High & Style

High & Style

Časopis o kvalitním zvuku a obrazu
S hudbou okolo krku
297

S hudbou okolo krku

Hodiť sa niekomu okolo krku, mať niekoho na krku, strčiť hlavu do chomúta či trpieť pod jarmom. Takéto asociácie mi napadli, keď som dostal na testovanie toto čudo. Osobný reproduktor na krk tu ešte nebol. Americká spoločnosť JBL ho verejnosti predstavila na CES v Las Vegas a následne aj na IFA v Berlíne. A čudo je na svete.
...přečíst celý článek
Kardio pod kontrolou
231

Kardio pod kontrolou

Odolné slúchadlá z portfólia JBL sme už u nás v redakcii testovali. Začiatkom roka si ku mne našla cestu ďalšia verzia športových slúchadiel s reflexným bezpečnostným pásikom, navyše vybavená golierovou konštrukciou, bezdrôtovou komunikáciou BT a systémom merania pulzovej frekvencie.
...přečíst celý článek
Pohodové zátky
200

Pohodové zátky

Modelový rad JBL Everest je v rámci hudobnej hierarchie značky postavená o niečo vyššie ako ostatné modely. Od toho sa odvíja aj ich kvalita, funkčnosť, zvukové podanie a, samozrejme, aj cena. Everest 110 je ďalším počinom konštruktérov doplniť prémiovú triedu značky o in-ear model s pekným dizajnom a kvalitným hudobným prednesom.
...přečíst celý článek
Filmovo-hudební kvarteto
402

Filmovo-hudební kvarteto

Čas receiverů a soundbarů je tu. Když se začnou hlásit novinky z této kategorie o slovo, znamená to, že poslední svátky roku jsou "na spadnutí". Tentokrtá jsem si dotáhl do poslechovky hned čtveřici soundbarů zvučeného výrobce JBL. Už v minulosti jsem jich měl možnost několik otestovat a zvědavě sem tedy vybaloval jeden za druhým a připojoval je ke zdrojům obrazu a zvuku.
...přečíst celý článek
Poslouchání na každý den
361

Poslouchání na každý den

Pokud máte zálibu v hudbě alespoň takovou jako já, určitě mi dáte za pravdu, že jedna sluchátka jsou zkrátka na dvě uši málo. Nemyslím to, samozřejmě, doslova, ale designová rozmanitost a jistá cenová dostupnost umožňují příznivcům dobré muzičky obstarat si klidně i vícero modelů a používat je v závislosti na situaci či aktuální náladě. Na doma mít kvalitní sluchátka k relaxačnímu celovečernímu poslouchání, sportovní odolná do fitka, ležérní designovky do města a například i špunty na celodenní nošení určené k poslouchání a telefonování.
...přečíst celý článek
HD zvuk v každé místnosti: Harman/Kardon OMNI+
403

HD zvuk v každé místnosti: Harman/Kardon OMNI+

Systém ozvučení domácnosti, tzv. multiroom, je rok od roku populárnější a díky rostoucí konkurenci se stává i dosupnějším. Největším hráčem na trhu v tomto segmentu domácího audia je nepochybně kalifonský výrobce Sonos. Má tradici, dobrý zvuk, vysokou funkčnost a vysokou cenu. Laťka tedy po každé stránce nastavená poměrně vysoko. Na paty mu však dnes začíná šlapat vícero konkurenčních výrobců včetně zvučné značky harman/kardon, která jen málokdy udělá u svých rozhodnutí špatný krok. Modelovou řadu HK Omni jsme už v minulosti v časopise otestovali a nedopadlo to vůbec špatně. Dnes je na trhu nová vylepšená verze, která zahrnuje vícero modelů v jemně pozměněném designu s podporou vícero hudebních poskytovatelů včetně služeb Spotify a Tidal. Jelikož jde o systém schopný bezdrátově přenést audio signál s rozlišením až 24bit/96kHz, je jasné, že i osazené reproduktory a zesilovače budou prvotřídní kvality, aby se výsledný zvuk přibližoval fajnovějším domácím hifi sestavám.
...přečíst celý článek
Elegantní a muzikální
304

Elegantní a muzikální

Po vlajkovém modelu Everst 750 NC testovaném v minulém čísle dorazila dvojice novinek série Everest s nižšími pořadovými číslicemi. Novinky dostaly téměř totožné balení a, samozřejmě, i příslušenství ukryté v krabičkách si klidně mohou „pošérovať“. Pevná plastová konstrukce je zkombinovaná v oblasti vrchní části hlavového mostu s jemnou kůží nebo spíš skvělou náhradou kůže. Tou jsou polstrované i komfortní náušníky vybavené paměťovou pěnou. Nošení obou je tak maximálně komfortní. Everest 310 mají náušníky tvarované do kruhu, 710 mají tvar elipsy a překrývají po nasazení celé uši. Obě jsou osazené 40 mm měniči a mají i totožné zvukové parametry. V charakteru a vyladění zvuku jsou však jisté rozdíly.
...přečíst celý článek
JBL Pulse 3
611

JBL Pulse 3

Třetí pokračování světélkující hudby v podání JBL Pulse 3 si mě našlo uprostřed léta a od začátku bylo jasné, že pulzující barvy prolínající se v rytmech hudby připraví největší potěšení mému malému čtyřletému pokladu. Kromě toho, že jsme spolu rytmus měničů nastavili na dětskou odrhovačku gumimédi, oblíbila si ho i jako uspávací světýlko. Ale pojďme se mu přeci jen věnovat na naší „dospělácké" úrovni. JBL Pulse3 si to totiž zaslouží.
...přečíst celý článek
Harman/Kardon Onyx Studio 4: Evoluce pokračuje
1116

Harman/Kardon Onyx Studio 4: Evoluce pokračuje

Pravidlo třikrát a dost pravděpodobně pánům v Harmanu nic neříká a tak se do roka a do dne od recenzování třetí generace Harman/Kardon ONYX Studio 3 objevilo na mém redakčním stolíku jeho čtvrté volné pokračování. Designově navazuje na svého předchůdce a téměř byste nepoznali rozdíl. Jemný generační facelift sem přeci jen po letmém zkoumání postřehl, tak prosím, takto nějak jsme si spolu pár dní užívali.
...přečíst celý článek
Největší z přenosných
1174

Největší z přenosných

Ještě před létem sem si naivně myslel, že společnost Harman představí druhé pokračování bestselleru JBL Xtreme, ale nestalo se tak. Na konci léta však přichází „pecka“ s názvem BoomBox a řeknu vám, je to už na pohled pekelná mašinka. Krabice, kterou právě držím v ruce, velikostí i hmotností připomíná spíš vysavač než přenosný reproduktor. Nakonec, BoomBox je aktuálně největší přenosný speaker na světě. Takže jedno prvenství bychom tu už měli.
...přečíst celý článek