. Ale i tak se s tímto nelehkým úkolem někteří výrobci perou na výbornou. Malým rozměrům tedy může vládnout velký zvuk. A díky bezdrátové technologii přenosu zvuku a zabudovanému akumulátoru i parádní přenosnost.
To se hodí, protože dětem tak můžete vzít reproduktor z pokojíčku třeba na chatu. Nebo si jen chcete z nočního stolku ozvučit ložnici lehkým podkresem? Ne, vás tipuji na uklidňující melodii na pracovní stůl pro zvýšení produktivity. A tebe, mladej, zase na grilovačku či pod stan s přáteli – pro malou párty!

JBL Charge 2 tohle všechno zvládá s přehledem. A to s výkonem a kvalitou, jakou prostě z tak malé reprosoustavy nečekáte! A ještě mnohem víc…

recenzia JBL Charge 2

Celá konstrukce JBL Charge 2 je oválného tvaru a (až na výjimky uvedené v textu níže) z pogumovaného materiálu. Připomíná půllitrovou plechovku. Jen s rozdílem, že jeho “pracovní” poloha není na výšku, ale naležato. Po levé a pravé straně jsou totiž umístěny pasivní radiátory a tak bychom postavením jednotky na výšku znehodnotili jejich zvuk. Tyto radiátory záměrně nejsou chráněny mřížkou. Na membráně mají efektně připevněno velké kovové logo výrobce, které se během hudebního přednesu znatelně natřásá a dává tak hudbě správný vizuální říz. A působí to opravdu skvěle, protože ten zvuk je…! Ale k tomu až za chvíli.

Nepřehlédněte:
Nejkvalitnější reproduktory na trhu, které vás překvapí svou velikostí
recenzia JBL Charge 2

recenzia JBL Charge 2
Přední stěna ukrývá dva středo-výškové reproduktory. Tentokrát je kovová mřížka již chrání a stejně tak je mřížka umístěna i na zadní stěně. U té se na chvíli zastavíme. V jej spodní části najdeme 3 konektory. Prvním je micro USB – slouží pro nabíjení reprosoustavy. Výrobce nám do balení přikládá dobíjecí kabel z micro USB na klasické USB. Ten přijde jedním koncem do přibaleného sít’ového adaptéru (po spojení s evropskou koncovkou), druhým koncem pak rovnou do reprosoustavy. Propojením s elektrickou zásuvkou pak dobíjíme vnitřní akumulátor o kapacitě 6 000 mAh. K úplnému nabití mu postačí 4 hodiny. A za ty vás odmění až 12 hodinovým zvučením! Druhým konektorem v řadě je 3,5mm jack – pro propojení s jakýmkoliv zařízením přes sluchátkový port. Takže pokud máte nějaké starší či nepodporované zařízení, které chcete připojit, stačí si zakoupit kabel s 3,5mm jackem na obou koncích. Třetí je USB konektor – pro nabíjení vašeho iOS zařízení. Ano, jak sám název napovídá, reproduktorem JBL Charge 2 si můžete nabíjet váš iPhone či iPad. A během toho mít klidně puštěnou hudbu! Taková vychytávka se hodí zejména na cesty.

recenzia JBL Charge 2
Nakonec nám zbývá popsat vrchní stranu a na ní funkční tlačítka. Zleva na nás v provozním režimu svítí tlačítko zapnutí/vypnutí, k tomu netřeba nic dodávat. Vedle něj je tlačítko pro párování s novým bluetooth zařízením. To využijete jak pro svůj iPhone, iPad či Mac, tak pro jakákoliv jiná zařízení s podporou bluetooth 3.0. Dále tlačítka – a + pro snížení a zvýšení hlasitosti. Pod nimi se nachází 5stupňový indikátor stavu nabití akumulátoru. Ten nás při změně hlasitosti na zařízení pokaždé informuje o aktuálním stavu nabití. Další tlačítko slouží pro přepínání mezi (až) třemi spárovanými zaří zeními. Této funkci se říká Social Mode. S reprosoustavou se totiž dokáží naráz spárovat až tři zařízení, mezi nimiž se poté přepínáte právě tímto tlačítkem, na němž je vyobrazena ikona tří panáčků. Ideální párty věc. Takže příště, až vás bude víc a každý zatouží po své skladbě… A nakonec nás čeká tlačítko s ikonou telefonu. Představte si, že vám během poslechu hudby někdo zavolá. Reprodukce hudby se samozřejmě ztiší a JBL Charge 2 začne vyzvánět. Hovor přijmete “telefonním tlačítkem” a hned vpravo od něj je mikrofon, který potlačuje případný okolní hluk a ozvěnu. Výborně, právě jste si vyzkoušeli hands-free hovor. Jeho ukončení provedete opětovným stiskem stejného tlačítka. Hudba znovu začne hrát. Šikovné!

A jak tedy JBL Charge 2 hraje? V iSTYLE jsme se setkali již s mnoha malými reproduktory. Proto mne rozbalení dalšího malého produktu nechalo zcela chladným. Kdo slyšel Bose SoundLink Mini určitě chápe, jak to myslím. Takže jsem JBL Charge 2 zapojil na stůl a na zkoušku spároval s iPhonem. Pod palcem jsem měl nejnovější album Coldplay – Ghost Stories. Reprosoustava začala hrát a… mně spadla čelist! Neuvěřitelné! Takhle vyvážený a plný zvuk?

Dva pasivní radiátory na bočních stranách podávájí neuvěřitelně hluboké a přesné basy tak výkonně, až je vidíte se třepat. Následně k vám dorazí zvuk i z dvojice předních, středo-výškových reproduktorů. Vyvážený a plný, nic mu nechybí. Prostě audio-vizuální lahůdka! Tohle se JBL opravdu povedlo. Jako DJ jsem slyšel již hodně ozvučovacích souprav, ale z něčeho tak malého jsem takový výkon (jenž mi ozvučil celý velký obývací pokoj až neuvěřitelně plnohodnotným zvukem, že se basová složka doslova plazila po stěnách) opravdu nečekal. A víte co? Od chvíle rozbalení a testování u mne reprosoustava již zůstala…

Nepřehlédněte:
JBL na cesty
recenzia JBL Charge 2

Pokud tedy plánujete nákup malé a přenosné reprosoustavy s velkou výdrží na baterii, poslechněte si nejdříve JBL Charge 2. Po zvuku překvapí také cenou, k níž mohu říci, že lépe hrající a vybavený reproduktor nenajdete. Dále potěší možnost nabíjení iOS zařízení a nesmím zapomenout také na užitečnou funkci Social Mode. Potom už není co dodat!
comments powered by Disqus