Harman/Kardon Go+Play: legenda pokračuje...

Harman/Kardon Go+Play: legenda pokračuje...

     Značka Harman / Kardon je po celém světě známá svými špičkovými Hi-Fi přístroji určenými nejen pro technické fajnšmekry, ale díky user-friendly ovládání především pro běžné koncové uživatele. Reproduktory Go+Play, které si dnes představíme, nejsou žádnou novinkou. Na trhu se nacházejí už více než rok, ale svým mimořádným výkonem, nadčasovým vzhledem a kvalitou reprodukce se i dnes řadí mezi nejlépe hrající příslušenství k iPodu.
Harman / Kardon Go+Play je mimořádně stylový přenosný reproduktorový systém s univerzální dokovací stanici pro všechny iPod přehrávače. Jeho tělo je vyrobené z odolného matného černého plastu, který vzhledně doplňuje masivní oblouková rukojeť z nerezavějící oceli, což jen podtrhává jeho exkluzivitu. Kdo se zatím nepotkal se značkou Harman / Kardon, toho zaručeně překvapí neporovnatelně „větší“, bohatší a čistší zvuk, než by vzhledem k jeho rozměrům (229 x 241 x 508 mm) a hmotnosti (4,6 kg) očekával. Důvodem takové chvály je dvojice vysoce pohyblivých reproduktorů Atlas™ s výkonem 2 x 30 W, které jsou schopné vrcholového pohybu membrány v rozsahu až 2,5 cm, a dvojice širokopásmových reproduktorů Ridge s hudebním výkonem 2 x 30 W, které společně dosahují fantastický frekvenční rozsah 40 Hz až 20 kHz s vynikajicí citlivostí >85 dB. Pravděpodobně i díky digitálnímu zesilovači s DSP procesorem prakticky nezáleží na hudobním stylu ani nastavené hlasitosti, zvuk je vždy vyvážený, plný krištálově čistých výšek a hlubokých basů, které byly i pro mne velkým překvapením. DSP procesor přitom inteligentně zabraňuje přebuzení, takže se ani při maximální hlasitosti nesetkáte s chrčením či rezonováním. Maximální hlasitost reprodukce přitom sahá daleko za hranici toleranci mých sousedů, bez zveličování tedy mohu říci, že Go+Play postačuje na ozvučení menší domácí diskotéky. Poslouchat ho však nemusíte jen doma, když ho naplníte osmi monočlánky (typ D), můžete si ho vzít kdykoliv s sebou, přičemž vám dokáže hrát celých 18 hodin. V jeho výbavě se též nachází stylové dvoucestné rádiové dálkové ovládání s dosahem asi 10 metrů (a to i přes stěnu!), se kterým lze plnohodnotně ovládat všechny funkce iPodu, dokonce i pohybovat se v menu a při přenášení si ho můžete odložit do skrytého výklopného prostoru na zadní straně. Na zadní straně přístroje se potom nacházejí kryté konektory, které umožňují USB komunikaci iPodu s počítačem, S-Video výstup na televizor a samozřejmě nemůže chybět ani AUX vstup přes 3,5 mm jack, díky kterému můžete pumpovat do reproduktorů zvuk z jakéhokoliv zdroje. Už by se zdálo, že jsme konečně narazili na téměř dokonalý produkt, ale praxe ukázala jeho slabé místo. Je jím paradoxně právě ten „cool“ nerezový oblouk, který zakrývá přímý výhled na obrazovku přehrávače. Apple naštěstí používá kvalitní displeje s dobrou čitelností i z ostrých uhlů, takže bežnému ovládání to velmi nepřekáží, ale dívat se na video na displeji pod úhlem asi 45° není to pravé ořechové.

Verdikt
     Značka Harman/Kardon je ve světe Hi-Fi stejně tak prestižní jako např. BMW mezi automobily – do kterých se mimochodem i montuje. Přenosné reproduktory Go+Play nezůstávají nic dlužné svému zvučnému původu a nabízejí silný dynamický 360 stupňový zvuk plný výšek i bohatých hlubokých basů, který je navíc zabalený do stylového těla z neobvykle odolného plastu a oceli. Velkou pochvalu si zaslouží i plnohodnotné rádiové dálkové ovládání a široké možnosti připojení k počítači, televizoru či jiného AUX zdroje zvuku. Jedinou malou nedokonalostí je rukověť zakrývající přímý výhled na displej, ale při běžném používání to bude vadit asi málokomu. V každém případě jde o nejlépe hrající příslušenství k iPodu, jaké jsem měl možnost do dnešního dne slyšet.

Zdroj: 3G Centrum
comments powered by Disqus