High & Style

High & Style

Časopis o kvalitním zvuku a obrazu
Evolúcia
170

Evolúcia

Prvá generácia športových slúchadiel JBL Reflect MINI BT s charakteristickým reflexným pásikom si získala moju pozornosť natoľko, že som sa rozhodol jedny si zaobstarať. S odstupom dvoch rokov prichádza vynovený model športových bluetooth slúchadiel s drobnými vylepšeniami za nezmenenú cenu.
...přečíst celý článek
Xtreme 2 do sucha i do vody
552

Xtreme 2 do sucha i do vody

Začiatok astronomického leta klopal na dvere rovnako ako uzávierka letného čísla, keď sa mi do redakcie dostala novinka, ktorú by som za štandardných okolností dva dni pred „deadlinom“ odmietol. Nie však JBL Xtreme druhej generácie. Okrem toho, že sa pred letom do čísla hodí, očakával som jeho príchod už minulý rok, keď sa objavil „iba“ prerastený Boombox s veľkým zvukom, celodennou výdržou, slušnou odolnosťou, no privysokou cenou.
...přečíst celý článek
Najodolnejšie športové slúchadlá
168

Najodolnejšie športové slúchadlá

Športových lifestylových modelov mi prešlo za posledné roky rukami i ušami viacero. Na niektoré si už hádam ani nespomeniem, ale niektoré sa vryjú do pamäti predsa len o niečo viac. Jedným z nich je aj JBL Endurance Sprint, ktorý ma zaujal vďaka originálnemu dizajnu a vysokej miere odolnosti, aká sa vo svete športových slúchadiel bežne nevidí.
...přečíst celý článek
S dôrazom na basy
160

S dôrazom na basy

So skalnou pravidelnosťou sa ku mne každý štvrťrok dostanú viaceré bluetooth modely slúchadiel zvučných značiek. Zvuky slúchadiel JBL mám už napočúvané pomerne dôverne, no vždy si z obľubou a rád vypočujem novinky od značky, ktorá svojím širokým portfóliom produktov každoročne určuje zvukové i dizajnové trendy vo viacerých cenových kategóriách.
...přečíst celý článek
S hudbou okolo krku
509

S hudbou okolo krku

Hodit se někomu kolem krku, mít někoho na krku, strčit hlavu do chomoutu. Takové asociace mě napadly, když jsem dostal na testování tuhle podivnost. Osobní reproduktor na krk tu ještě nebyl. Americká společnost JBL ho veřejnosti představila na CES v Las Vegas a následně i na IFA v Berlíně.
...přečíst celý článek
Kardio pod kontrolou
434

Kardio pod kontrolou

Odolná sluchátka z portfólia JBL jsme už u nás v redakci testovali. Začátkem roku si ke mně našla cestu další verze sportovních sluchátek s reflexním bezpečnostním páskem, navíc vybavená límcovou konstrukcí, bezdrátovou komunikací BT a systémem měření pulzové frekvence.
...přečíst celý článek
Pohodové zátky
382

Pohodové zátky

Modelová řada JBL Everest je v rámci hudební hierarchie značky postavená o něco výš než ostatní modely. Od toho se odvíjí i jejich kvalita, funkčnost, zvukové podání a, samozřejmě, i cena. Everest 110 je dalším počinem konstruktérů doplnit prémiovou třídu značka o in-ear model s pěkným designem a kvalitním hudebním přednesem.
...přečíst celý článek
Filmovo-hudební kvarteto
580

Filmovo-hudební kvarteto

Čas receiverů a soundbarů je tu. Když se začnou hlásit novinky z této kategorie o slovo, znamená to, že poslední svátky roku jsou "na spadnutí". Tentokrtá jsem si dotáhl do poslechovky hned čtveřici soundbarů zvučeného výrobce JBL. Už v minulosti jsem jich měl možnost několik otestovat a zvědavě sem tedy vybaloval jeden za druhým a připojoval je ke zdrojům obrazu a zvuku.
...přečíst celý článek
Poslouchání na každý den
508

Poslouchání na každý den

Pokud máte zálibu v hudbě alespoň takovou jako já, určitě mi dáte za pravdu, že jedna sluchátka jsou zkrátka na dvě uši málo. Nemyslím to, samozřejmě, doslova, ale designová rozmanitost a jistá cenová dostupnost umožňují příznivcům dobré muzičky obstarat si klidně i vícero modelů a používat je v závislosti na situaci či aktuální náladě. Na doma mít kvalitní sluchátka k relaxačnímu celovečernímu poslouchání, sportovní odolná do fitka, ležérní designovky do města a například i špunty na celodenní nošení určené k poslouchání a telefonování.
...přečíst celý článek
HD zvuk v každé místnosti: Harman/Kardon OMNI+
551

HD zvuk v každé místnosti: Harman/Kardon OMNI+

Systém ozvučení domácnosti, tzv. multiroom, je rok od roku populárnější a díky rostoucí konkurenci se stává i dosupnějším. Největším hráčem na trhu v tomto segmentu domácího audia je nepochybně kalifonský výrobce Sonos. Má tradici, dobrý zvuk, vysokou funkčnost a vysokou cenu. Laťka tedy po každé stránce nastavená poměrně vysoko. Na paty mu však dnes začíná šlapat vícero konkurenčních výrobců včetně zvučné značky harman/kardon, která jen málokdy udělá u svých rozhodnutí špatný krok. Modelovou řadu HK Omni jsme už v minulosti v časopise otestovali a nedopadlo to vůbec špatně. Dnes je na trhu nová vylepšená verze, která zahrnuje vícero modelů v jemně pozměněném designu s podporou vícero hudebních poskytovatelů včetně služeb Spotify a Tidal. Jelikož jde o systém schopný bezdrátově přenést audio signál s rozlišením až 24bit/96kHz, je jasné, že i osazené reproduktory a zesilovače budou prvotřídní kvality, aby se výsledný zvuk přibližoval fajnovějším domácím hifi sestavám.
...přečíst celý článek