Podívejte se na těžko dostupná místa nebo za roh

Podívejte se na těžko dostupná místa nebo za roh

Nedávno jsme psali o šikovném a velmi levném mikroskopu od firmy MediaTech. Tato hračka už je permanentně u nás na stole a je to nikdy nekončící zábava. Teď jsme k ní dostali ještě podobnou "hračku" ve formě endoskopu. Nebojte, nebudeme popisovat a testovat různé tělesné otvory, i když název tomu velmi nepomáhá :)
Před tím, než se začtete do následujících řádků, doporučujeme přečíst si článek o mikroskopu, protože tyto dva produkty mají hodně společného. Například používají stejný ovládací software pro PC i Android. Rozdíl je jen v samotném hardwarovém povedení.

MediaTech endoskop MT4095

Určení
Tento endoskop slouží hlavně na prozkoumání těžce dostupných míst, případně jejich uvolnění. Tomu pomáhá hlavně to, že kamera je upevněna an 5m dlouhém kabelu. Ten by měl být dostatečně dlouhý na to, abyste s ním dostali kamkoliv. Druhou výhodou je, že kabel je tenký a nejtlustší část celého příslušenství je ihned na začátku, kde se nachází 5.5mm kamera.

MediaTech endoskop MT4095

Tímto endoskopem můžete začít prozkoumávat, co vás napadne. Proč máte ucpaný odpad, zda není něco v odtokové trubici vaší myčky na nádobi, zkoumat válce motoru, podívat se za skříň, co vám tam zapadlo, vtáhnout malý zapadnutý šroubek od počítače bez toho, abyste ho museli rozebrat. I tady je možností nespočet, jak endoskop využít. 

Nepřehlédněte:
Mikroskopický svět na dosah pro každého
MediaTech endoskop MT4095

Mezi pozitivní vlastnosti kromě toho, že je voděodolný (certifikace IP67), patří i dodávané pomocné příslušenství. Na začátek kamery můžete uchytit háček nebo magnetku pro vytažení malých věcí z těžce dostupných míst. A v balení najdete ještě jeden šikovný nástavec v podobě pravoúhlého zrcadla, když vám nepostačuje pohled dopředu, ale potřebujete vidět tzv. za roh. Stačí našroubovat na kameru a můžete se hrát na špiona.

MediaTech endoskop MT4095

Na druhé straně 5m dlouhého kabelu zase najdete malou krabičku, kde dominují dva ovládací prvky. Jedním regulujete intenzitu LED diod, když už jste s kamerou ve tmavých dírách, abyste něco viděli, a druhým prvkem zase děláte snímky. Slouží jako dálková spoušť. Kabel je ukončený microUSB konektorem, ale v balení najdete i redukci na klasické velké USB pro připojení k počítači. Ten microUSB konektor je účelný, abyste si k mobilnímu telefonu s OS Android nemuseli brát navíc další kabely.

MediaTech endoskop MT4095

Ve spojení s telefonem vidíme velké možnosti využití. Hlavně v servisech počítačů, autoservisech či u instalatérů. Sami jsme testovali endoskop a mikroskop na různých telefonech s OS Android a nezaznamenali jsme žádný problém s nekompatibilitou. Jedině u novějších modelů, které disponují rozhraním USB-C, si musíte přivzít redukci, ale i s tou nám to fungovalo.

Na rozdíl od mikroskopu, tento endoskop disponuje automatickým zaostřováním, ale nemá žádné hardwarové přibližování. Dlouhý kabel ale dává místo pro manipulaci a případné přiblížení k objektu. Všechno můžete sledovat online na displayi vašeho telefonu nebo obrazovce počítače. Jediné, co nám chybí je kompatibilita s telefony značky Apple. Ale za cenu do 500Kč (20,- €) je to možná naše další "hračka" do sbírky.

Nepřehlédněte:
JBL poskytuje audio řešení pro mobilní telefony Lenovo
MediaTech endoskop MT4095
comments powered by Disqus