Parní čištění: jak si vybrat? Kachna, mop a multivapori

Parní čištění: jak si vybrat? Kachna, mop a multivapori

O výhodách parního čištění a firmě Ariete jsme psali v minulých článcích. Dnes bychom se na parní čističe chtěli podívat konkrétněji. Jak si vybrat parní čistič? Jaké typy máme a po kterém sáhnout? Podle čeho byste se měli při výběru parního čističe řídit? To vše se dozvíte na následujících řádcích.
Nejprve si uvědomte, co budete potřebovat čistit
Výběr správného parního čističe primárně závisí na charakteru místa, které budete v budoucnu čistit. Chcete s parním čističem odstraňovat nečistoty, skvrny a mastnotu z velkých podlahových ploch, nebo vám bude sloužit spíše k úklidu malých zákoutí? Potřebujete čistit nábytek, okna a další různé povrchy, nebo přístroj potřebujete pouze k čištění podlah? Tyto otázky byste si měli před výběrem parního čističe zodpovědět, abyste si skutečně pořídili to, co potřebujete.

Jaké typy parních čističů si můžete pořídit?
Parní čističe můžeme v zásadě rozlišovat podle velikosti a výše uvedených kritérií:

Ariete Kachna

- „Kachna“
– jedná se o malý a kompaktní parní čistič, jehož příslušenství se liší model od modelu. Součástí vybavení může být klasická tryska nebo ohebná tryska, se kterou se hravě dostanete na těžko přístupná místa, dále nástavec na čalouněný nábytek či nástavec na čištění oken. Vybrat si také můžete mezi modely s rozdílnou kapacitou.

Nepřehlédněte:
Parní čističe pro a proti
Ariete Kachna

- Parní mop – je určený pouze na čištění podlah. Parní mop můžete bez starosti používat v domácnosti s dětmi či domácími mazlíčky, díky svému šikovnému tvaru se navíc dostane do všech koutů. Před použitím klasického parního mopu musíte běžně nejprve vysát – pokud si ovšem nepořídíte nový model Ariete, který spojuje parní mop a metlu v jednom řešení. S tímto produktem můžete nejprve zapnout vysávání a poté párou vyčistit podlahu. Parní mopy bývají také vybaveny nástavci pro čištění koberců.

Ariete Vapori

- Multivapori – do této kategorie patří velké univerzální parní čističe. Multivapori zvolíme, pokud chceme čistit větší prostory a potřebujeme řešení vhodné na všechny povrchy a zákoutí. Tyto přístroje nabízí nejširší možnosti použití – od podlah přes nábytek, kachličky a koberce až po dřevo, plast či sklo. Vybírat byste měli především podle velikosti nádržky na vodu a výkonu. Tyto parametry významně ovlivňují dobu provozu přístroje. Pokud máte zájem o profesionální čistící model nebo potřebujete pravidelně čistit opravdu velké prostory, sáhněte po MultiVaporie Ariete Mv 7,1. Tento model můžete také jako jediný doplňovat během úklidu a nemusíte čekat, až se vám zahřeje voda.

S detergentem, nebo bez?
Dalším kritériem, kterým se můžete řídit při výběru, je, zda chcete uklízet s pomocí detergentu, nebo bez něj. Detergent v zásadě není nutné používat vůbec – parní čištění totiž dezinfikuje čištěný prostor horkem. Při teplotě 100 °C zabíjí více než 95 % bakterií. Pokud ale rádi používáte při vytírání a úklidu detergenty i z důvodu provonění bytu, můžete si pořídit parní čistič vhodný také pro čištění s detergentem. Nutné to tedy sice není, ale můžete to brát jako bonus navíc.

Výběr správného typu parního čističe není příliš těžký, určitě byste ho ale neměli podcenit. Pokud si s výběrem nevíte rady, kontaktujte nás, rádi vám pomůžeme.
comments powered by Disqus