V čem je TomTom Bandit tak výjimečný oproti konkurenci?

V čem je TomTom Bandit tak výjimečný oproti konkurenci?

Na trhu je záplava akčních kamer. Počínaje lídrem na trhu pod značkou GoPro, tak dalšími značkami jako je Nilox, Sony, Panasonic a další. Více méně se po harwarové výběvy tyto kamery téměř neliší. Vždy sejedná o nějakou odolnou malou krabičku, která dnes zvládá bez problémů zaznamenávat obraz ve FullHD. Potom už záleží na snímkové frekvenci případně 4K záznam. Ale všechny kamery mají jednu velkou nevýhodu. Výstupní záznam může být nádherný, ale je dlouhý a potřebujete ho optimálně sestříhat do použitelné podoby při ne příliš otravné délce záznamu. Ideálně celý Váš záznam sestříhad do dvou minut.
Ne každý je zběhlý ve stříhání videa v nějakém editačním softwaru, i když někteří výrobci přibalují jednodušší editační program. A právě zde je ta hlavní výhoda TomTom se svou kamerou Bandit. Pomocí aplikace na iOS nebo Android máte použitelný výsledek během pár sekund. Povíte si, ano, je to pěkné, ale jak kamera ví, které jsou ty pravé úseky z celého videa? 

TomTom Bandit App

TomTom Bandit obsahuje totiž několik senzorů. Jsou to konkrétně GPS, akcelerometr, gyroskop, barometr a frekvenční tep (přes hrudní pás). Ano, ke kameře lze připojit i monitor srdečního tepu. Na základě těchto senzorů dokáže kamera zachytit prudké zrychlení či zastavení, pád či výstup, frekvenci srdce, rychlost a mnoho dalších podnětů. Navíc pomocí tlačítka na kameře (nebo dálkového ovladače) můžete také říct, že "TO JE ONO". Tyto podněty ukládá kamera přímo do videa jako "meta" značky. Takže v obraze nejsou viditelné. Je to podobné jako EXIF informace v obrázcích.

TomTom Bandit

Ale to není všechno. TomTom Bandit a jejich aplikace pro mobilní telefony je též trochu revoluční. Pro samotnou editaci totiž nepotřebujete nahraný záznam stahovat. Aplikace stáhne jen náhledy videí a pro přehrávání je streamuje i po dobu samotné editace výsledného záznamu. Pro editaci stačí zatřást telefonem a aplikace sama poskládá výsledné video o délce přibližně dvou minut. Toto video si můžete sami ještě upravit. Ať už popřehazováním jednotlivých úseků, přidáním a odstraněním audio stopy nebo smíchání se svou hudbou, kterou máte uloženou v telefonu. lA až když budete spokojení s výsledkem, můžete si finální video uložit do telefonu nebo sdílet na sociální sítě či v mailu. Až v tomto finálním kroku se stahují z kamery finální obrazové materiály.
TomTom Bandit

Tato aplikace je pro telefony neustále aktualizovaná a výrobce slíbil na svém diskusním fóru, že připravuje aplikaci pro počítače. Ať už to bude formou aplikace nebo tzv. plug-inu do známých editačních softwarů ještě nedokáže potvrdit.

Nepřehlédněte:
Co má pro nás schované TomTom pro rok 2016?
Když to zjednodušíme, tak oproti konkurenci stačí natočit svůj zážitek, zatřást telefonem a výsledek sdílet a netrávit zbytečné hodiny u počítače finálním upravováním a stříhaním videa. My jsme do těchto kamer už šli. A co vy?
comments powered by Disqus