iPod na každém kroku: JBL On Time 200iD

iPod na každém kroku: JBL On Time 200iD

     První pohled na rozbalený „iPod-budík” skalní fanoušky JBL možná mírně zklame. Jestliže předešlé dokovací stanice pro iPod od JBL měly futuristický design, On Time je kompromisem směrem k lepšímu zvuku v podobě seříznuté půlky vejce.
Vrchní straně přehrávače dominuje dok pro iPod. Těch je však samozřejmě víc typů, takže si musíte vybrat jeden z pěti nástavců, které najdete v balení. Po stranách doku se nacházejí tlačítka, kterých je celkem jedenáct. Na levé straně můžeme přístroj zapnout a vypnout, vybírat zdroj zvuku, vstoupit do menu alarmu, či do menu nastavení rozhlasových stanic. Na druhé straně najdeme navigační tlačítka a Enter, vepředu zase trůní dvě tlačítka na ovládání hlasitosti, respektive Snooze. Velký LCD displej na přední straně budíku je pěkně podsvícený a díky velkým písmenům a číslům dobře viditelný i z dálky. Funkce budíku umožňuje kromě zapnutí rádia či bzučení i veselé ranní vstávání s oblíbenou písničkou z Vašeho iPodu. Budit se můžete jednorázově, ale i v závislosti na dni v týdnu.

     Displej přístroje Vám zobrazí obsah přehrávače ve formátu skladba – interpret, přičemž ve struktuře souborů se dá poměrně lehko zorientovat. Dálkové ovládání slouží nejen k úpravě hlasitosti, nebo výběr rozhlasové stanice, nabízí možnost kompletně ovládat všechny funkce. To sice může být pro nezkušeného uživatele matoucí, ale na druhé straně se dá opravdu vše nastavit z komfortní dálky. Tlačítka, kterých je celkem 21, reagují na povely s mírnou odezvou, ale po menším nácviku si na ně zvyknete. Zvuk přístroje je vzhledem k jeho rozměrům velmi dobrý – dokáže podat akceptovatelný výkon a zaplnit středně velkou místnost s dostatečnou hlasitostí. JBL On Time 200iD je velmi zajímavou alternativou pro ty, kteří nechtějí investovat mnoho, ale touží po kvalitním budíku s podporou jejich imidžového přehrávače.

Zdroj: PC Space 12/2008
JBL On Time 200iD
comments powered by Disqus