Šestidenní v Košicích zná předběžná startovací pole

Šestidenní v Košicích zná předběžná startovací pole

Připravovaná Šestidenní motocyklová soutěž – ISDE 2015, která sa uskuteční od 7. do 12. září v Košicích a jejich okolí zná už svoje předběžné startové pole.
Jednotlivé motocyklové federace sdružené v Mezinárodní motocyklové federaci (FIM) měly povinnost do 15. února oznámit svoje nominace a organizátor své právo akceptace nebo odmítnutí těchto přihlášek uplatnil práve v těchto dnech. A jelikož byl zájem větší než plánovaná kapacita tratí, muselo se i škrtat. I tak je akceptovaný počet týmů a jezdců vyšší než se původně očekávalo, čímž se vyšlo vstříc právě extrémnímu zájmu o start v Košicích.
Na předběžném seznamu tak figuruje 548 jezdců z 32 zemí světa, pričemž finální jména se dozvíme 6 týdnů před konánímakce, kdy je další z kol uzávěrek, které už předpokladá i jmenné nominace jednotlivých národních federací.

Největší zastoupení má právě Slovensko, které bude reprezentovat až 49 jezdců. Následuje Švédsko (34 jezdců), Česko, Finsko, Francie, Itálie, USA a Velká Británie (všichni v zastoupení 31 jezdců). Mezi nejvzdálenější, či najexotičtější země ve startovním poli patří Austrálie, Jižní Afrika, Venezuela, Chille či Spojené arabské emiráty.

V nejprestižnější World Trophy  se představí 24 národních týmů, o Junior Trophy zabojuje 19 týmů a mezi ženami bude soupeřit o Women Trophy 8 týmů. Program je samozřejmě doplněný už tradičně o souboje klubových družstev.

Nepřehlédněte:
Štefan Svitko testoval první TomTom Bandit na Slovensku
Poznámka redakce: Na této akci najdete i naši firmu, kde budeme prezentovat výrobky  TomTom a JBL
comments powered by Disqus