Legendární značka Solis slaví 110 let. Takové byly její začátky

Legendární značka Solis slaví 110 let. Takové byly její začátky

Co má společného Curych, revmatismus a fyzika? Víc, než si na první pohled myslíte. Právě díky kombinaci výše zmíněného vznikla jedna z legend, která po 110 let zpříjemňuje životy rodinám, firmám i jednotlivcům po celém světě. A Česko není výjimkou. Ale abychom nepředbíhali, vezmeme to všechno pěkně popořádku. Pojďte společně s námi odhalit tajemství, které se skrývá za legendou s názvem Solis.
Revmatismus dal zelenou vzniku legendy
Kdyby nebylo jistého vědeckého pracovníka, specializujícího se na fyziku – doktora W. Schaufelbergera a jeho nepříjemných potíží spojených s revmatismem, pravděpodobně by ke vzniku značky Solis nikdy nedošlo. Úporná bolest a snaha o to, žít život co možná nejkvalitněji vedli tohoto vědeckého pracovníka k zásadnímu objevu. Ke zmírnění revmatických obtíží mu pomáhalo teplo. A aby ho mohl náležitě využívat, začne se věnovat výzkumu a následné výrobě elektricky vyhřívané podložky. Protože končí jeho snaha úspěchem, rozhodne se v roce 1908 založit vlastní společnost, která nese název Solis.

Úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat
Uplynulo dlouhých dvacet pět let, než o sobě tým značky Solis dal opět vědět. V roce 1933 se na trhu objevil inovativní výrobek a vůbec první vysoušeč vlasů na světě. Tento vysoušeč vlasů byl navržen Solis týmem na Stüssistrasse v centru Curychu. Protože byl o fén enormní zájem, bylo nutno továrnu v Curychu rozšířit. A jelikož zájem neustával, v roce 1948 došlo k otevření nové pobočky v Rancate, které se nacházela v nejjižnějším kantonu Švýcarska v Ticinu.

První fén byl z kovu a ze dřeva
A u Solis fénu ještě chvíli zůstaneme. Protože byly materiálové možnosti dosti omezené, nebylo příliš z čeho vybírat. Proto byl fén vyroben z kovu a ze dřeva. Předností vysoušeče vlasů Solis bylo téměř nezničitelné niklové tělo, které vydrželo vysokou teplotu i intenzitu používání, stejně jako jeho velký výkon. Zvláště ženy si fén oblíbily také pro jeho estetickou stránku. Rukojeť fénu totiž byla vyrobena ze dřeva. Pro minimalizaci rizika zkratu byl fén vybaven také třívodičovým kabelem a zemnící zástrčkou. Zajímavostí zůstává, že výroba všech komponentů – od dřevěné rukojeti, až po zemnící kabel byla doménou továren Solis.

Nepřehlédněte:
Značka Solis se za 110 let stala legendou. Čím si nás získala?
Solis

Druhá světová válka zapříčinila stěhování

Události tomu chtěly a značka Solis se musela ze švýcarského Curychu přestěhovat do Ticina. To vše na doporučení Federální rady za druhé světové války. Stěhování ale potenciál značky neohrozilo. Ba právě naopak. Solis se i přesto udržel na výsluní. Výrobu rozšiřuje o další položky s elektrickým vyhříváním a aktivně se připravuje na výrobu a distribuci kávovarů. V roce 1983 přebírá společnost vlivný podnikatel Willi A. Nauer, který se zasloužil o nové divize exportu.

První automatický kávovar
Rok 1985 je pro společnost Solis klíčový. Jak jsme již zmínili výše, v předchozích letech probíhaly velké přípravy, jejichž cílem bylo uvést na trh první automatický kávovar pro domácí použití. O výrobu kávovaru se zasloužil tým Williho A. Nauera a Arthura Schmeda. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Ihned po uvedení na trh se tohoto inovativního kávovaru prodalo přes půl milionu kusů. A to na tehdejší dobu rozhodně nebylo málo.

První iontový vysoušeč vlasů na světě a velké oslavy
Solis o sobě dává znovu vědět v roce 2002, kdy přichází na trh s vůbec prvním iontovým vysoušečem vlasů na světě. A k čemu jsou vlastně takové ionty dobré? Nejen, že dělají vlasy hebčí a lesklejší, jejich úprava je také mnohem méně náročná a vlasy jsou dokonce rychleji suché. Díky iontům je vyřešen též problém s elektrizujícími vlasy. A po uvedení nového výrobku na trh se Solis začíná připravovat na velké oslavy. V roce 2008 totiž slaví rovných sto let, které jsou připomínkou tradičních hodnot i nemalých úspěchů napříč zeměmi i kontinenty.

Solis

Nejsilnější Solis vysoušeč vlasů všech dob
A protože patentů a inovací není nikdy dost, Solis v roce 2011 představuje ten vůbec nejsilnější Solis vysoušeč všech dob. Uvedení na trh předcházely tři roky výzkumu a vývoje a nespočet zkoušek. Solis Swiss Protection ale dělá čest svému jménu. Pochlubit se může optimální cirkulací vzduchu, výkonem 2300 wattů a kompaktním pouzdrem. Nabízí o 50 % větší tlak a o 40 % vyšší průtok vzduchu než srovnatelné profesionální vysoušeče vlasů. Stává se tak naprostým bestsellerem pro profesionální i domácí použití.

Nepřehlédněte:
Stěhujeme se do nových prostorů
Čerstvá krev a nová generace
Willi A. Nauer Solis dovedl za třicet let k úspěchům, o kterých si její zakladatel mohl v začátku nechat jenom zdát. Protože ale dospěl k názoru, že je potřeba firmu oživit a vlít do ní čerstvou krev, předává ono pomyslné žezlo Thomasovi Nauerovi, který byl od roku 2008 ředitelem oddělení prodeje, exportu, marketingu a nákupu. Na přelomu roku 2015 a 2016 Solis představuje koncept tzv. „fun cooking“ spotřebičů, které jsou zajímavým zpestřením každodenní přípravy pokrmů.

Vstup na ČR a SK trh a Pohled do budoucnosti
V roce 2018 značka Solis konečně vstoupila na český a slovenský trh. Získali jsme tak spolehlivého a nanejvýš profesionálního partnera pro domácnost i profesionální provozy. Pokud bychom měli věšteckou kouli a podívali se na budoucnost firmy Solis, pak spatříme neutuchající touhu po inovacích a neustálém zdokonalování, které je zárukou budoucího úspěchu. Máme nesmírné štěstí, že jsou spotřebiče Solis součástí našich životů. Tenhle světově významný a respektovaný výrobce totiž má ještě mnohé co nabídnout.

Solis
comments powered by Disqus