Všechno o hudbě v hodinkách TomTom Runner 2 a Spark

Všechno o hudbě v hodinkách TomTom Runner 2 a Spark

Nové sportovní GPS hodinky od TomTom ve verzi Music a Cardio + Music disponují 3GB prostoru pro Vaši hudbu. Sice je to divná velikost, obvykle bývá 2, 4 nebo 8GB apod., což je i v tomto případě, ale TomTom si 1GB prostoru rezervoval pro samotný software a ukládání dat Vašich sportovních aktivit. V hodinkách už máte přednahrané od Ministry of Sound skladbu o trvaní 36min Running Trax 2015. Pojďme se podívat jak si nahrajete svou hudbu do hodinek a jak si ji přehrajete.
Především upozorníme, že hudbu v hodinkách nelze ovládat po skladbách, ale jen tzv. playlisty a v nich se skladby přehrávají buť popořadě nebo náhodně.

Synchronizace na Mac OS X
     Jak to bývá zvykem, na tomto OS to jde nejjednodušeji. Stačí mít nainstalovanou aplikaci TomTom MySports. Po připojení hodinek se Vám v aplikaci zobrazí další záložka HUDBA. V rámci ní máte dvě okna, kde se nalevo zobrazí playlisty z iTunes a napravo obsah hodinek. Ikonkami + a x si můžete hudbu z počítače do hodinek přidávat, nebo z hodinek odebírat.

TomTom Runner 2 Synchronizácia

Synchronizace na Windows
     Tu máte na výběr tři možnosti. Buď použijete taktéž knihovnu iTunes nebo můžete použít knihovnu ve  Windows Media Player. Případne stačí mít hudbu nahranou v předdefinované složce HUDBA pro OS Windows. Pokud máte hudbu uloženou někde jinde, software ji nenajde. Drag & Drop bohužel nefunguje.

Nepřehlédněte:
Videorecenze TomTom Runner 2 / TomTom Spark
TomTom Runner 2 Synchronizácia

Přehrávání
     Přehrávání skladeb samo o sobě z hodinek nefunguje, dokud nemáte napárované nějaké bluetooth zařízení. Naschvál píšeme o bluetooth zařízení, protože hodinky nemají žádný konektor na běžná sluchátka a přes bluetooth nejste omezeni jen na sluchátka, ale můžete je napárovat i na bluetooth reproduktor či domácí kino. To je super když jste doma nebo v práci a necháváte hodinky na ruce. Takto máte zdroj své hudby vždy na zápěstí.

     Ke spárování se dostanete jednoduše. Nejprve sluchátka nebo reproduktor přepnete do režimu párování a následně na hodinkách, pokud se necházíte v základní obrazovce, stisknete na čtyřsměrném ovladači tlačítko směrem nahoru. Po pár sekundách dojde automaticky ke spárování a okamžitě dojde k přehrávání obsahu na hodinkách. Následně si už na hodinkách můžete vybrat playlisty.

TomTom Runner 2 Synchronizácia

Ovládání hlasitosti a přeskakování skladeb
     Pokud chcete tyto funkce ovládat, musí být ovládací tlačítka na reproduktoru nebo sluchátkách. Na sportovních hodinkách TomTom si můžete maximálně vybírat, který playlist se bude přehrávat.

TomTom Runner 2 Synchronizácia
TomTom Runner 2 Synchronizácia

TomTom Runner 2 Synchronizácia

Vychytávka - Česká audiotrenérka
     V případě chladnějšího počasí jsou hodinky schované pod oblečením a dávají pokyn k aktivitě jen  zavibrováním. V případě verze MUSIC máte vychytávku navíc. Pokud máte aktivní sluchátka spárovaná s hodinkami, tak dostáváte pokyny přímo do sluchátek a pěkně v češtině. Neříkají úplně všechno, ale je toho dost. Oznamují, kdy jsou hodinky připravené k aktivitě, ale co opravdu oceníte, to se nachází v režimu tréninku. Při volbě zónového tréningu dostáváte oznamy či jste v zóně, nad zónou nebo pod zónou. V případě cílového tréningu dostáváte procentuální oznamy o cíli při 50%, 90%, 100% a 110%. Na závěr, ješte když závodíte, dostáváte oznámení o vedení, zaostávání a či jste prohráli nebo vyhráli. Je to drobnost, ale velmi potěší.
 
Příště se podíváme na další vychytávku těchto hodinek, a to fitness režim.

Nepřehlédněte:
Danka a Janka Velďákovy zařezávají v prípravě na olympiádu na Kanárských Ostrovech
Načítám video ...
comments powered by Disqus