Parní čističe pro a proti

Parní čističe pro a proti

Úklid domácnosti a vytírání podlahy nemusí být náročnou a vyčerpávající prací. Nedaří se vám odstranit skvrny, nečistoty a mastnotu klasickými metodami, hadrem, mopem a arzenálem chemických prostředků? Už jste slyšeli o parním čištění? Parní čističe jsou moderním způsobem čištění různých povrchů v domácnosti, který vám nabídne překvapivé množství výhod. Pojďme se teď spolu podívat na přednosti i slabiny parních čističů, abyste se mohli rozhodnout, zda by se takový přístroj nehodil právě vám.
Co patří k hlavním výhodám parních čističů a kde všude se vám budou hodit?
- Horká pára nejen čistí povrchy, ale hubí i drobné organismy, což není při běžném vytírání samozřejmostí. Vysoký tlak a horká pára spolehlivě zlikviduje mikroby, bakterie a další nevítané návštěvníky domácnosti.
- Parní čističe zvládnou efektivně vyčistit veškeré nečistoty, a to včetně těch zaschlých. Horká pára se dostane do všech spár, pod koberce i matrace, což je další výhoda oproti klasickým mopům a podobnému náčiní.
- Pro úklid s parními čističi nebudete potřebovat žádné chemické prostředky.
- Parní čištění je už na první pohled ekologičtější a méně agresivní než vytírání a čištění s pomocí klasických chemických čisticích přípravků
- Ušetří vám čas – vyčištění podlahy vám zabere doslova jen pár minut.
- Parní čističe udělají radost všem alergikům – horká pára zlikviduje veškeré alergeny a navíc zabraňuje víření prachu.
- Parní čistič spotřebuje jen zlomek vody ve srovnání s klasickým vytíráním podlahy
- Pracujete sice s párou o teplotě nad 100 °C, ale provoz parního čističe je velmi bezpečný – pára se spustí až ve chvíli, kdy ji stisknutím tlačítka aktivujeme, a navíc se rychle ochlazuje.

Parny cistic

Mají parní čističe nějaké nevýhody?

- Buďte opatrní při čištění materiálů citlivých na teplo a vhko – napříkad kožených a koženkových křesel a pohovek.
- Některé druhy starého nábytku mohou být impregnovány voskem – tomuto povrchu by pára nemusela prospět. Na podobné kusy nábytku však narazíte spíše výjimečně, pro běžnou domácnost či kancelář je parní čištění zcela bezpečně použitelné.
- Buďte šetrnější také při čištění nábytku, jehož povrch tvoří dýha lepená v tenké vrstvě.

Sečteno a podtrženo, parní čističe jsou velmi účinným, pohodlným a všestranným pomocníkem při úklidu domácnosti a skvěou alternativou vytírání a čištění povrchů.

Nepřehlédněte:
Podlaha jako jedno z nejšpinavějších míst v domě. Tipy jak ji udržovat v čistotě
Parny cistic
comments powered by Disqus