Parní čističe a zvířata

Parní čističe a zvířata

Parní čištění je efektivním způsobem, jak docílit zdravého a čistého domova. V minulém článku jsme si řekli, jak mohou parní čističe pomáhat alergikům. Jak na něj ale budou reagovat vaše domácí zvířata? Lze párou vyčistit také jejich pelíšky a klece? Přinesou parní čističe nějaké výhody v domácnostech s domácími mazlíčky? Pojďme se na toto téma podívat podrobněji.
S parními čističi nebudete trápit zvířata pachem z chemikálií
Zvířata mají obecně mnohem citlivější čich než lidé, to je obecně dobře známo. Pokud doma uklízíte s pomocí chemických čisticích prostředků a detergentů, může jejich zápach vašim čtyřnohým společníkům vadit podstatně více než vám. Problémem ovšem není jen zápach. Zvláště u koček, které se často čistí jazykem, může představovat přemíra chemikálií na různých površích v domácnosti problém.

Parní čištění je pro zvířata naprosto bezpečné a nemusíte se bát ani jejich náhodného opaření – horká pára z přístroje vychází teprve po stisknutí tlačítka a směrem od ústí se velmi rychle ochlazuje. Parním čištěním také spolehlivě odstraníte pach ze zvířat a zároveň nebudete žádným zápachem obtěžovat je.

Ariete Steam

Zvířecí alergeny? Parní čističe je hravě zvládnou

Nejspíš to sami dobře znáte – kočičí a psí chlupy mají sklony ulpívat na všem a být takřka všudypřítomné. Můžete vytírat podlahu a utírat prach klidně každý den a stejně pár minut po úklidu zase začnete nacházet chlupy na zemi nebo na oblečení. Pokud je někdo z vaší domácnosti navíc na zvířata alergický, může to představovat vážný problém. Ne vždy je však nutné se domácích mazlíčků zbavovat, u některých lehčích alergií stačí důkladně a často uklízet.

Nepřehlédněte:
Proč parní čističe Ariete nejsou jako ty z teleshoppingu?
Parní čističe vám pomohou s úklidem koberců, čalouněného nábytku, pelíšků a klecí, ale také terárií a akvárií. Spolehlivě zlikvidují i roztoče, vajíčka blech a další nezvané hosty, kteří se mohou okolo vašich mazlíčků zdržovat. S parními čističi se navíc dostanete do spár a otvorů, kam klasický hadr a mop nedosáhnou.

Ariete Steam

Parním čištěním také využijete při údržbě akvárií

Běžné čištění akvárií a terárií zrovna není nejsnadnější prací a bývá spojeno s různým úskalím. Víte, že vám parní čistič může pomoci i v tomto ohledu? Stačí nasypat písek nebo štěrk do cedníku a proprat jej proudem páry. Tímto způsobem můžete podklad akvárií a terárií vyčistit zcela bez chemických přípravků, což je samozřejmě velká výhoda. Parním čističem se správným nástavcem lze navíc čistit i skleněné plochy, takže se jednoduše zbavíte řas, nánosů a dalších nečistot.

Jak jsme si ukázali, parní čištění může být velmi užitečné také v domácnostech s domácími mazlíčky. Prohlédněte si naší nabídku parních čističů Ariete a zvažte, zda by některý z nich neusnadnil starostlivost o Vašeho miláčka.
comments powered by Disqus