Samsung dokončil akvizici se společností Harman

Samsung dokončil akvizici se společností Harman

Akvizice s firmou Harman, která byla oznámena koncem minulého roku, je ukončena. Samsung investoval do koupě specialisty na audio systémy a automobilovou elektroniku osm miliard amerických dolarů.
Všechna potřebná povolení regulačních úřadů a podmínky na uzavření transakce byly splněny. Podle podmínek dohody dostanou akcionáři společnosti Harman 112 USD za jednu akcii. Původní odhad ukončení akvizice byla polovina tohoto roku.

O připravovaném obchodě, ve kterém plánoval Samsung koupit za 8 miliard amerických dolarů společnost Harman, jsme informovali v listopadu minulého roku.

Samsung se chce zaměřit hlavně na automobilovou elektroniku, kterou považuje za rychle rostoucí trh s velkým potenciálem. Kromě řešení do automobilů plánuje Samsung využít zkušenosti firmy Harman i v mobilních zařízeních, virtuální realitě a nositelném příslušenství.

Po uzavření obchodu bude Harman nadále fungovat ako samostatná dceřinná společnost pod současným vedením. S akciemi firmy Harman se přestane obchodovat před otevřením trhu 13. března 2017.
comments powered by Disqus