High & Style

High & Style

Časopis o kvalitním zvuku a obrazu
Revolučný skok
74

Revolučný skok

V minulom čísle som písal o mimoriadne podarených slúchadlách do uší JBL Club Pro+ TWS. Ich prémiový dizajn, mimoriadny zvuk, veľmi slušná výdrž a dostupná a prehľadná aplikácia si získali moje sympatie aj napriek tomu, že ich cena 199 € nie je práve ich najsilnejšia stránka. Na sklonku zimy sa ku mne dostali slúchadlá s veľmi podobným zvukovým i ovládateľsky príjemným DNA, no predsa s odlišným zameraním. JBL REFLECT MINI NC sú nástupcom športového modelu REFLECT FLOW, ktorý už nejaký čas aktívne používam na športové aktivity, pričom si stále svedomito plnia svoje funkčné i hudobné povinnosti.
...přečíst celý článek
Čarovná hracia skrinka
108

Čarovná hracia skrinka

Tradičný americký výrobca hi-fi komponentov a reproduktorov Harman Kardon sa v uplynulom období postupne preorientoval na segment kvalitných lifestylových reproduktorov, v ktorom elegantným dizajnom, kvalitným zvukom a ústretovou cenou robí vrásky na čele najmä zvučnej dánskej konkurencii.
...přečíst celý článek
JBL Charge 5: Dokonalý hráč
212

JBL Charge 5: Dokonalý hráč

Svoj prvý JBL Charge som testoval na jeseň 2013 a bol som prirodzene očarený moderným dizajnom, parádnym zvukom, odolnosťou a slušnou výdržou batérie. Ubehlo viac ako sedem rokov a dnes mám pred sebou piate pokračovanie, ktorého oficiálny príchod sa odhaduje už v najbližších dňoch. Iba pre rýchle porovnanie prvá generácia disponovala dvojicou meničov s výkonom 2 x 5 wattov, batéria mala výdrž 12 hodín a kapacita akumulátora bola 6 000 mAh. JBL Charge 5 má rovnako dvojicu meničov, pričom woofer má rozmer 52 x 90 mm a výškač 20 mm. Reproduktor poskytuje celkový výkon 30 + 10 wattov pri dĺžke prehrávania 20 hodín. Isté zlepšenie sa prirodzene udialo aj medzigeneračne. Nárast výkonu o 10 wattov je citeľný, zlepšil sa frekvenčný rozsah reproduktoru, ktorý teraz zahrá v rozmedzí 65 Hz – 20 kHz, zlepšila sa odolnosť, ktorú teraz vyjadruje hodnota krytia IP67. Reproduktor opticky i papierovo narástol, no paradoxne jeho hmotnosť napriek tomu klesla o 5 gramov na výsledných 960 gramov.
...přečíst celý článek
True Wireless Surround
788

True Wireless Surround

Za posledních pár let jsem postupně otestoval všechny dostupné soundbary od JBL. Některé byly dobré, některé výjimečně dobré, ale na topmodel jsem si musel počkat až dosud. Novinka Bar 9.1 je vlajkovým modelem značky, o čemž svědčí rozměrná krabice, ale i cenovka, která ostře útočí na tisíci eurovou hranici.
...přečíst celý článek
JBL Tune700BT: Prvotřídní základ
762

JBL Tune700BT: Prvotřídní základ

JBL má v kategorii sluchátka na uši solidní zastoupení. Rozptyl cen je tak široký, že si na své přijde opravdu každý. Pokud hledáte něco, co příliš nezatíží váš rozpočet a jste pro velmi příznivou cenu ochotný udělat pár kompromisů, jistě se zaměřte na model JBL TUNE700BT. Základní model této řady má několik předností, které výrazně zastíní nedostatky.
...přečíst celý článek
Krok do vyšší ligy
761

Krok do vyšší ligy

Sluchátka JBL už beru v rámci časopisu jako svou povinnou jízdu a víceméně vím, co od nich mohu očekávat. Jejich zvuk bych z největší pravděpodobností rozpoznal i při slepém testu. V průběhu roku se ke mně dostalo pár informací, že by mělo JBL představit něco nového a prý to bude "pecka". Když ke mně jednoho chladného jarního dne dorazila zásilka sluchátek, mezi nimiž byla jedna o něco hmotnější krabička s označením CLUB ONE, pomyslel jsem si, že toto by mohl být ten slibovaný zázrak.
...přečíst celý článek
Tři králové
845

Tři králové

Léto skončilo jako mávnutím kouzelného proutku a co nevidět tu máme Vánoce. Pro mě je předvánočním indikátorem fakt, že se mi v redakci začnou hromadit různé hudební gadgety na otestování včetně nových soundbarů a AV receiverů. Ani tento rok tomu není jinak a před dveřmi mi kurýr složil hromadu balíků s množstvím všelijakých zvukových "barů" a subíků. Trojice soundbarů JBL hostovala u nás v časopise už loni a tak jsem byl přirozeně zvědavý, kam se vylepšená série od minulého roku posunula zvukově a designově.
...přečíst celý článek
Nenápadný silák
1022

Nenápadný silák

Během léta jsem měl možnost důkladně se seznámit s modelem JBL Partybox 1000, který je nejvyšším a nejvýkonnějším modelem v nabídce rodiny JBL PartyBox. Zvědavost mi nedala a rozhodl jsem se vyzkoušet si i základní model PartyBox 100, který, mimochodem jako jediný z trojice, získal prestižní ocenění EISA Party Speaker na rok 2019/2020.
...přečíst celý článek
Hra světla a zvuku
767

Hra světla a zvuku

Snad nejvýraznější designovou změnou ze všech zvukových válečků JBL, které jsem během roku otestoval, prošla poslední generace lifestylového modelu Pulse 4. Z estetického hlediska je to určitě nejpůsobivěji navržený a zkonstruováný přenosný kompaktní reproduktor, s jakým jsem se dosud setkal.
...přečíst celý článek
Ten pravý bezdrátový zážitek
1210

Ten pravý bezdrátový zážitek

Sluchátka typu true wireless se těší stále rostoucí popularitě. Hrnou se nám do redakce ze všech stran a nezřídka má jedna značka ve své nabídce kompletně bezdrátový model zastoupen ve více cenových kategoriích. Dobrým příkladem je společnost JBL, která jich má v současnosti v nabídce pravděpodobně nejvíce. Po testovaných JBL Free BT, JBL Reflect Flow, JBL TUNE120TWS, sportovních modelech JBL Endurance Peak a JBL Under Armour Flash jsem se dostal i k nejnovějším modelům JBL Live300TWS a JBL Tune220TWS.
...přečíst celý článek