Zvítězili jsme s TomTom v Aténách

Zvítězili jsme s TomTom v Aténách

Víte jak vznikl známý 42,195 metrový běh nazvaný maraton? Vítězství řeků po bitvě u Marathonu běžel oznámit do Athén řecký voják Thersippose. Bez odpočinku uběhl trať dlouhou 42,195 metrů. Na athénském náměstí zvolal: Zvítězili jsme! Potom klesl mrtvý naprostým vyčerpním z nadlidského výkonu. Na jeho počest byla pojmenována nejdelší olympijská běžecká trať jako maratonský běh.
První oficiální maraton se uskutečnil v rámci prvních novodobých olympijských her na přibližně původní trati z Marathonu do Athén 10.4.1896 a končil na stadionu Panathinaiko, který byl postaven už v roce 556 před našim letopočtem a o 200 let později byl přestavěn do bílého mramoru. Těsně před otevřením 1. olympijských her byl zrekonstruován a stojí tam dodnes. Právě na tento stadion jsme se vydali i my otestovat hodinky TomTom Runner 2.

TomTom v Aténach

Původně to nebyl hlavní cíl, ale laciné letenky + jarní prázdniny způsobily to, že jsme se v Athénách objevili na prodloužený weekend. Hodinky TomTom Runner 2 (ve verzi Cardio + Music) nedávám z ruky už pár měsíců, což je vidět i z předcházející recenze. Samotný maraton jsem sice nedával, ale za 4 dny jsem si ho téměř zaběhl. V TomTom Runner 2 je totiž integrovaný i fitness náramek a sám sem byl překvapený, že po 4 dnech chození po památkách mi na nich svítilo prochozených něco přes 40km. Dokonce začátkem roku 2016 vyšla aktualizace hodinek, které Vám tak i každých 10 minut změří frekvenční tep. Bohužel tato vychytávka v případě aktivování sníži výdrž baterie z 3 týdnů na 1 týden.

TomTom v Aténach

Když jsme už byli v Athénách, tak jsme samozřejmě nemohli minout ani dříve zmiňovaný stadion. Stadion stojící už více než 2000 let je jednoduše nádherný. Do mramorového hlediště se vejde cca  60.000 lidí. Tak jsme si dali alespoň symbolické 400m kolečko, jen škoda že na prázdném stadionu. Musí to být opravdu zážitek pro sportovce který tu soutěží.

Nepřehlédněte:
Co má pro nás schované TomTom pro rok 2016?
TomTom v Aténach

Pokud máte zájem, už jsou pro rok 2016 otevřené registrace na klasický maraton z Marathonu do Athén, který se bude konat 13.11.2016! Při trénování Vám určitě pomohou sportovní hodinky od TomTom.

TomTom v Aténach
comments powered by Disqus