Podle aktuálních statistik trpí nějakou formou alergie dva miliony Čechů. V Evropě je pak situace ještě horší. Alergik je každý druhý obyvatel EU. Procento osob trpících alergií by mělo i do budoucna stoupat. Z dalších výzkumů dále vyplývá, že 70 % alergiků se kvůli alergii cítí limitováno při každodenních činnostech a 40 % se cítí frustrováno komplikacemi, které jim přináší chronické alergické nemoci. Díky přenosnému inhalátoru tomu však tak být nemusí.
Pylová sezóna je v plném proudu. Zhruba u jedné třetiny obyvatel České republiky se pravidelně či nárazově objevuje nepříjemné kýchání, vodnatá rýma, kašel nebo zhoršení astmatu. S prvními projevy pylové alergie se můžeme setkat už v únoru s květem prvních jarních keřů. Od tohoto období, až do podzimu, kdy uzavírají sezónu ambrozie a pelyněk, se nepříjemným alergickým reakcím nevyhne řada z nás. Jak jejich projevy zmírnit anebo si alespoň trošku ulehčit? Odpovědí je inhalace.
Ať už se vy anebo vaše ratolesti potýkají s neustálým nachlazením, infekcí horních anebo dolních dýchacích cest, alergiemi či astmatem, pravděpodobně jste se už informovali o možnostech inhalace. Inhalace je známá již z dob starého Egypta, kdy se velké oblibě těšily inhalační roztoky z máty anebo eukalyptu. Doba ale notně pokročila a dnes se již můžeme inhalaci věnovat prostřednictvím moderních přístrojů. Protože je jich na našem trhu nepřeberné množství, je občas složité se v jejich nabídce bezpečně zorientovat. Situace je o to komplikovanější, pokud vybíráte inhalátor pro děti.
Často se setkáváme s dotazy, zda se vyplatí pořídit inhalátor anebo zvlhčovač vzduchu. Hned zkraje musíme doplnit, že jde o dva naprosto odlišné přístroje, jejichž použití vám může pomoci v mnohých oblastech života. Vzájemné srovnání tak bude záležitostí dnešního článku.
Léčebné účinky inhalace jsou známé už po staletí. Inhalovali třeba už naši předci ve starém Egyptě. Mezi jejich nejoblíbenější inhalační roztoky patřily ty s eukalyptem. Dnes je nabídka ještě o mnoho bohatší. Navíc si můžete zvolit, zda budete inhalovat s náustkem anebo inhalační maskou. Otázkou zůstává, kdy použít jedno a kdy druhé.
Vzduch kolem nás je plný cizorodých částic, které se během dýchání mohou dostat do dýchacích cest. Abychom si o těchto částicích udělali konkrétní představu, pak doplníme, že jde o nejrůznější choroboplodné zárodky, alergeny i nebezpečné zplodiny. Díky pravidelné inhalaci je sliznice dýchacího ústrojí schopna sama se s těmito nečistotami vypořádat. K tomu, aby byla inhalace účinná je však potřeba držet se základních zásad, které spočívají v pravidelnosti léčby.
Účinky inhalování znali už naši předci ve starověkém Egyptě. V té době jim sice život neulehčovaly dnešní vychytávky v podobě kompresorových anebo ultrazvukových inhalátorů, měli však vlastní způsoby, jak inhalovat výpary třeba z eukalyptu. Dnes jsou možnosti inhalace daleko zajímavější a rozmanitější. Ani ten nejlepší a nejdražší inhalátor ale nebude fungovat správně, pokud si neosvojíte zásady jeho správného používání.
Známe to všichni – v průběhu podzimu anebo na počátku zimy se ordinace lékařů plní dětskými i dospělými pacienty s nejrůznějšími druhy respiračních onemocnění. Trápí nás kašel, rýma, nachlazení, záněty vedlejších dutin nosních, chřipky i angíny. Víte ale, že existuje způsob, jak předcházet sezónním nemocem, zmírnit projevy alergie anebo astmatu? Nejde o žádný zázrak, nýbrž o velice jednoduchou, bezpečnou a přesto nesmírně účinnou metodu. Tou je inhalační léčba.
Vzduch kolem nás je plný cizorodých částic, které se během dýchání mohou dostat do dýchacích cest. Jde zejména o bakterie, viry, alergeny choroboplodné zárodky anebo nebezpečné zplodiny. Jak udržet sliznice dýchacího ústrojí v pořádku a zajistit, aby se dokázala sama s těmito nečistotami vyrovnat? Odpovědí může být inhalace za pomocí moderních inhalátorů Laica.
Účinky inhalování – vdechování léčivých výparů znali naši předci už několik století před naším letopočetem. Nemocní lidé inhalovali např. výpary eukalyptu. Dnes je inhalační terapie přirozenou součástí v léčbě různých nemocí dýchací soustavy.
Říkáte si, nádech jako nádech. Možná se budete divit, ale "zdravé dýchání" dokáže hotové zázraky. Co dělat, pokud se nachlazení, chřipka či jiné resprirační potíže neustále vrací a ne a ne se jich zbavit? Pokud nepatříte k zastáncům antibiotik, zkuste něco méně invazivního a hlavně s dlouhodobým efektem. INHALUJTE.